Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] podświetlenie drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] podświetlenie drzwi
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 10:13   [R75] podświetlenie drzwi
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam , założyłem podświetlenie drzwi (czerwone światło z tyłu i białe ,oświetlajace dół ) diody zamontowane we wszystkich drzwiach ,lecz pozostał problem ,gdzie podłączyć tak aby zapalały się i gasły wraz z otwarciem i zamknięciem drzwi ?
Proszę o szybka pomoc ,gdyż jestem w trakcie pracy
Dzięki i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 10:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 10:21   

opcja osobnej krańcówki w drzwiach, albo pod żarówkę w lampce sufitowej, z tym minusem, że będzie świecić razem z światłem w kabinie
_________________
75 Red Edition
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 10:41   

alpacino, jedynie na szybko to podsufitka. daj później zdjęcia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 11:06   

longer86 napisał/a:
opcja osobnej krańcówki w drzwiach, albo pod żarówkę w lampce sufitowej, z tym minusem, że będzie świecić razem z światłem w kabinie

No ale to chyba tak jest we wszystkich autach ,które mają taką instalację ?
Otwierasz drzwi i zapalają się żarówki wewnątrz i w drzwiach...
Znalazłem inne wyjście ,zamiast rozbierać podsufitkę ,pociągnę instalację z lampki bagażnika ,myślę że będzie prościej
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 12:42   

można by pogrzebać bardziej i zrobić tak aby sie zapalały tylko w tych drzwiach które są otwarte tak jak jest np w audi a6 c5 tylko tam idzie to przez moduł komfortu i do tego odpala jeszcze światełko pod nogami w kabinie. Jeśli jest oświetlenie diodami to można wykorzystać sygnał z zamka dla BCU o otwartych drzwiach
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 13:09   

Nie trzeba rozbierać podsufitki. Wystarczy wyjąć lampkę zamontować/podłączyć przewód i spokojnie upychać go w podsufitce przy szybie i tak samo w słupku, bez zdejmowania.

Ja tak zrobiłem z światełkami do podświetlania nóg pasażera i kierowcy.

Chyba trudniej będzie przepchnąć instalacje do drzwi bo to się raczej bez ich zdejmowania nie obędzie.

Ale jak już bawić się w podświetlanie drzwi to można zaszaleć i zamontować takie cuś:

http://www.75andzt.com/in...t&product_id=80

tylko trzeba się liczyć z możliwością rozbawienia przechodniów bo to trochę taki "wiejski tuning"
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 15:09   

Jak na R75 to taki projektor do boczka montowany i to na baterie to kompletny "WIEŚ TJUNING"
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 15:25   

Zawsze to można podłączyć na stałe (zasilanie) i schować w boczek ale to i tak będzie w PL uznawane za śmieszny bajer, tak jak w murzyńskich autach te samo-obracające się felgi :)
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 15:44   

Wiesz, no jak co się komu podoba :) Dla mnie to głupota wkładać go w boczek, skoro mozna kupić takie mniejsze, tańsze i gotowe do tego by zamontować w boczku :) A wieś czy nie to jak kto woli. Mi jedynie ten sposób przyczepienia tego zewnątrz boczku wyglądał wiejsko jak na R75, bo w golfie 3 to nawet by spoko było, pasuje do reszty.
(jak ja nie cierpie golfa 3 to masakra :D )

Ale sam pomysł mi osobiście do 75 jakoś nie bardzo też pasuje, może w MG bardziej by się komponował.
Mogę to ująć tak "Do tego auta, nie pasują takie TJUNINGI" :) Oczywiście według mnie :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 20:29   

sash997 napisał/a:
można by pogrzebać bardziej i zrobić tak aby sie zapalały tylko w tych drzwiach które są otwarte tak jak jest np w audi a6 c5 tylko tam idzie to przez moduł komfortu i do tego odpala jeszcze światełko pod nogami w kabinie. Jeśli jest oświetlenie diodami to można wykorzystać sygnał z zamka dla BCU o otwartych drzwiach

No WŁAŚNIE !! ! o tym samym też myślałem ...wpiąć się w instalację doprowadzającą do zamka drzwi !! !, może żle rozumuję ,ale otwierając drzwi zapala się światło wewnątrz tak więc powinno gasnąć i zapalać się w drzwiach
:roll: :roll: :roll:
Nie chcę żadnych " firmowych " projektorów !! !, TYLKO!!! zwykłe doświetlenie drzwi ewentualnie spróbowałbym też podłączenia na stałe (wtedy nie będą gasły po zamknięciu drzwi ),ale nie wiem jakby to wyglądało po zamknięciu drzwi np :w nocy (czy nie przebijałoby światło na zewnątrz(po obrysie drzwi) lub do wewnątrz
Dioda jak to dioda nie nagrzewa się i ma minimalny pobór prądu ,tak więc myślę że mogłaby świecić cały czas ...
Jak myślicie???
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 21:01   

Żadne na stałe. Tylko tak jak działa podsufitka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 21:45   

rafalmis1 napisał/a:
Żadne na stałe. Tylko tak jak działa podsufitka

Też uważam,że powinno działać tak jak w podsufitce :grin: ale jeśli nie byłoby wyjścia to spróbuje diodowego podświetlenia stałego
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 22:02   

Mozna pod podsufitke. Tylko wtedy gdy zapalisz lampke przy zamknietych drzwiach to i tak bedzie swiecic... a biorac sygnal z drzwi o tym ze sa otwarte najlepiej bylo by to zrobic na przekazniku z osobnym zasilaniem
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 11:55   

[quote="longer86"]Mozna pod podsufitke. Tylko wtedy gdy zapalisz lampke przy zamknietych drzwiach to i tak bedzie swiecic... a biorac sygnal z drzwi o tym ze sa otwarte najlepiej bylo by to zrobic na przekazniku z osobnym zasilaniem[/quote
No nic,dzięki za sugestie , biorę się dziś za podłączanie ,póki pogoda dopisuje :mrgreen:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 11:58   

Jak zamontujesz to zrób fotki prezentujące efekt i wklej w ten wątek, chętnie obejrzę, ewentualnie wrzuć na YT filmik i wklej linki.
 
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 23:16   

alpacino, i jak ? Udało się coś ?
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 22:56   

Przeciągałeś kabel zasilający do każdych drzwi z osobna?
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 15:00   [R75] podświetlenie drzwi

Witam, prace przy podświetleniu zakończone z pozytywnym skutkiem i Bardzo zadowalającym ! :grin:

Pierwsza czynność ,oderwanie starych odblasków i wywiercenie( i zabezpieczenie przed korozją )otworów w drzwiach w miejscu odblasków i pod spodem .
Kupiłem zwykłe 1 :mrgreen: 2 voltowe diody wraz z plastikowymi oprawkami (białe i czerwone )
Następnie kupiłem NAJTAŃSZE ! Rowerowe :mrgreen: (ale pasuje!) odblaski ,takie prostokątne po 2,5pln za sztukę ,4 białe i 4 czerwone ,rozwarstwiłem je ,odrywając czarne spody w ten sposób pozostały mi same szkiełka nota bene bardzo pasujące wymiarami i efektowne ,bo stare oryginalne odblaski były już mocno zmatowiałe i praktycznie już nawet nie były odblaskami :roll:
Tak więc diody osadziłem w oprawkach w drzwi i wyprowadziłem od nich okablowanie (pod tapicerką na zewnątrz) ,tak zrobiłem z każdymi drzwiami
Następny etap :o d światła w bagażniku ( NAJPROŚCIEJ!!!) poprowadziłem po obu stronach kable ( ładnie się schowały pod uszczelkami i osłoną progów ,na całej długości ,aż do przednich drzwi )
Póżniej to już tylko pozostało połączyć kable z drzwi z kablami zasilającymi ...BANAŁ! ,wszystko ładnie poszło pod uszczelkami,zero śladów okablowania
Finał to mocowanie odpowiedniego koloru plastików
Łączny czas pracy ok 7-8 godz.
Trudość znikoma ,efekt ...ZACHWYCAJĄCY !,koszt :
Odblaski -20pln
Diody - ok 20pln
Kabel - 10m - 10 pln
Zapalają się i gasną z chwilą otwarcia i zamknięcia drzwi ( tak jak podsufitka)

Postaram się zamieścić zdjęcia ,ale teraz ma mały problem zautem ,ale o tym w innym poście...
 
 
arczi220 
Klubowicz





Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 395
Skąd: Radlin



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 12:50   

Witam
Ja mam takie coś w środku siedzi rurka ledowa ;)
_________________
--------------------------------------------------------------------
Jest MG TF Xpover gray - srebrna strzała
Jest i Rover75 -złota strzała
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 13:33   

artmati napisał/a:
Witam
Ja mam takie coś w środku siedzi rurka ledowa ;)

No też fajnie , ja mam białe od spodu i czerwone w miejscu odblasku (kwadratowego ),a jak podłączyłeś , od podsufitki ,czy bagażnika ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Cze 02, 2016 23:03
christopher7
Brak nowych postów [R75] Podświetlenie ???
deko77 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Kwi 16, 2009 20:54
SeniorA
Brak nowych postów [R75] nie gasnie podswietlenie
krzysiek29 Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Paź 22, 2011 18:54
automechanik
Brak nowych postów [R75] Podświetlenie licznika km.
Tomek0019 Rover serii 75, MG ZT 18 Sob Maj 12, 2007 19:30
Tomek0019
Brak nowych postów [R75] Podswietlenie zapalniczki
sknerko Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Maj 01, 2016 22:40
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink