Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Montaż świateł dziennych LED Tutorial
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Montaż świateł dziennych LED Tutorial
Autor Wiadomość
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



  Wysłany: Sro Lut 25, 2015 20:45   [R75] Montaż świateł dziennych LED Tutorial
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2001

Witam użytkowników 75-ek!
Nieraz korzystałem z waszych porad krok po kroku więc postanowiłem się odwdzięczyć i dać coś od siebie. Wielu zastanawia się czy LEDy do jazdy dziennej będą pasować do 75-ek przed liftem. Sam taki posiadam i postanowiłem zaryzykować.
Jedynym możliwym miejscem na montaż jest halogen przeciwmgielny z przodu. Ponieważ nie miałem w swoim R halogenów z przodu to zakupiłem same maskownice. Pasują plug&play do wersji bez halogenów.
Mówimy tu oczywiście tylko i wyłącznie o lampach okrągłych a nie jakiś ledowych pasków ala golf 3.
Ja zakupiłem taki zestaw:
http://www.sklep.hadron.p...510L-ringi.html
Mogą być oczywiście inne ale ważne żeby miały średnicę 7cm i pierścienie maskujące do 9cm średnicy. Lampy które ja kupiłem mają 2 tryby pracy:
1) przy zgaszonych światłach palą się 4 diody wewnątrz
2) przy zapalonych światłach diody gasną a zapala się zewnętrzny biały ring led

Dodatkowo potrzebujemy:
- 1 arkusz papieru ściernego 300-500 gr
- 2 arkusze papieru ściernego 150 gr
- rozpuszczalnik
- farba czarna matowa (może być do felg) w sprayu
- szpachlówka do plastików
- taśma malarska

Przejdźmy więc do pracy. Z powodu limitu 5 załączników zamieściłem tylko zdjęcia z najważniejszych etapów pracy.

1) Podstawowym problemem jest to jak zamontować okrągłą lampkę w owalną maskownicę. W tym pomoże nam największa maskownica. Zakładamy ją na lampę. Lampkę przykładamy do maskownicy najbliżej wewnętrznego krańca (czyli od strony chłodnicy). Niestety pozostaje nam spora przerwa w kształcie półksiężyca.
Przykładamy więc karton i odrysowujemy kształt dziury. Potem szukamy czarnego plastiku żeby z niego wyciąć półksiężyc (zwiększając go rzecz jasna o ok. 7mm)
Ja wykorzystałem lampkę stopu z R75(oczywiście była uszkodzona - miała połamane zaczepy). Po złożeniu wszystkiego powinno to wyglądać tak:

Ponieważ nie mieszczą mi się podpisy pod zdjęciami to dopiszę tu:
- po przyklejeniu wyciętego plastiku szpachlujemy dziurę szpachlówką do plastików
Nakładamy warstwy z umiarem żeby potem nie szlifować papierami ściernymi 2 godziny
Szlifujemy najpierw 150 potem gładzimy 300-tką. Odtłuszczamy całość rozpuszczalnikiem i malujemy na czarny mat
- po przeschnięciu montujemy w aucie i podpinamy kable:
Jednotskę sterującą przymocowałem do boku skrzynki bezpieczników
Czarny - masa
Czerwony - zasilanie ledów 12V - ciągnąłem z gniazda zapalniczki bo tam pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka
Żółty - przełączanie trybu pracy ledów na ring - lutujemy do czerwono-czarnego przewodu w kostce reflektora.
Zyczę udanej pracy z ledami. Za chwilę dodam zdjęcia pracujących ledów bo tu się nie zmieściły.

[ Dodano: Sro Lut 25, 2015 20:45 ]
założone ledy

[ Dodano: Sro Lut 25, 2015 20:45 ]
założone ledy
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 25, 2015 20:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 21:33   Re: [R75] Montaż świateł dziennych LED Tutorial

Dawidovs napisał/a:
Lampy które ja kupiłem mają 2 tryby pracy:
1) przy zgaszonych światłach palą się 4 diody wewnątrz
2) przy zapalonych światłach diody gasną a zapala się zewnętrzny biały ring led

Punkt drugi jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 21:45   

HarryVip, jeżeli ma homologację na światło pozycyjne to jest w pełni zgodny z przepisami - istnieją takie dzienne. To tak samo, jak dziennie i kierunkowskaz w jednym - można sobie oryginalny kierunek zastąpić właśnie taką lampą dzienną w jego miejscu i mieć dwie lampy w jednej.
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Lut 25, 2015 21:53   

zle sa ustawione swieca na boki i dól
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 21:56   

MD napisał/a:
HarryVip, jeżeli ma homologację na światło pozycyjne to jest w pełni zgodny z przepisami - istnieją takie dzienne. To tak samo, jak dziennie i kierunkowskaz w jednym - można sobie oryginalny kierunek zastąpić właśnie taką lampą dzienną w jego miejscu i mieć dwie lampy w jednej.

Producent podaje homologacje E4 0052, RL 00. Światła pozycyjne wymagają homologacji A02 8203. Tak więc nadal punkt drugi jest sprzeczny z obowiązującymi przepisami.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sro Lut 25, 2015 22:15   

JA nie wiem czy świecą na boki czy w dół. Są widoczne z daleka i to mi wystarcza
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Lut 25, 2015 22:20   

jak prosto ustawisz bedziesz lepiej widoczny z daleka a to naprawde sie przydaje
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 22:26   

dla mnie masakra, praktycznie niewidoczne. Mając soczewy wręcz prosi się o zakodowanie DRL w długich i robota zrobiona a nie kombinacje bądź co bądź tandetnymi ledzikami
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:10   

Ja mam założone przez poprzedniego właściciela dzienne paseczki i są tandetne, ale wiązka jest... Myślałem o zmianie lamp na takie. Wyglądają jak oryginały (reflektorowe, podświetlany jest odbłyśnik podobnie jak w normalnej, a nie ledowej lampie). Wstawić to w p/mgielne których nie mam i podpiąć pod istniejącą wiązkę. Ogólnie takie dzienne są ok, ale muszą jasno świecić i być widoczne z daleka. Mój tato ma u siebie w Scenicu porządne dzienne i naprawdę, widoczny jest z baaaaardzo daleka, a i w nocy one wręcz rażą, gdy wyłączy światła.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:17   

pelson91, dobrze prawisz :) Mając możliwość programowania LSM pod DRL'e w długich światłach szkoda zachodu. Ledy w takiej postaci według mnie szpecą. A lepsze czy gorsze, po czasie zaczną migotać. W dodatku koszta większe i kombinacje. Mam zaprogramowane DRL'e w długich, lampy soczewkowe, jutro wrzucę jak u mnie to wygląda :)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:19   

MatiNitro, nie rób mi tego ;(
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:20   

Ja to będę chciał coś takiego założyć:
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:26   

Pelson91, MatiNitro:

Ja mam wiązkę do dziennych, więc zamiast targać całą i programować DRL bez homologacji w długich, wolę dla świętego spokoju wymienić lampy na porządne. Po prostu.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 23:32   

sebol11, ZAJEBISTOŚĆ. To tak jednym słowem :D ale ja bym zrobił też drugie okulary na długich i nocą prawie jak BMW :D ciekawe czy TMC MC robi takie bajery
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 05:54   

pelson91 napisał/a:
ciekawe czy TMC MC robi takie bajery
robią bez problemu, to zwykłe ringi ;) tylko to jako dodatek, nie jako pełnoprawne dejlajty ;)

A te diodory w miejscu halogenów... wygląda to jak lampki łazienkowe ;| załóż oem halogeny, zaprogramuj sobie drl z drogowych i po sprawie, milion razy lepszy efekt.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 08:13   

DRL'e i soczewka w RRR :D koszt około 70zł. Żadnych kabli i kombinacji.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Lut 26, 2015 08:30   

HarryVip, lampy mają homologcję, dostałem odpowiednie pismo - reszta mnie nie obchodzi
MatiNitro, wybacz ale wygląda to conajmniej źle. Mi się to nijak nie podoba, jeszcze żółte światło jak w starych golfach
MD, i tak będziesz musiał jak ja rzeźbić w maskownicach
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 08:49   

Dawidovs napisał/a:
HarryVip, lampy mają homologcję, dostałem odpowiednie pismo - reszta mnie nie obchodzi

A powinna. Homologację mają na dzienne to raz. Dwa, homologacja nie zastąpi właściwego montażu i podłączenia. Kodeks drogowy wyklucza używanie świateł do jazdy dziennej razem ze światłami mijania to trzy. Amen. :mrgreen:
Dawidovs napisał/a:
MatiNitro, wybacz ale wygląda to conajmniej źle. Mi się to nijak nie podoba, jeszcze żółte światło jak w starych golfach

Kwestia doboru żarówek.




BTW stare golfy nie miały opcji DLR na drogowych. Nowsze mają. :mrgreen:
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Lut 26, 2015 08:58   

Ring ledowy to nie światło dzienne i może palić się razem ze światłami mijania.
Nowe golfy mnie nie obochodzą..
Ale ty lubisz się sprzeczać o cokolwiek i dokręcać śrubę to zresztą już wiem.. :roll:
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 09:11   

Dawidovs napisał/a:
Ring ledowy to nie światło dzienne i może palić się razem ze światłami mijania.
Nowe golfy mnie nie obochodzą..
Ale ty lubisz się sprzeczać o cokolwiek i dokręcać śrubę to zresztą już wiem.. :roll:

Nie kolego. Trzymam się po prostu faktów, które Ty (tu się grzecznościowo używa wielkiej litery :mrgreen: ) za wszelką cenę próbujesz kwestionować. Byle postawić na swoim. Nie potrafisz zaakceptować oczywistych faktów. Nie sprzeczam się z nikim. Po prostu kolego wypowiadam się na forum bo w tym celu powstało. Nie mogę patrzeć obojętnie na wypowiedzi ignorantów w stylu mam pismo i mam to w ..... Zapoznaj się z kodeksem drogowym w części oświetlenia i art. 51 w kwestii świateł do jazdy dziennej. Dowiesz się co z czym i dlaczego ma się świecić. :mrgreen: I nie spinaj się tak bardzo. Wrzuć na looz. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Włączenie świateł dziennych poprzez Navcoder
dukat11 Rover serii 75, MG ZT 398 Nie Maj 31, 2015 13:20
sknerko
Brak nowych postów [R75] Tutorial naprawy silniczków VIS
sknerko Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 13, 2010 14:20
sknerko
Brak nowych postów [R75] Webasto - Czyszczenie i naprawa - Tutorial
Wizard_gp Rover serii 75, MG ZT 145 Nie Sty 08, 2017 11:03
longer86
Brak nowych postów [r75] montaż parktronik
n0name Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Maj 10, 2017 17:48
nanab
Brak nowych postów [R75] Montaż xenonów
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 05, 2009 15:12
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink