Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Climatronic nie chłodzi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Climatronic nie chłodzi
Autor Wiadomość
Marty_Ś 



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 11



Wysłany: Wto Maj 06, 2014 21:35   [R75] Climatronic nie chłodzi
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1999

Witam. Jeśli powielam temat to przepraszam ale nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku.Do tej pory nie miałem sposobności sprawdzenia klimy, nie wiem też kiedy była nabijana.Jedyne co wiem to fakt, że włączenie trybu "auto" włączało wentylator a przejście w tryb "ekon" wyłączało go. Włączanie "auto" powodowało też spadek obrotów silnika na moment.Z tego co wiem to są to prawidłowe objawy. Tak było do dziś. W czasie jazdy zdałem sobie sprawę, że klima nie chłodzi. Z nawiewów leciało ciepłe powietrze, takie jakby przemieszane ciepłe z chłodnym. Obniżanie temperatury na panelu powodowało jedynie zwiększenie siły nawiewu. Podczas przełączania w tryb "ekon" wentylator nie przestawał działać. Z kolei tryb "auto" nie obciążał silnika (obroty nie spadały) Test klimy w garażu wykazał jedynie błąd 21 i 22. Macie może jakieś przypuszczenia co może być powodem tych problemów ? Dodam, że w układzie chłodnicowym jest trochę za mało płynu (zassało po wymianie i nie zdążyłem dolać) Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 06, 2014 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Wto Maj 06, 2014 21:42   

Błędy 21 i 22 (czujniki nasłonecznienia, prawy i lewy) występują przy słabym oświetleniu. Zrób test jeszcze raz jutro na zewnątrz, przy świetle dziennym, niekoniecznie w pełnym nasłonecznieniu.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 06, 2014 21:44   

Dziwne, bo mam wrażenie, że podobnych tematów i pytań już trochę było. :-)

Pierwsze co to do serwisu klimy. Sprawdzić ilość czynnika i dobić jeśli trzeba (a trzeba prawie na pewno). Przyda się też wcześniej sprawdzić gruntownie co i jak z klimą, ale w serwisie znać się powinni to już będą wiedzieć.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Marty_Ś 



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 11



Wysłany: Wto Maj 06, 2014 21:59   

Tematów było faktycznie dużo ale we wszystkich przypadkach były inne objawy niż u mnie.
Byłem przed chwilą w garażu, auto zdążyło się schłodzić, postanowiłem je odpalić i jeszcze raz sprawdzić. O dziwo teraz "ekon" wyłącza wentylator czyli tak jak było wcześniej. Czarna magia...Z kolei tryb "auto"... jak u Was jest ? Można go wyłączyć przez powtórne naciśnięcie "auto" ? Bo u mnie teraz wyłącza go tylko naciśnięcie "obiegu zewnętrznego" lub "ekon". Wydaje mi się, że było inaczej...
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 06, 2014 22:03   

Zwróć uwagę, czy się któryś przycisk na panelu climatronic nie przyblokował.

Kilka razy miałem taką historię, że się ten podwójny przełącznik +/- jakby przyciął o obudowę i wtedy rzeczywiście panel wariował trochę przy użyciu innych przycisków. Tymczasem wystarczyło ten przełącznik trochę poruszać (było czuć, że "wskoczył" na swoje miejsce) i znowu wszystkie działały jak trzeba.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Marty_Ś 



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 11



Wysłany: Wto Maj 06, 2014 22:17   

Sprawdziłem, przyciski są ok.A jak jest z tym przyciskiem auto ? Powtórne naciśnięcie wyłącza u Was tryb automatyczny ?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Maj 11, 2014 22:33   

Marty_Ś, Przycisk "auto" służy do włączenie klimatyzacji, "econ" ją wyłącza. Powtarzam- przycisk auto włącza klimatyzację a nie wentylator. Wentylator włącza się by schładzać skraplacz, czyli odbierać ciepło pobrane w aucie przez parownik klimatyzacji. W trybie automatycznym sterownik klimatyzacji tak operuje siłą nadmuchu i rozdziałem powietrzaby jak najszybciej i w miarę nie uciążliwie osiągnąć w kabinie zadanątemperaturę.
Każde ręczne przełączenie nadmuchu czy wydajności wentylatora wyłącza tryb automatyczny,nie wyłączając klimatyzacji czyli głownie sprężarki.
Nieprawidłowa praca w Twoim przypadku jest spowodowana najpewniej zbyt małą ilością czynnika chłodzącego R134a
_________________
rom
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 12, 2014 15:37   

Marty_Ś, dzisiaj pamiętałem, żeby sprawdzić, jak to z tym przyciskiem i... AUTO włącza klimę, ponowne wciśnięcie nic nie zmienia (w tym również NIE wyłącza klimy).

Tak, jak napisał automechanik, klimę wyłącza ECON i zdaje się tylko on. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
rtoip69 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 139
Skąd: jasło



Wysłany: Pon Maj 12, 2014 21:33   

EKON także włącza klimę z zadanymi nastawami nawiewów .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja nie chłodzi
zyphar Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Cze 18, 2010 20:17
zyphar
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja, nie chłodzi w czasie jazdy
longer86 Rover serii 75, MG ZT 35 Pon Kwi 29, 2013 21:24
it73
Brak nowych postów [R75] Klima tylko chłodzi a ciepła nie daje..
szkodowy Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Kwi 28, 2017 16:02
AdaskoC
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Climatronic
michar123 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lip 07, 2013 19:43
apples
Brak nowych postów [R75] Climatronic panel sterowania
michar123 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Paź 10, 2013 21:44
HarryVip



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink