Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Przekazniki ! problem z numerami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Przekazniki ! problem z numerami
Autor Wiadomość
pepesza 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 21



Wysłany: Sob Paź 26, 2013 16:57   [R400] Przekazniki ! problem z numerami
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam. Mam problem z moim nowym roverem 400 2.0sdi, a mianowicie caly czas swieci sie check engine i auto toczy sie w trybie awaryjnym (120km/h), wywala blad od czujnika gaszenia samochodu (brak pradu na kablu) podlaczony jest przewod spod stacyjki. Gdy odepe ten przewod od czujnika to nie swieci sie check na tablicy co wiarze sie z tym ze auto nie zapali, logiczne. Czyli po odlaczeniu dodatkowego plusa na czujnik znika napiecie na sterowniku silnika . Wydaje mi sie ze ktos kombinowal przy przekaznikach tych nad sterownikiem (3szt) i mam pytanie, czy orientuje sie ktos ktory przekaznik jest od sterowania silnika ? wydaje mi sie ze srodkowy jezeli tak to prosil bym kogos o odczytanie ew numeru tego przekaznika i koloru. instalacja przejrzana brak zwarc, i przerw w obwodzie :-) . Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 26, 2013 16:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 20:20   

pepesza napisał/a:
czy orientuje sie ktos ktory przekaznik jest od sterowania silnika ? wydaje mi sie ze srodkowy

Żaden z nich.
Jeden jest od świec żarowych, drugi od pompy wtryskowej a trzeci od rozrusznika.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 20:54   

pepesza, A czy po odpięciu tego przewodu od czujnika pompa wtryskowa bzyczy ??
Jeżeli nie, to najprawdopodobniej kiedyś upalił się przewód zasilający pompę i ktoś zrobił obejście.
Wyciągnij środkowy (czerwony) przekaźnik (od pompy wtryskowej), tam masz styk oznaczony nr 30, zobacz który to będzie otwór nr 30 we wtyczce i sprawdź czy jest tam napięcie (+), jeżeli nie ma to masz problem z głowy.
Upalił się kabel pomiędzy skrzynią z bezpiecznikami a tym przekaźnikiem "kabel fioletowo-różowy", przepaliły się pewnie styki we wtyczce (wtyczke znajdziesz koło filtra paliwa, wchodzi do niej kilkanaście kabli, taka okrągła jasna wtyczka). Najprościej będzie dorobić kabel od bezpiecznika FH (odkręc skrzynke z bezpiecznikami i tam się podepnij) do czerwonego przekaźnika na ten styk nr 30
Schemat:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pepesza 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 21



Wysłany: Pon Paź 28, 2013 16:53   

A więc tak. Ktoś przedemną rączki wciskał, przekaźnik zamieniony na jakiegos czarnego bosha z 5 pinami.Moze mi ktos podac numer oryginalnego przekaźnika ? Kupie go. Po 2 okrągłą wtyczke mam przy pompie wtryskowej. i zmierzając do celu. Sprawdziłem napięcie na styku 30 i kostce i jest ale wygladą jak by była zmieniona biegunowość. bo Napiecie pojawią się gdy wsadze jedną koncowke do Pinu a drugą koncówką miernika dotknę plusa z akumulatora. A powinno chyba byc odwrotnie ? Pin+minus= napiecie a nie pin+plus=napiecie? rece opadają, gdy podepne plus spod stacyjki do pinu od elektrozaworu gaszenia auta pojawia sie check i pompa zaczyna bzyczeć. Jakies pomysly ? Jak sie wkurze to kupie cała nową wiązke, moze gdzieś sie coś masuje ? ale znowu gdyby sie masowało z plusem to paliło by jakiś bezpiecznik.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 07:59   

pepesza napisał/a:
Jakies pomysly ?

nie tą okragla wtyczke sprawdzales. jest i przy pompie i pod bezpiecznikami taka, tronsek, mowil o tej drugiej
 
 
 
pepesza 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 21



Wysłany: Nie Gru 15, 2013 17:07   

Sorry, za odkopywanie tematów ale sprawa jest ważna !
Przyszla zima mówie dość cos trzeba zrobić. A wiec ciach 0.5m kabal i wpielem go bezposrednio pod styk 30 w przekazniku i bezposrednio pod nozke z bezpiecznika i zgon dalej lipa. Mowie dobra zamawiam instalacje, ale z tym juz troche gorzej bo wszyscy ja obcinają i mają w kawałkach. Po kilku dniach wpadłem na pomysł zeby zmienic przekaźnik wsadzilem byle jaki od absow ciach za kluczyk, zaplon patrze jest kontrolka silnika, krecę odpalił. Banan na ryju i lycha 180 na oponach 195/65/r15 (wiem z oponami przesadzilem ale niestety ta zime musze przelatać).
Morał tej bajki jest taki, ze warto przy czyms takim miec jeszcze zapasowy przekaźnik. Rover żyje i jezdzi normalnie :) Dzieki panowie za pomoc, browarki dla was ! :mrgreen: :lol: :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Przekazniki
bolec0000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Lut 18, 2015 22:37
bolec0000
Brak nowych postów [R416] Przekaźniki
Jerzyk50 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Sie 10, 2008 22:32
Jerzyk50
Brak nowych postów [400 2.0 SDI 105KM 2000r] Przekaźniki w SDI
bizon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lip 09, 2010 08:38
tronsek
Brak nowych postów [Rover45 MG ZS(po lifcie)] Przekaźniki przycisków GDZIE?
stalker95 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Wrz 25, 2013 22:02
pgrad
Brak nowych postów [R420] Gdzie znajdują się przekaźniki do halogenów?
rybakowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Czw Sty 10, 2008 21:56
rybakowy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink