Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wysokie Spalanie? Brak mocy? Czy wszystko jest ok?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wysokie Spalanie? Brak mocy? Czy wszystko jest ok?
Autor Wiadomość
michal9o90 



Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 15:02   [R75] Wysokie Spalanie? Brak mocy? Czy wszystko jest ok?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Wiem, że pytanie jest trochę idiotyczne, ale nie mam dużej wiedzy o samochodach, a sprawdzając z danymi technicznymi w sumie spalanie się zgadza, lecz ciągle mam wrażenie iż mój rover nie ma mocy. Mieszkam w lublinie, samochód został sprowadzony z zagranicy, oczywiście okazało się, że z silnik do remontu i oczywiście problem z tą sławną uszczelką. Udało mi się, znaleźć jednego gościa z lublina, który naprawił mi silnik, wymienił rozrząd itp itd. i on twierdzi, że samochód dobrze chodzi.

Ale problem polega na tym, że w ogóle nie ciągnie poniżej 3tys obr. można powiedzieć, że się wlecze, a spalanie średnie i tak jest już na poziomie 13l, samochód dopiero dostaje kopa jak mu dać po garach powyżej 3tys do 4tys obr, no ale wtedy to chyba pójdę z torbami jeśli chodzi o tankowanie go.

Czy może powodem jego słabego przyspieszenia może być to, że mam wersje combi? a samochód ma ledwie 120KM? Czy może jednak coś jest nie tak i powinienem go zawieźć do jakiegoś profesjonalnego serwisu?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 10, 2014 15:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 15:24   

Strasznie dużo Ci pali pomimo że to kombi.
Ja również jestem po remoncie silnika (przesunięte tuleje) i muszę powiedzieć że teraz pali mi w mieście poniżej 10l/100km. Na trasie dużo mniej. Według mnie coś nadal u Ciebie jest nie tak, ale niech się jeszcze inni wypowiedzą :-)
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 15:46   

To ja się podłączam. Mi pali 13 litrów gazu i sam się zastanawiam czy to trochę nie za dużo :-|
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
michal9o90 



Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 16:51   

U mnie normalnie benzyna i też uważam, że za dużo pali, skoro niektórzy schodzą poniżej 10l, jak mówię nie znam się, ale według mnie coś jest nie tak, najgorsze jest to, ze w lublinie tak naprawdę nie ma żadnego porządnego serwisu, który mógłby się zająć Roverem, najbliżej mi chyba do Warszawy. Mechanik z lublina twierdzi wszystko ok, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo naprawdę przy takich prędkościach jak my jeździmy i jak ten samochod powoli się rozpędza to to spalanie wydaje mi się naprawdę wysokie. Może ktoś mógłbym mi polecić, gdzie mógłbym do kogo, pojechać z tym Roverem do warszawy, żeby mi go sprawdzili dokładnie, nie wiem.... podpieli pod jakiś komputer czy coś?
 
 
 
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 17:03   

Jadąc od Puław do Lublina, przy wjeździe po lewej stronie jeszcze nie tak dawno był salon i servis Rover, pewnie jacyś machanicy się ostali i są gdzieś tam, bo jak rok temu jechałem w rodzinne strony to tego salonu i servisu już nie było.
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
michal9o90 



Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 17:22   

Problem w tym, że w tamtym roku przy okazji naprawy silnika szukałem i niestety nie znalazłem tych mechaników, może miałem pecha....., jeśli ktoś posiadałby namiar na takiego fachowca to bardzo bym prosił, a jeśli nie, to proszę podpowiedzcie gdzie można w Warszawie szukać jakiegoś serwisu, gdzie by mogli dokładnie sprawdzić samochód.
 
 
 
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 22:46   

polecam PEMIXCAR
PEMIX-CAR S.C.

gg:3866001

gg:6907598

tel. 81 473-68-93

tel.kom.505-045-291

pemixcar@wp.pl- maja też warsztat i pomimo żew BMW ja u nich robiłem uszczelkę i kilka innych drobiazgów
_________________
Profil nie istnieje
 
 
michal9o90 



Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 10:28   

Witam czy wciąż nikt nie jest wstanie podać jakiegokolwiek serwisu w Lublinie który mógłby dogłębnie sprawdzić Rovera 75?

Jeśli nie to prosiłem o kontakt do kogoś z warszawy ale wciąż nikt mi nikogo nie polecił. Czy naprawdę po wschodniej ścianie Polski nie ma nikogo, kto mógłby pomóc przy Roverze? Już zaczynam tracić nerwy.
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 15:34   

Nawet Na stronie głównej forum są dwa warsztaty z warszawy, na stronie klubowej tez można znaleźć bez problemu, wystarczy poszukać.
1.8 w 75 to pomyłka, pisałem już to wiele razy. Sam przeturlalem się tak 3 lata. Ja na Twoim miejscu pojechałbym do BritishCar, jak coś z autem jest nie tak to Mariusz to ogarnie. Ewentualnie możesz zrobić to co ja :mrgreen:
Zmiana silnika i problem mocy z głowy i spalanie mam niewiele większe.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Duże spalanie i brak mocy
dzienix21 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lis 29, 2011 13:46
dzienix21
Brak nowych postów [MG ZT] Wysokie spalanie
lucrah Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Paź 01, 2018 12:39
lucrah
Brak nowych postów [R75] Wysokie spalanie
2f2f Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 16, 2011 14:01
Boncky
Brak nowych postów [MG ZT] wysokie spalanie?
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 30 Pią Lip 20, 2012 08:14
kalixt
Brak nowych postów [R75] Bardzo wysokie spalanie
kalixt Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Gru 20, 2011 13:49
rafik14



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink