Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Instalacja audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Pon Maj 28, 2007 14:09
[R75] Instalacja audio
Autor Wiadomość
maciekktm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 13:32   [R75] Instalacja audio

Witam,

Jestem nowym ale juz szczesliwym posiadaczem roverka 75 2.5V6 - samochod cudo, wczesniej jezdzilem wieloma roznymi ale ten jest klasa sam dla siebie.
Tylko jedno mnie przerazilo w tym samochodzi - nagłośnienie - porażka zupełna!!!!
Nie firmowe radio w seicento żony gra lepiej

Jak sie domyslacie mam "wspaniale" radio philipsa u siebie i klasyczny zestaw bez suba i wzmacniacza. Bez zmieniarki.... z przodu 4 glosniki z tylu 2.

Czytając posty na forum doszedłem do nastepujacych wnioskow:

1. Zmienic radio - koniecznie!!!!.... i tu pierwszy dylemat - nie chcialbym psuc wygladu roverka ale nie widze w sumie innego rozsadnego rozwiazania jak włożenie jakiegoś radia nie firmowego :(
Chociaz moze ktos mi podpowie czy radio Alpine z roverka ma jakies wejscie aux? zeby np podlaczyc pod nie ipoda?
Jesli inne radio to - sterowanie z kierownicy pewnie odpadnie :( - na pewno musialo by miec pomarańczowe podswietlenie i bylo by pieknie gdyby regulacja sily podswietlenia dala sie podpiac do instalacji - moze ktos przechodzil podobna droge poszukiwania radyjka do rovera 75 i moze cos podpowiedziec?

2. Zmienic glosniki przod np na DLS albo Powerbass i zrobic dystanse z mdf
3. Głośniki z przodu przelożyć na tył + tez ewentualnie jakies dystanse mdf
4. ewentualnie dolozyc wzmacniacz + sub (macie moze jakies wskazowki?) - na pewno chcialbym miec mozliwosc wyjmowania suba (wakacje z dzieckiem) - wzmacniacz chcialbym wsadzic w miejsce orginalnego wzmacniacza pod wykladzine po prawej stronie bagaznika.

Poprosze o wszelkie sugestie :) i opisy Waszych własnych rozwiazan.

Pozdrawiam
Maciek

Brt: Opisany przypadek bardziej mi pod tuning podchodzi, więc przerzuciłem go do Car-Audio ;)
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 28, 2007 13:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
romans 



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 14:09   

Gratuluje wyboru.
Sam jestem audiofilem i w domu staram sie miec sprzęt na najwyższym poziomie ale w swoim R75 nigdy bym nic nie zmienil. Co prawda mam lepszy system audio od Ciebie poniewaz Alpina Theater z CD zmieniarką ale musze przyznać, żę wyciszenie tego samochodu jest tak duże, że glośność nie ma tutaj nic do znaczenia. Suba nigdy bym tutaj nie dodawał. Juz raz się złapałem , że nie słyszałem karetki na sygnale i trąbiącej na mnie.:).
Postaraj sie na zmianę w granicach "przyzwoitości" aby nie zepsuć duszy tego samochodu a muzyka nie polega na decybelach tylko na wyrazistości jej przekazu - słyszalności instrumentów i głosów.
Juz na forum była mowa o wymianie i podłaczeniach systemów audio. Poszukaj a znajdziesz osoby , które Ci przybliżą temat.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciekktm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 14:22   

romans napisał/a:
Postaraj sie na zmianę w granicach "przyzwoitości" aby nie zepsuć duszy tego samochodu a muzyka nie polega na decybelach tylko na wyrazistości jej przekazu - słyszalności instrumentów i głosów.


Zgadzam sie jak najbardziej - ale to co ja mam u siebie nie gra wcale.... nie mam zamiaru jezdzic roverkiem i odkrecac radia tak aby mnie cala okolica slyszala ale wlasnie ten dzwiek ma byc czysty i fajny a u mnie to teraz sa dzwieki w zakresie gdzies tak ca 500Hz-8kHz :D - jak mam tego sluchac to juz wole delektowac sie dzwiekiem silnika :) - nie upieram sie przy subie - slyszalem za to jak gra zestaw fabryczny z HK z subem - no i to jest poezja..... i zeby fajnie brzmialo to wcale niemusi byc glosnono nie? :)

Powiedz - skoro masz Alpine - ponoc to gra duzo lepiej od Philipsa - czy Alpine ma jakies wejscie aux??

Pozdr
M.

Ps - wiem wiem ze to raczej tuning i nawet tam poczatkowo wrzucilem tenpost ale .... tam nikt nie zaglada :)
 
 
romans 



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 14:50   

maciekktm napisał/a:
czy Alpine ma jakies wejscie aux??

Niegdy nie zagladałem a więc nie wiem. Próbuj u naszych ekspertów na poprzednich postach. Sa tutaj doprawdy nieżli fachowcy z dziedziny Rowerki.

maciekktm napisał/a:
a u mnie to teraz sa dzwieki w zakresie gdzies tak ca 500Hz-8kHz - jak mam tego sluchac to juz wole delektowac sie dzwiekiem silnika

Musze przyznac, że to raczej świadczy o awari systemu audio.
U mnie głosniki po korekcie bass i sopram na max +6 dają wspaniały efekt pasma przenoszenia zwłaszcza z CD. Najcześciej słucham klasyki i tutaj odbiór musi byc OK . No i jest !

A proppo jak juz przeczyta ten post jakiś znawca tematu to przy okazji pytanie:
Zdarzyło mi sie miesiąc temu, że radio zaczęło pikać jak alarm z napisem "ALARM" i dopiero po jakis 5 min. przestało. O co tutaj chodziło. Słyszałem, że niektóre R75 mają odbiór o ostrzeżeniach np katastrofach itp. Czy to to?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:48   

No cóż - też kiedyś planowałem wymianę sprzętu ... i pewnie kiedyś to nastąpi, ale kiedy to będzie.... :cry:

Też myślałem, że mam Philipsa uszkodzonego, ale on po prostu tak "pierdzi", bo dźwiękiem tego nazwać nie można. Głośniki wysokotonowe podłączone do innego radia cykają, ze aż miło. Ja u siebie, dla poprawy basu - przy okazji rozbierania przednich drzwi - włożyłem do fabrycznych głośników dystanse - jest znacznie lepiej.

Jednak - tak jak zauważyłeś - bez wymiany sprzętu nie rób żadnych innych kroków. Jak kupiłbym Alpine - co prawda nie słuchałem na żywo, ale wszyscy zachwalają, więc przynajmniej gra poprawnie (mam nadzieję posłuchać na najbliższym zlocie :mrgreen: ). Czy ma wejście AUX - nie wiem. Wieczorkiem zobaczę w RAVE to napiszę co i jak.

Podsumowując:
1. Wymiana sprzętu
2. W przypadku braku zadowolenia - dystanse lub nowe głośniki+dystanse.

Z tym subem to chyba będzie przesada przy zamontowaniu dystansów we wszystkich drzwiach.

Pozdrawiam!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 17:20   

maciekktm napisał/a:
Ps - wiem wiem ze to raczej tuning i nawet tam poczatkowo wrzucilem tenpost ale .... tam nikt nie zaglada


Większosć osób korzysta z opcji przeglądania nieprzeczytanych postów, wiec i tych z Car Audio nie pominą ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciekktm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 21:51   

Marian_K napisał/a:
Podsumowując:
1. Wymiana sprzętu
2. W przypadku braku zadowolenia - dystanse lub nowe głośniki+dystanse.

Z tym subem to chyba będzie przesada przy zamontowaniu dystansów we wszystkich drzwiach.


Zgadzam sie z podsumowaniem, rzeczywiscie podejrzewam, ze sub po zrobieniu porzadku z radiem i glosnikami bedzie juz rzecza zbedna. Tez jestem za alpine (ok 350 zl) bo przynajmniej samochod zachowa swoj charakter - jest tylko to jedno ale z podlaczeniem czegos do odtwarzania bo dorzucac do tego jeszcze zmieniarke za grube pieniadze (ca 600zl na allegro) tak naprawde to tez juz przesada, bo za te pieniadze, ktore trzeba wydac na sama zmienairke mozna miec radio na gwarancji z mp3 i podlaczeniem ipoda, ktore zagra z reszta na pewno lepiej niz fabryczny alpine. Takze podstawowe pytanie czy da sie cos do tego alpine poza zmieniarka podlaczyc.

[ Dodano: Sro Maj 30, 2007 5:01 pm ]
Wymiana radyjka dała zaskakująco dobre efekty - włożyłem Alpine 9881R (ze względu na niezłe parametry, pomarańczowe podświetlenie pasujace do roverka 75 oraz bezposrednie sterowanie ipodem) do tego maskownica orginalna rovera (taka z dodatkową półeczką nad radiem) bo choć droższa to wygląda o niebo lepiej niż taka z allegro.
O dziwo po wymainie samego radia pojawiła się cała masa dzwięków :D Wreszcie wiem, że mam wysokotonowe z przodu :D
Zamierzam jeszcze wymienić system z przodu na coś lepszego i wygłuszyć przednie drzwi + dystanse. Przedni zestaw orginalny pójdzie na tył + dystanse.
I na tym mysle zakończe zabawe ze zmianami audio w roverku bo jak na moje potrzeby to bedzie az nadto.

Ps. Swoja droga tego kto wymyslil zeby wkladac tego philipsa do 75 powinno sie wsadzic za kratki bez sadu :)

Pozdr
Maciek
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Cze 03, 2007 21:46   

maciekktm napisał/a:
Wymiana radyjka dała zaskakująco dobre efekty
O to przecierz chodziło :grin:

maciekktm napisał/a:
Ps. Swoja droga tego kto wymyslil zeby wkladac tego philipsa do 75 powinno sie wsadzic za kratki bez sadu
Podpisuję się pod tym obiema rękami!

Pozdrawiam!
 
 
kupczyk_marcin 



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:59   

Panowie proszę o pomoc 
Kupiłem tydzień temu Rovera 75 jest super tylko radyjko mam na kasety i chciałem zamontować zmieniarke ale nie wiem jaka , wszędzie piszą o radiach alpinie z rovera 75 a u mnie jest Philips typ 22Dc745/60
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 10:09   

maciekktm napisał/a:
Powiedz - skoro masz Alpine - ponoc to gra duzo lepiej od Philipsa - czy Alpine ma jakies wejscie aux?


Niestety nie posiada :sad: .
 
 
kulesza28 



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 11
Skąd: sokoly



Wysłany: Pią Paź 05, 2007 15:08   

witam wsadzilem do swojego roverka radio kennwoda tube blaupunkta i wzmacniacz blaupunkta co prawda same glosniki tak sobie graja ale po wlaczeniu tuby w bagazniku jest efekt ufo poprostu nie do poznania koledzy sie pytaja co tu siedzi ze tak ladnie gra a to tylko tuba ze wzmacniaczem za marne pieniadze 300 czy 400 zl. ktos tam mowil ze tuba bedzie zle grala poniewaz ma rover 75 wygluszony bagaznik powiem wam ze to tylko sciema jak najbardziej ladnie gra a pozatym nic nie trzeszczy nic nie wali poprosty sam czysciutki bas ale to trzeba by bylo uslyszec. Bardzo jestem z tego zadowolony i chetnie pomoge i powiem co i jak naprawde warto polecam wszystkim bedziecei zachwyceni jak ktos lubi dobra glosna i ladnie brzmiaca muzyke w swoim samochodzie
 
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pią Sty 02, 2015 18:22   

Właśnie odkryłem, że nie grają mi głośniczki wyskotonowe z tyłu po obu stronach.
Mam nieoryginalne radio.
Gdzie szukać przyczyny? Czy instalacja z tych głośniczków idzie bezpośrednio do radia czy gdzieś się łączy po drodze?
Myślę aby wyjąć radio i może po prostu przewody nie są podłączone tylko muszę wiedzieć które.
Jeśli idą bezpośrednio to taki sam kolorek kabli powinienem znaleźć za radiem jaki wychodzi z głośniczków. Ktoś wie jakie to kolorki czy muszę zdjąć boczki i zobaczyć.

Chyba, że jest całkiem inaczej bo o audio w samochodach nie mam żadnego pojęcia :oops:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 03, 2015 00:30   

najpierw zobacz czy te głośniczki masz w ogóle w drzwiach. Ja ich nie miałem.

Do wysokotonowych nie idzie osobna instalacja od radia.... ta rozgałęzia się w drzwiach więc jeśli grają Ci 16 w drzwiach to albo brak wysokotonowych albo coś z kablami w drzwiach
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Sty 03, 2015 01:14   

Dokładnie jeśli nie grają tweetery z tyłu z obu stron a działają obie 16 to po prostu ich nie masz.

Ale koszt głośniczków to 14zł za oba + wtyczkę z kablem i połączyć do głosników 16 tak jak jest w oryginale.
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Sob Sty 03, 2015 12:09   

Zajrzałem pod boczki i rzeczywiście nie mam tych głośniczków. Nie spodziewałbym się, wygląd boczka tak jakby tam były zmylił mnie. Dzięki longer86 i AdaskoC.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Sty 03, 2015 19:20   

Jak chcesz to mam ostatnie tylne dwa tweetery i wtyczki. PW jak coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów [R75] Car Audio
Oskar Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Cze 16, 2012 10:46
Oskar
Brak nowych postów [MG ZR] Car Audio
Prosze o kompozycje
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lut 12, 2009 18:43
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink