Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] Auto szarpie i trzaska przy gwałtownym ruszaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] Auto szarpie i trzaska przy gwałtownym ruszaniu
Autor Wiadomość
Strzemo 




Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 52

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 15:05   [MG ZR 160] Auto szarpie i trzaska przy gwałtownym ruszaniu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Podczas gwałtownego ruszania, tzw. strzału auto dziwnie podskakuje i trzaska. Objawy o wiele bardziej są słyszalne z prawej strony. Nie da się złapać poślizgu przednich kół, nie piszczą tylko robią tzw. "żabę".
Wiem na pewno że powinienem zrobić zbieżność, niedawno wymienione były wahacze , koła to ori 17 mg + Bridgestone Potenza 205/45 nowe.

Czego to może być wina?
Przeguby, łapy poduszki silnika ?
Czy miał ktoś podobne objawy?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 27, 2013 15:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 19:19   

moze masz juz totalnie wybite poduszki silnika??? tez smigam na 205.45 tyle ze dieslem to laczka mozna palic bez problemu:)
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sie 28, 2013 07:25   

Trzask i brak zrywu koła dobitnie świadczy o przegubach wewnętrznych kolego.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 28, 2013 10:07   

SyntaX napisał/a:
Trzask i brak zrywu koła dobitnie świadczy o przegubach wewnętrznych kolego.

Też to obstawiam.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 29, 2013 00:17   

Witam. Przy kołach ustawionych na wprost przeguby homokinetyczne nie "strzelają". Bo nic w nich się nie dzieje. Prędzej za żabkę i trzaski w zawieszeniu odpowiedzialne będą gumowe tuleje drążka wzdłużnego. Luz na nich to takie trzaskanie przy ruszaniu i możliwa żabka :)
Rysunek od hondy, ale w roverach jest podobne zawieszenie.
 
 
Freedy 



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Wto Cze 24, 2014 19:45   

Zapytam tutaj, żeby nie robić nowego tematu.
Mój Roverek to R200 2.0SDi 105KM 77kw rok 2000.

Podobnie jak w temacie i 1szym poście, u mnie przy gwałtownym ruszeniu występuje "trzask" metaliczny, dochodzący od strony kierowcy, okolice lewego koła.
Występuje to na wyprostowanych i skręconych kołach (1 obrotu kierownicy mam namyśli, bardziej nie sprawdzałem); nie jest to przegub zewnętrzny, bo ktoś mógłby się sugerować tym że napisałem przy skręconych kołach... nie.

Teraz tak:
1. Ruszając gwałtownie, jest słyszalny trzask, po czym hamuje hamulcem nożnym tak, aby wcisnąć go z dużą siłą do końca. Po czym powtórka i jest słyszalny trzask.
2. Ruszając gwałtownie, jest słyszalny trzask, po czym hamuje hamulcem ręcznym tak, aby auto się zatrzymało. Po czym powtórka i trzasku nie ma.

So WTF ? Hamulce ?

Byłem u 1szego mechanika, stwierdził, że muszę mu zostawić autko, żeby sprawdził: całą półoś (przeguby itd), przy czym kazał mi sobie załatwić skrzynie biegów bo pewnie to będzie jej wina. Po czym olałem taką propozycję. Bo szukając tacy potrafią znaleźć cuda jakich świat nie widział, po cenach również takich...

Kuzyn, który miał coś podobnego w swoim R216, przejechał się i stwierdził, że to nie to co u niego, bo u niego były przeguby zewnętrzne, bo przy skręcaniu trzaskało.

Na diagnostyce, znajomy powiedział mi, że mam wywalone poduszki silnika, przynajmniej tą na skrzyni, czy pod skrzynią, czy jakoś tak.

Po czym wujek, stwierdził iż może to być tłoczek na zacisku, który okazał się wracać na swoje miejsce, więc również chyba odpadł z grona wygranych do wymiany.

A więc pytanie, bo chyba zostały 2 opcje: przegub wewnętrzny, lub poduch/a/y ?
+Jeśli przegub, to opłaca się wymieniać tylko jego, czy lepiej od razu całą kompletną półoś?
+A jeśli poduszk/a/i to którą byście typowali?
+No chyba, że jest opcja że coś przenosi z prawej strony na lewą? Choć wątpię bo to ewidentnie trzaska po stronie kierowcy.

Edit/ps. A i te całe gumowe tuleje drążka wzdłużnego też sprawdzałem, wydają się być twarde i sprawne.
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Wto Cze 24, 2014 20:36   

też miałem te problemy co wy czyli trzaski przy ruszaniu i chrupotanie przy skręcaniu.Wiem jacy sa mechanicy (przepali się żarówka a mechanik zdolny jest wymienic pół auta).Pojechałem na stacje diagnostyczną,diagnoście dałem co laska 50zł przetrzepał auto lepiej niz na przeglądzie.Powiedział poduszka przednia,przeguby.Więc moja rada...jeżeli macie podejrzenia od machanika,wujka,taty,mamy,pieska i złotej rybki lepiej dajcie troche więcej podjedźcie na stacje diagnostyczną i będziecie wiedzieć co jest z autem
 
 
 
Freedy 



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Czw Cze 26, 2014 12:44   

komoss, jakbyś czytał dokładnie, to byłem na diagnostyce, która nic nie wykazała, dopiero później jak ruszyłem kilka razy to stwierdzono poduszkę na oko i ucho.
Więc to nie jest pewne. A 50zeta nie gwarantuje ci 100% wiedzy.

______________________________________
Inne Pytanie odnośnie mojego R200 2.0SDi 00r.

Czy cała półośka i poduszka silnika(ze skrzyni biegów) oraz zacisk hamulca (przód) będzie pasować od R200 benzyny 1.6 16v 97r ?
 
 
Zibski 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gostynin



Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:17   

Wejdź pod auto i sprawdź łomem, też mam podobny problem i pewnie będę to robił jak silnik mi dożyje bo olej zużyty błyszczał się jakby był to metalic :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 1.4i 96] Szarpie przy ruszaniu
Iza19019 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Cze 22, 2010 09:51
Iza19019
Brak nowych postów [R220 SDI] Szarpie przy ruszaniu
tysszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Lip 08, 2009 21:10
beldo
Brak nowych postów [R214 Si 97r.] Szarpie przy ruszaniu i na wstecznym
proszę o sugestie
jaromas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Czw Maj 19, 2016 21:34
NoPE
Brak nowych postów [200i 1.4 97r] Na 1 przy ruszaniu szarpie. Co to może być?
basick1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Gru 12, 2008 09:08
szymon1986
Brak nowych postów [214i] Dławi się przy gwałtownym dodaniu gazu
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Gru 19, 2013 20:56
Cremce



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink