Forum Klubu ROVERki.pl :: spawanie..szkolenia.. jaką metodę wybrać???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
spawanie..szkolenia.. jaką metodę wybrać???
Autor Wiadomość
Martinezzz 




Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 60



  Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:21   spawanie..szkolenia.. jaką metodę wybrać???

Siemanko! Pytałem na forum spawaczy ale niestety rzadko kto tam zagląda więc może tu ktoś będzie sie orientował :-) mianowicie! Mam możliwość zrobienia kursu spawacza, ale myk jest taki ze mogę zrobić kurs za kwotę do 10tys na jedną metodę tzn. Mogę wybrać tig lub mig, mag i zrobić wszyskie trzy moduły jedej metody.. I teraz pytanie jakia metoda jest najbardziej ,,chodliwa,, na rynku pracy? Wygląda na to ze tig.. Ale na innym forum wyczytalem że jednak mag... Więc może ktoś wie cos na ten temat?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 05:39   

Zdecydowanie TIG :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 14:51   

Ja bym tez brał TIG ponieważ większa możliwość jest :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 15:07   

Przede wszystkim rozejrzyj się po okolicy. Rozeznaj się gdzie byś chciał pracować i czego bardziej potrzebują, bo w różnych zakładach może być różnie. TIG jest lepszy do kolorowych i trudnospawalnych i w ogóle bardziej trendi, ale MIG/MAG jednak trochę bardziej rozpowszechniony.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Martinezzz 




Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 60



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 16:04   

A kurde :-( .. Prawda jest taka ze pracodawcy w 90% wymagają mag,mig i tig.. A niestety mogę zrobić tylko jedną metodę ale ze wszyskimi modulami.. Czyli czoło rura itd.. Osobiście lepiej bym wolał zrobić mig mag i tig podstawa. I juz.. Bo cena taka sama jak np. Za jedną metodę i wszyskie moduły.. Aj glupota te darmowe szkolenia z urzedu pracy.. Nie odpowiadaj na potrzeby rynku tylko maja swój jakis dziwny pogląd :-(
_________________
https://facebook.com/carro.pomorze
 
 
mlody975 




Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 19:26   

witam, jestem po spawalnictwie i przerabiałem wszystkie metody spawania. Mam też ukończony kurs na Tig i moge co nieco powiedzieć o takim kursie i metodach.

Śmiało moge powiedzieć że mag jest o wiele łatwiejszą metodą do nauczenia, jest również częściej stosowana w przemyśle do spawania zwykłych konstrukcji.
Tig jest lepszą metodą, jednak spawa się wolniej, dlatego przeważnie jest stosowany do spawania materiałów jakościowych.

Kurs robiłem na uczelni, po 30h praktyki bardziej smarkałem tigiem niż spawałem, za to próbowałem też wtedy spawać magiem i praktycznie pierwsza spoina wyszła mi przyzwoicie :P

Według mnie jeśli robić tiga to postarać sie później zrobić też kurs przynajmniej na nierdzewke (duże zapotrzebowanie spawaczy na rynku). Tigiem trzeba dużo ćwiczyć żeby spawy nadawały sie na jakiekolwiek kostrukcje.

Za to maga opanujesz szybko i bez problemu znajdziesz prace z podstawowym kursem.
_________________
części z rozbiórki 820ti coupe
 
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 20:55   

TIG TIG i jeszcze raz TIG. Ja przyjechałem do niemiec nie mając pojęcia o spawarce a co dopiero spawaniu i pracowałem 3 lata w tym fachu. jak cię stać to idż wykup jedną godzinę na kursie i ci powiedzą co i jak a wprawę nabierzesz w pracy. Tig wymaga doświadczenia w spawaniu. poza tym kurs Mag kosztuje ok 2000 a Tig jest droższy z tego co pamiętam. Pozdrawiam
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Martinezzz 




Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 60



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 21:43   

Pingiel, dzięki za odp. Ale jak mam być szczery to nie bardzo rozumiem twoją opinię.. Tig,tig i jeszcze raz tig.. A w drugiej części jak byś polecał maga :-) ja za to szkolenie nie place to mnie to rybka ;-) ale tak jak mówię jak juz wybiore ti nie bedzie odwrotu :-( a ja jestem konkret człowiek ;-) jak mam robic jakiś kurs to chce by mi sie przydal a nie byl kolejnym papierkiem.. Dlatego tak staram sie na forach uzyskać info. Obiektywne.. Bo sam jestem zielony ludek w sprawie spawania ;-) wiem ze te szkolenia to pic i oglady sie nabiera w pracy! No ale jak juz robic to cos co daję większą gwarancje na prace. To jak z prawkiem zrobisz egzamin, zdasz.. Ale tak naprawde umiejętności raczej ubogie.. Oglady się napiera w praktyce na drodze ;-) CZYLI NARAZIE W NASZYM RANKINGU PT. Jaki wybrać kurs?! WYGRYWA TIG ;-)
_________________
https://facebook.com/carro.pomorze
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 22:41   

Chodziło mi o to że TIG bije MAG nie polecam MAGA tylko piszę że jest na tyle prosty że możesz sam się nauczyć. Jeśli masz wybór to ja osobiście brałbym TIG
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Martinezzz 




Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 60



Wysłany: Czw Paź 09, 2014 22:50   

A to jasna sprawa teraz! Dzięki chłopaki za mniejsze, czy większe porady.. Dzięki temu trochę nabralem oglady w temacie mig,tig, mag ;-) jednym slowem temat zamkniety, zapisalem sie dziś na szkolenie TIG 141 aluminium wszyskie 3 moduły ;-)
_________________
https://facebook.com/carro.pomorze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów KAMERA jaką wybrać?
benio_bicos Offtopic 0 Pią Cze 18, 2010 16:43
benio_bicos
Brak nowych postów jaka komorke wybrac ??? pomocy
Gość Offtopic 56 Sro Wrz 24, 2008 08:02
maciej
Brak nowych postów Jaką spawarke wybrać, proszę o pomoc.
Gość Offtopic 3 Sob Lip 17, 2010 13:35
azor77
Brak nowych postów Jaki telewizor wybrać ?
Paul Offtopic 52 Nie Lis 07, 2010 18:56
TomC
Brak nowych postów Laptop do 2000, co wybrać?
iwan00 Offtopic 42 Czw Lip 01, 2010 15:56
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink