Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] nagłośnienie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] nagłośnienie
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Lip 04, 2014 20:27   [R75] nagłośnienie
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam ,dziś wy

mieniałem wszystkie głośniki ( dwa oryginalne nie grały -spalone?) ,zakupiłwm Blaupunkta ( mające bardzo dobrą opinię ,przód trójdrożne 16,5 cm i tył dwudrożne 13 cm) podłączyłem i ...WIELKIE zdziwienie !! ! strasznie słabo grają !! !, radio mam z dużym wyświetlaczem z nawigacją , dobry oryginalny głośnik Roverowski gra o niebo lepiej
Blaupunkt po prostu charczy !! !,słabe basy i jakiś taki płaski dzwięk !,wszystkie cztery głośniki tak mają !! !(więc to nie feler pojedynczego !) ,próbowałem wszystkich ustawień radia ...efekt MIZERNY !! ! jakieś sugestie ?,moze zastosowac dodatkowy wzmacniacz ??
głośniki to Blaupunkt BGx 663HP i BGx 542HP
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 04, 2014 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 21:40   

zmień radio ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 21:48   

Dokładnie, seryjne radia grają baaaardzo słabo. Ja przesiadłem się na chińczyka niepełne 2din i gra o niebo lepiej, ale i tak nie mogę powiedzieć że gra dobrze.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 22:37   

obojętnie jakie radio nawet 1 din założysz i będzie to bardziej znanej firmy odczujesz wyraźną poprawę... brytyjczycy montując takie radia seryjnie musieli być nie lada ignorantami w kwestii nagłośnienia
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Lip 04, 2014 22:58   

longer86 napisał/a:
obojętnie jakie radio nawet 1 din założysz i będzie to bardziej znanej firmy odczujesz wyraźną poprawę... brytyjczycy montując takie radia seryjnie musieli być nie lada ignorantami w kwestii nagłośnienia

Dzięki !,ale radio z dużą nawigacją TV itd , szkoda ot tak wywalić i co ?,tym bardziej ,że mam już dvbt dołożone i jest OK !
Chyba kupę używane głósniki Rovera , bo jak pisałem wcześniej grają dużo lepiej !....i nawet nieżle akustycznie na pewno lepiej niż w\w Blaupunkcie na TYM !! ! sprzęcie !! !
A tak swoją drogą ,jakie radia były montowane w R75? ,Alphine , OK, Symphony ,nie znam , co jeszcze?,a może się mylę ?
Jakie radio występowało w modelach z dużą Navi ?? ? ,A lphine ?, tochyba niezły sprzęt ?? ?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 23:00   

alpacino, mówimy Ci że to raczej kwestia słabej jakości radia, a nie głośników.

Ja miałem symphony i grało słabiutko.

poza tym za dużo pytań na raz zadajesz i mało przejrzyste to jest ;) trudno się zebrać do odpowiedzi.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Lip 04, 2014 23:25   

pelson91 napisał/a:
alpacino, mówimy Ci że to raczej kwestia słabej jakości radia, a nie głośników.

Ja miałem symphony i grało słabiutko.

poza tym za dużo pytań na raz zadajesz i mało przejrzyste to jest ;) trudno się zebrać do odpowiedzi.

No tak,OK,dzięki za odp. ale właśnie pytałem odnośnie radia , Alphine ,chyba nie jest najgorszym sprzętem ,wiadomo ,zależy od modelu .
Więc dlaczego , fabryczne głośniki grają lepiej niż dobre firmowe ?...wiem ,dużo pytań,ale gnębi mnie to
Więc może zastosować wzmacniacz????,nie znam się na car audio i każda pomoc jest ZBAWIENNA :oops:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 23:27   

masz głosniki które pewnie potrzebują trochę mocy by ładnie zagrać. U mnie w piwnicy leży ori radio z R ten najniższy model i byle jakie mp3 podłączone pod głosniki gra tak samo albo i lepiej... nie popisali się w kwestii audio... może sprawę uratuje jakiś wzmacniacz... ale to trochę kombinowania bo radio chyba nie ma wyjść RCA ale mogę się mylić...

Podam Ci przykład..
masz słabą pompke paliwa i słabe auto
oraz słabą pompkę i super auto...

w którym wykorzystasz pełnię mozliwości?

kwestia dobrania dobrych komponentów na równym poziomie bo zajebiaszcze głośniki grają tak jak im radio pozwala
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Lip 04, 2014 23:42   

longer86 napisał/a:
masz głosniki które pewnie potrzebują trochę mocy by ładnie zagrać. U mnie w piwnicy leży ori radio z R ten najniższy model i byle jakie mp3 podłączone pod głosniki gra tak samo albo i lepiej... nie popisali się w kwestii audio... może sprawę uratuje jakiś wzmacniacz... ale to trochę kombinowania bo radio chyba nie ma wyjść RCA ale mogę się mylić...

Podam Ci przykład..
masz słabą pompke paliwa i słabe auto
oraz słabą pompkę i super auto...

w którym wykorzystasz pełnię mozliwości?

kwestia dobrania dobrych komponentów na równym poziomie bo zajebiaszcze głośniki grają tak jak im radio pozwala

No i jeszcze jedna rzecz, rozumiem ,że głośniki grają ,słabiej,ciszej , ale żeby akustycznie(jakościowo ) grały gorzej niż firmowe ? ,no ale jak pisałem wcześniej słaby jestem w audio
Czyli wychodzi na to ,że lepiej kupić sprawne używki Rovera ,a Blaupunkty oddać do sklepu ?? ?
...ŻAL trochę :roll:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 05, 2014 00:01   

dobre głosniki potrzebują mocy żeby dobrze zabrać... kupisz głosniki za 1000zł podłączysz pod walkmana... będziesz zadowolony z tego jak grają? czy rozczarowany? to zależy czego oczekujesz od audio w aucie? bajerów, tv, seryjnego wygladu czy dobrego audio
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Lip 05, 2014 00:19   

longer86 napisał/a:
dobre głosniki potrzebują mocy żeby dobrze zabrać... kupisz głosniki za 1000zł podłączysz pod walkmana... będziesz za,,dowolony z tego jak grają? czy rozczarowany? to zależy czego oczekujesz od audio w aucie? bajerów, tv, seryjnego wygladu czy dobrego audio

No nie ! chciałbym,fajnego czystego dzwięku ,nie charczenia ,nie jestem zapalonym audiofilem :roll:

Tak się zastanawiam...a może lepiej by zagrały głośniki bez tweetera na słupku??? widziałem na Allegro ,bodajże Bomann ,wyglądają solidnie ...
Niby ! dedykowane do R75?
Czy faktycznie lepiej kupić używki R75? :oops:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 05, 2014 00:32   

ja zmieniłem radio mam pioneer p3100ub wcześniej miałem alpine iva d300R oba grały ze wzmacniaczem do subwoofera. Głośniki w drzwiach zmienione, przód jakieś pioneery, tył sony, no i 4 tweetery.

Nawet bez subwoofera , po zmianie radia z seryjnego na pioneera na tych samych głośnikach różnica była ogromna, seryjne radio nie grało dobrze nawet na seryjnych
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Lip 05, 2014 01:11   

longer86 napisał/a:
ja zmieniłem radio mam pioneer p3100ub wcześniej miałem alpine iva d300R oba grały ze wzmacniaczem do subwoofera. Głośniki w drzwiach zmienione, przód jakieś pioneery, tył sony, no i 4 tweetery.

Nawet bez subwoofera , po zmianie radia z seryjnego na pioneera na tych samych głośnikach różnica była ogromna, seryjne radio nie grało dobrze nawet na seryjnych


No tak !! !,ale jak napisałem wcześniej ,bez sensu jest wywalenie całego zestawu 2 DIN z navi ,po to żeby wstawić "jakieś" niedopasowane wizualnie radio ,aby uzyskać fajny efekt audio,tym bardziej,że namęczyłem się z dvbt :mrgreen: i fajnie działa :mrgreen:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 05, 2014 01:27   

no to masz odpowiedz na swoje pytanie... masz dvbt z marnym dzwiękiem, masz navi i dopasowane radio 2 din. Pozostaje Ci zaakceptować dźwięk jaki wydaje to coś lub spróbować dołożyć jakoś wzmacniacz do tego
_________________
75 Red Edition
 
 
obet 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: rawa maz



Wysłany: Czw Lip 17, 2014 00:24   

alpacino napisał/a:
longer86 napisał/a:
obojętnie jakie radio nawet 1 din założysz i będzie to bardziej znanej firmy odczujesz wyraźną poprawę... brytyjczycy montując takie radia seryjnie musieli być nie lada ignorantami w kwestii nagłośnienia

Dzięki !,ale radio z dużą nawigacją TV itd , szkoda ot tak wywalić i co ?,tym bardziej ,że mam już dvbt dołożone i jest OK !
Chyba kupę używane głósniki Rovera , bo jak pisałem wcześniej grają dużo lepiej !....i nawet nieżle akustycznie na pewno lepiej niż w\w Blaupunkcie na TYM !! ! sprzęcie !! !
A tak swoją drogą ,jakie radia były montowane w R75? ,Alphine , OK, Symphony ,nie znam , co jeszcze?,a może się mylę ?
Jakie radio występowało w modelach z dużą Navi ?? ? ,A lphine ?, tochyba niezły sprzęt ?? ?
zawsze można wetknąć pomiędzy radio a głośniki wzmacniacz z korektorem jeśli ci zależy
 
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Lip 17, 2014 07:50   

Ja zakupiłem i zamontowałem za radiem konwerter rca by móc podłączyć wzmacniacz. Jak wiadomo symphony nie miało wyjscia rca. Tak więc radio - konwerter - wzmacniacz alpine v12 - glosniki przód helix dark blue . Gar czysto , mocno i przyjemnie.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 09:01   

Ja również mam navi 4:3. Audio było słabe.

Ale kupiełem pełen zestaw wyjety z innego R75, głośniki subwoofer oraz wzmacniacz Harman Kardon do tego radio Becker BM 54 z Range Rovera Evogue
Gra o niebo lepiej
To jest dobre rozwiazanie jak chcesz pozostać przy konsoli z orginalnym monitorem 4:3
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 13:45   Podłącze się

A co powiecie na efekt drżenia szyb/klamek ?

Mam także oryginalny zestaw z navi 3,5'' + wzmak i subwoofer H/K ale głośniki w kabinie (8 szt) to te zwykłe rover'a (nie H/K). Jak ustawie głośniej radio (bez szaleństw) to przy bardziej basowych brzmieniach słyszę drżenie szyb, czasami zadrży klamka. Dodam że mam wyciszone matami wszystkie drzwi.

Jak myślicie to te głośniki nie dają rady i zmiana na jakieś lepsze wyeliminuje problem drgań ? Czy może każdy głośnik będzie dawał takie efekty bo np. boczki były już zbyt dużo razy zdejmowane/zakładane i "się to już qpy nie trzyma" ?

Pozdro
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 13:59   

jak Ci szyby drżą to znaczy że maja luz na prowadnicy... możesz się bawić w rozbieranie i delikatnie dogiąć. Drgania prowadnice szyb są mocowane do blachy drzwi , tej samej co głośnik. Jeśli masz wygłuszone drzwi to wiadomo, że głosnik pracuje w środku i drżą przez to szyby... może kwestia poprawy mocowania głośnika do drzwi... skoro masz serię to montowane są na tych plastikach
_________________
75 Red Edition
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 14:02   

Czyli zmiana głośników na inne/lepsze raczej nie spowoduje że drżenie (występuje tylko przy niektórych dźwiękach) zniknie ?

U mnie jest tak że jak uchylę szybę np. tak 10-15 cm od górnej krawędzi i zamykam drzwi to słychać jak szyby się telepoczą, przy dosuniętych do końca nie ma tego efektu.

Natomiast drżenie od głośników występuje właśnie przy domkniętych szybach.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink