Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z elektryką
Autor Wiadomość
Franki100 



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 15



Wysłany: Sob Lut 08, 2014 21:05   [R75] Problem z elektryką
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam potrzebuję pomocy mam problem z elektryką w mojej 75:)

Pierwszą rzeczą jest problem z rozładowywaniem akumulatora (zaznaczam, że akumulator jest nowy) - a więc auto postoi 24h i bateria wyładowana jest do zera nawet kontrolki się nie świecą.

Drugi problem to wyskakujący błąd na wyświetlaczu klimatronika - jest to napis "Er" co pewnie oznacza error co z tym idzie przestają działać - kontrola nawiewów i temperatury, nie działają fotele, zaświeca się błąd silnika, oraz wentylator chłodnicy chodzi cały czas, nie działa również centralny zamek z pilota, na zegarach nie wyświetlają się kierunkowskazy gdy się je włącza, nie można otworzyć bagażnika z kabiny (pewnie coś jeszcze przestaje działać ale wszystkiego nie sprawdzałem). Po jakimś czasie błąd gaśnie i wszystko z powrotem zaczyna działać poprawnie.

Proszę o pomoc:)
Z góry dziękuję :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 08, 2014 21:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 08, 2014 22:00   

pierwsze zobacz czy nie ma wody w ściance grodziowej tam gdzie jest komp. zalany potrafi różne rzeczy wyprawiać. wpisz w "szukaj" odpowiednich słów "dotyczących wody w grodzi" a Ci coś powyskakuje
 
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 08, 2014 22:36   

Dokładnie sprawdź gumowe odpływy przy podszybiu i czy woda nie stoi tam gdzie komputer( też pod przednią szybą ). Ja przez to musiałem go wymieniać bo się spalił. Całe szczęście że w Polsce mi siadł bo zaczął fiksować w Niemczech. Objawy miałem proste nie odpalał za każdym razem i nie chciał zamknąć z pilota auta bo wykrywał otwarte drzwi które faktycznie były zamknięte.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Franki100 



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 15



Wysłany: Pią Mar 07, 2014 08:52   

dobra dzieki panowie za wskazowki :) wroce z trase to zbadam sprawe i jak cos bede pisac:)

[ Dodano: Pią Mar 07, 2014 08:52 ]
Witam wróciłem do domu, sprawdziłem grodź - woda nie stoi, zdemontowałem BCU, który był oberwany ze śrub, osuszyłem go przeczyściłem styki wudekiem, pierwsze odpalenie wszystko działa - auto chodziło ponad 30min (już się cieszyłem, że wszystko wróciło do normy) chciałem zmontować schowek ale stwierdziłem, że dziś dorobię uchwyty by BCU nie przemieszczał się. No i postanowiłem wjechać na noc do garażu ponownie odpalając auto i dupa znowu ERROR!!! pomocy Panowie co jeszcze można zrobić? Wyczytałem temat https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89942&highlight=woda++grodzi , że jeden kolega miał tak jak podmieniał bezpieczniki - ja wcześniej przed tą usterką coś tam sprawdzałem w bezpiecznikach może jakiś podmieniłem??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z elektryką
andnow169 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Sty 25, 2015 13:09
andnow169
Brak nowych postów [ i ] Problem z elektryką
Franki100 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Sty 18, 2014 14:05
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Problem z Elektryka
zangiew Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Maj 11, 2013 16:24
zangiew
Brak nowych postów [R75] Problem z elektryką
Kierunkowskazy ....
Grzesiek_Gdynia Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Paź 27, 2009 17:27
Grzesiek_Gdynia
Brak nowych postów [R75] Problem z elektryką
kgorzalka Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 17, 2013 01:24
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink