Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 105] Kilka pytań świeżego nabywcy ZR'a
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 105] Kilka pytań świeżego nabywcy ZR'a
Autor Wiadomość
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

  Wysłany: Czw Lis 14, 2013 23:42   [MG ZR 105] Kilka pytań świeżego nabywcy ZR'a
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2003

Nie chce już zamęczać pytaniami poprzedniego właściciela (pozdrawiam PAT'a - klubowicze pewnie go dobrze znają :) więc postanowiłem napisać tutaj.
Wyszukiwarka niewiele pomaga :/

Przydała by się wymiana tłumika, bo przyrdzewiały rury na kolankach i sądzę, że zimy nie przetrwają. Jest stosunkowo głośny na środkowym.

1. Czy tłumik środkowy z ZR'a 160 jest taki sam jak w 105? Mogę śmiało kupić i zamontować? W RAVE rysunki środkowego są identyczne.

2. Jak głośny jest wydech ten z polecanego kompletu
przez użytkownika ceremony? W ogóle moglibyście poradzić jaki kupić? Temat sprzed trzech lat....

3. Silnik jest zalany Castrolem 5w30! Kelekocze nieźle :/ Zalecany jest 10W40. Wymiana (i tak wkrótce mnie czeka) na 5W40 dobrej marki ściszy nieco pracę?
I czy przepłukiwać jakimś dobrym preparatem przed wymianą?

4. Jeśli podczas hamowania słychać ocieranie w jednym punkcie obwodu koła/tarczy (prawe przednie koło), a mechanik po oględzinach stwierdził, że wszystko jest w porządku, olać to i do przodu? (oczywiście z jednoczesną zdroworozsądkową obserwacją). Im mocniej tym głośniejsze ocieranie. Koło się nie grzeje po jeździe. Klocki i tarcze wymienione niedawno przez poprzedniego właściciela. Układ odpowietrzony i wymieniony płyn hamulcowy.

5. Upewnijcie mnie czy w każdym ZR'ze pedał hamulca łapie tak głęboko? Gdzieś na forum czytałem, że owszem. Może to kwestia regulacji? Wkrótce odpowietrzanie ale do tego czasu będę niespokojny. Bardzo dobre hamulce to u mnie podstawa i chciałbym takie w ZR'ze.

6. Dalej hamulce. Jakie są realne szanse na tarcze z tyłu, kiedy w stock'u bębny?

7. Sprzęgło. Wymienione na nowe przez PAT'a. Wiem tyle, że na lince. Można jakoś sprawić, żeby lżej chodziło i łapało bez luzu po naciśnięciu? Jeśli to przypadłość linki to luz. Oczywiście robota we własnym zakresie. W tej chwili mam ok 2 cm luzu po naciśnięciu i dopiero łapie. Podobnie z pedałem gazu tylko, że tu z 1-2 cm i też ciężko chodzi.
Wiem, autko ma 10 lat i czego oczekuje ale jakoś po niespełna miesiącu jazdy nie umiem się przyzwyczaić i nie puszczam sprzęgła płynnie tylko jakby skokowo (bo chyba za ciężko chodzi) i też potrafię wkręcić na 3k rpm zanim puszczę całkowicie sprzęgło, które też dodatkowo jest 'wysokie'. Z każdym dniem jest coraz lepiej ale wystarczy, że przesiądę się do swojego ze służbowego gdzie jest hydrauliczne i znów problem :/

8. Jakiś sposób na zaparowaną tylną szybę? Nawiew na maksa, a i tak jest problem...

9. Jakiś dobry mechanik ZR'ków na śląsku? Studiuję RAVE'y i co zepsuję to moje :) jednak na początku chciałbym, żeby ktoś doświadczony go macał jeśli już trzeba...

10. Trzeba być klubowiczem, żeby mieć dostęp do RAVE? Login i pass z forum nie podchodzi.

Pytania laika ale czego oczekiwać? ZR miesiąc w moich rękach i jeszcze jako pierwsze własne autko. Proszę o wyrozumiałość.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Adrian Pią Lis 15, 2013 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 14, 2013 23:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:40   

2. Ty wiesz ile ten wydech kosztuje? na stronie masz do wyboru wersje 160 lub wszystkie wersje benzynowe bez 160 ;]
8. masz guzik do ogrzewania tylnej szyby :P
10. cofnij date w komputerze 10 lat wstecz
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:55   

Ciufa napisał/a:
10. cofnij date w komputerze 10 lat wstecz

Jak odpalić to wiem. Co więcej spróbuję ją złamać. Więcej w tym wątku.
Chodzi mi o to, że jestem zarejestrowany na forum, a mimo to z portalu pobierać nie mogę. Nie podchodzi login i hasło.
Cytat:
2. Ty wiesz ile ten wydech kosztuje?

A mówiliście, ze ceny porównywalne z innymi markami :mrgreen: Chodziło o Lexusy? <taki dżołk>
Cytat:
8. masz guzik do ogrzewania tylnej szyby :P

No jest tylko, że była wymieniana i jakoś nie na wszystkich liniach grzeje :) Przeżyję
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Lis 15, 2013 02:40   

NoPE napisał/a:
A mówiliście, ze ceny porównywalne z innymi markami Chodziło o Lexusy?

tak ale to nie jest seryjny wydech :)
w porownaniu do tego http://www.eisenmann-spor...5ti__-__141_kW/ to ten do twojego auta jest tanioszka ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 14:52   

NoPE napisał/a:
1. Czy tłumik środkowy z ZR'a 160 jest taki sam jak w 105? Mogę śmiało kupić i zamontować? W RAVE rysunki środkowego są identyczne.

Z tego co wiem 1.8VCC ma 60 mm, a 1.4 55 mm średnicy wydechu, wiec nie będzie pasować.
NoPE napisał/a:
3. Silnik jest zalany Castrolem 5w30! Kelekocze nieźle Zalecany jest 10W40. Wymiana (i tak wkrótce mnie czeka) na 5W40 dobrej marki ściszy nieco pracę?
I czy przepłukiwać jakimś dobrym preparatem przed wymianą?

Ja bym zalał 10W40 Valvoline lub liqui moly.
NoPE napisał/a:
6. Dalej hamulce. Jakie są realne szanse na tarcze z tyłu, kiedy w stock'u bębny?

Szukaj.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 15:09   

I właśnie takie odpowiedzi cenię najbardziej. Zwięzłe, konkretne i na temat.
Dziękuję :)

LM chętnie zaleję ale boję się, żeby mi podróbki nie wcisnęli. Zdaję się przepłacę w renomowanym sklepie :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [25 2.0 TD] kilka pytań
bamber Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 15, 2011 18:23
sluchawa21
Brak nowych postów [MG ZR 120] Kilka pytań...
samuro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Sty 11, 2009 21:13
marcinmarcin
Brak nowych postów [mg zr 160] kilka pytań
browar24 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Kwi 09, 2015 12:52
spider666
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 25] kilka pytań
michalie Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Wrz 01, 2014 12:53
Adrian
Brak nowych postów [r25, 1.4, 01] kilka pytan
allbart Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 27, 2009 16:28
azer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink