Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Listwy chromowe tylnego zderzaka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Listwy chromowe tylnego zderzaka
Autor Wiadomość
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 09:33   [R75] Listwy chromowe tylnego zderzaka
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Moje listwy chromowe na tylnym zderzaku są w opłakanym stanie. Sól i mróz zrobiły swoje. Mam straszne wżery i korozję listew ( zielono-niebieski nalot) a po umyciu :( tragedia. Jak bezpiecznie zdemontować te listwy i co polecacie na odnowienie. Może macie sprawdzone sposoby jak przywrócić im dawny wygląd ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 04, 2014 09:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 04, 2014 09:57   

Kupił bym używaną.
Ja demontowalem w taki sposób. Od strony bagażnika odchylilem tapicerkę i 2pierwsze zzatrzaski są przykrecane, kolejne 2 wypiąłem za pomocą szczypiec, a 2 od strony drzwi tylnych zostawiłem i listwę delikatnie unosisz do góry lub w dół. Można jeszcze wysunąć po otwarciu drzwi w ich stronę ale w taki sposób bardzo łatwo rysuje się lakier. Może się też okazać, że połamiesz zatrzesk, w takim spadku, trzeba wymienić, około 5 zł sztuka.

Ewentualnie coca cola je potraktuj i gąpką, może się odnowią
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 20:22   

Używki są nie tanie :| a komplet to spory wydatek. A jak by zdemontować i do lakiernika dać ? Może mają chromowy lakier ? Nie wiem czy to plastik czy jakiś metal bo jak metal to do chromowania można dać , z plastikiem to chyba tylko lakierowanie. A tak to wygląda u mnie
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 21:06   

Listwy są z tworzywa ABS, wciskane na zatrzaski. Są galwanizowane elektrolitycznie i tą operację na ABS można wykonać tylko raz. Następny raz , to metalizacja próżniowa , więc najtaniej używka albo malowanie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 04, 2014 23:10   

a jakby spytać tam gdzie regenerują odbłyśniki w lampach? jak oni to robią? może by coś pomogło? lakierowanie niby na chrom chyba nie da tak ładnego efektu, a moje przednie też są porysowane troche
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 08:12   

longer86 napisał/a:
a jakby spytać tam gdzie regenerują odbłyśniki w lampach? jak oni to robią?
robią to właśnie metodą metalizacji próżniowej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 14:33   

Ja bym spróbował to polakierować. Takim sprayem chromowym. Koszt w sumie niewielki, a jak wyjdzie nie tak, to nie ma straty pomyślisz co dalej z tym fantem począć.
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 14:53   

paolinio napisał/a:
Ja bym spróbował to polakierować. Takim sprayem chromowym. Koszt w sumie niewielki, a jak wyjdzie nie tak, to nie ma straty pomyślisz co dalej z tym fantem począć.


No ten sposób to raczej totalna porażka, kiedyś robiłem w terenówce boczne orurowanie bo właściciel sobie tak zawidział no i kupa. Ten spray daje jakieś tam odbicie ale to nie to co ori chrom. Tak czy inaczej sposób do kosza ;)
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 17:55   

Czyli pozostaje metalizacja próżniowa + zabezpieczenie lakierem proszkowym. Pracowałem kiedyś przy metalizacji więc wiem jak to wygląda. Muszę udać się do firmy w której kiedyś pracowałem i może mi to zrobią.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 18:47   

ewentualnie zostaje folia do oklejania aut. chromowa, ładnie się kształtuje i rozciąga po podgrzaniu, tylko ma swoja grubość i trochę zabawy a i koszty są jakieś tam więc opcji parę jest
_________________
75 Red Edition
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 09:38   

longer86 napisał/a:
ewentualnie zostaje folia do oklejania aut. chromowa, ładnie się kształtuje i rozciąga po podgrzaniu, tylko ma swoja grubość i trochę zabawy a i koszty są jakieś tam więc opcji parę jest


Sposób na pewno lepszy jak chrom spray ale czy ta folia za szybko nie będzie się rysowała?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 09:44   

oklejają nią auta,więc powinna wytrzymywać swoje, porządna firma daje gwarancje zdaje się że folia oracal ma 5 lat gwarancji. Tylko ma ona swoją grubość i nie wiem jak później da się listewki poskładać

może zdało by egzamin na listwach, trzeba by tylko przeliczyc koszty co sie bardziej opłaca... folia/zakup używek/metalizowanie próżniowe czy jakoś tak
_________________
75 Red Edition
Ostatnio zmieniony przez longer86 Czw Lut 06, 2014 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 09:47   

longer86 napisał/a:
oklejają nią auta,więc powinna wytrzymywać swoje, porządna firma daje gwarancje zdaje się że folia oracal ma 5 lat gwarancji. Tylko ma ona swoją grubość i nie wiem jak później da się listewki poskładać



Skalpel i dokładna docinka tylko kto ma tak dokładną rękę :P
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 09:50   

to już nie tyle o dokładną docinkę chodzi, bo można zawinąć folie pod spód, tylko listwa na tylnym zderzaku jest łączona zdaje sie i tam może być problem.

u mnie w garażu jest zdjęcie konsoli środkowej oklejone taka folią tylko czarny połysk, bo lakiernika sie doprosić nie mogłem żeby mi pomalował...
_________________
75 Red Edition
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 10:10   

longer86 myślałem że chodzi o łączenie brzegu listwy i zdesia :P Ale co do łączenia listew to wydaje mi się że będzie łatwiej. Przeca nie trzeba oklejać tego odcinka który włazi pod drugą listwę :P
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:11   

zgadza się nie trzeba oklejać, ale zawsze pewniej i estetyczniej jesli nie ma początku folii gdzieś na wierzchu
_________________
75 Red Edition
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:20   

Jak by ją dobrze zaciągnąć na brzegi to pewnie nic nie będzie widać, kwestia ostrego sprzętu żeby to dobrze przyciąć, np świeży nożyk do papieru.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:21   

Dobry pomysł z tymi foliami. Koszt będzie chyba najmniejszy a i trwałość myślę większa niż metalizowane próżniowo. Metalizacja ma warstwę w mikrometrach i do tego pokrywa się lakierem proszkowym. Cały pic w powłoce lakierniczej. Mam kilka elementów metalizowanych i widzę po latach odbarwienia ( utlenienia warstwy metalizowanej) gdzie była słabsza warstwa lakieru lub przetarcie lakieru. Listwy będą cały czas wystawione na próbę tarcia podczas mycia oraz sól, mróz ... Myślę że to na krótką metę. Okleina powinna wytrzymać dłużej , koszt to ok 20 zł więc nie dużo tylko nie wiem jeszcze jak zabrać się za ich demontaż. Niby rafalmis1to z grubsza opisał ale boję się że coś połamię. Może ktoś ma jakieś fotki jak bezpiecznie zdemontować listwy byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 13:51   

pablo napisał/a:
Niby rafalmis1to z grubsza opisał ale boję się że coś połamię. Może ktoś ma jakieś fotki jak bezpiecznie zdemontować listwy
opisał ściągniecie listew na błotniku a nie na zderzaku.Najlepiej ściągnij zderzak i wypniesz zatrzaski listew nic nie uszkadzając.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 23:12   

Wydaje mi się że nie da się całej listwy okleic folią ponieważ jest to zbyt mała powierzchnia na szerokośc i nie będzie można dobrze tego nałożyc...ale napewno folia jest super sprawą przy małych uszkodzonych fragmentach (Twoja listwa faktycznie jest w fatalnym stanie i na całości)...ja miałem mały odprysk z tyłu właśnie aż do czarnego podkładu i bardzo mnie to drażniło więc też wpadłem na pomysł z folią...ale ja naklejałem tylko fragment około pół cm...efekt super , nic wogóle nie widac bo odcień chromu identyczny...miałem obawy tylko czy to wogóle wytrzyma...ale mam to już całą zimę, myjnia tylko Karcher i nic się nie dzieje...trzyma cały czas i kompletnie nie zmienia odcienia chromu...nawet nic się nie rysuje...więc polecam ten pomysł wszystkim którzy mają jakieś mniejsze uszkodzenia na listwach a nie wiedzą co z tym zrobic :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Demontaż tylnego zderzaka
FaceOff38 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Cze 20, 2009 08:10
FaceOff38
Brak nowych postów [R75] Demontaż tylnego zderzaka
rafik14 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Mar 16, 2010 20:52
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Środek na chromowe klamki
markozalko Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Mar 30, 2011 21:20
automechanik
Brak nowych postów [R75] Spoiwo zderzaka. Spawanie zderzaka.
jpawel Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sie 31, 2017 15:10
scara
Brak nowych postów [R75] Spinki do listwy
sysekp Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Maj 17, 2009 19:51
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink