Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z hamulcem, abs kontrolka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z hamulcem, abs kontrolka
Autor Wiadomość
Class 




Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10



Wysłany: Czw Paź 13, 2016 17:47   [R75] Problem z hamulcem, abs kontrolka
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, mam problem z Rover 75 i muszę go bardzo szybko rozwiązać ponieważ auto jest mi codziennie potrzebne a boje się nim jeździć w miejskim ruchu mając problemy z hamulcem.
Otóż jadę sobie autkiem normalnie i musiałem zahamować bo skręcałem na parking, nagle pedał hamulca bardzo lekko bez większego oporu wcisnął się prawie cały i zaczął odbijać tak jakbym hamował mocno z zablokowaniem kół, jednak ja hamowałem lekko a nie na siłę w dodatku nie poczułem żeby koła się zablokowały. Podczas tej sytuacji zapaliła mi się kontrolka od ABS i wyświetliła się informacja że kontrola trakcji jest wyłączona i nie da rade jej włączyć. Zaparkowałem auto, sprawdziłem płyn hamulcowy poziom był max tak jak ostatnio wlewałem i poszedłem załatwić swoje sprawy. Wróciłem do auta, odpalam silnik (kontrolka abs się zaświetliła od razu) i wyjeżdżam z parkingu a jak wiadomo na parkingach się jeździ powoli więc miałem max 20km/h na liczniku i znów musiałem przyhamować i taka sama sytuacja, pedał wpada prawie cały, skacze (odbija) ale auto hamuje tak jak powinno. Nie ma możliwości że zahamowałem tutaj z zablokowaniem kół bo miałem z 15km/h i w dodatku lekko hamowałem. Dodam jeszcze że z miesiąc temu zaczęła mi się świecić kontrolka od abs, jak się okazało zerwał się przewód od abs w przednim lewym kole, zlutowałem, dałem w izolacje i było git. Wątpię żeby znów to była wina zerwanego przewodu (dobrze go zalutowałem itd.) poza tym hamulec by mi tak nie wpadał prawie cały w podłogę przez zerwaną linkę od abs. Jak dojechałem do domu to jeszcze raz sprawdziłem płyn hamulcowy i był git, w dodatku pod domem sprawdzałem hamulec (wciskałem mocno, lekko, na wyłączonym silniku itd.) i działało wszystko normalnie ale kontrolka cały czas się świeci od abs. Proszę o szybką pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 13, 2016 17:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 13, 2016 18:15   

Jak świeci się kontrolka to jednak któryś z czujników jest padnięty
_________________
75 Red Edition
 
 
Class 




Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10



Wysłany: Czw Paź 13, 2016 18:20   

A to z pedałem hamulca spadającym? niby nie spadł do końca noi hamowało ale i tak podejrzane to bo tak nie powinien sie zachowywać nawet bez abs, dwa razy tak miałem, niby potem normalnie działał no ale to trochę dziwne.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 13, 2016 18:31   

Class, najlepiej podłączyć laptopa z TOAF-em i odczytać błędy. Może to by coś podpowiedziało.

Może coś niedobrego dzieje się z pompą ABS, może z vacum albo serwo... trudno tak od razu powiedzieć.

Na początek warto też zwrócić uwagę na przewód podciśnienia, który idzie do pompy vacum. Jeśli jest zgięty, przetarty lub napuchnięty to się ciekawe rzeczy mogą dziać.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Class 




Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10



Wysłany: Czw Paź 13, 2016 18:43   

Czyli auto do mechanika :/
Pasuje mi zrobić nim jeszcze trasę (bo teraz jestem chwilowo w wynajętym mieszkaniu) tak ok. 100km do domu, da rade hamulec czy raczej dla bezpieczeństwa nie próbować tylko hol?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 13, 2016 18:48   

Mialem tez ze przy wolnej jeździe tyrkotalo jak abs, ale nie świeciła się kontrolka.

Przeszło samo... I nie wróciło
_________________
75 Red Edition
 
 
Class 




Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10



Wysłany: Czw Paź 13, 2016 19:24   

No ale jak coś się dzieje to musi być jakas przyczyna a trochę niebezpiecznie tak jeździć jak się dzieją takie rzeczy i czekać aż samo przejdzie ;/
Chyba że mieszka ktoś Nowy Sacz lub okolice i pomoże zlokalizować problem? bo na prawdę pilnie potrzebuję auta
 
 
groszek_76 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 128



Wysłany: Pon Paź 17, 2016 09:08   R 75

Przerabiałem temat czujnika ABS lewego koła i żadne lutowanie mi nie pomogło (tylko na chwilę). Kup nowy czujnik i problem zniknie, tylko kup coś dobrego bo z allegro taniochy nie warto ( taki kupiłem i nawet nie zadziałał ).Nie baw się też w używki. DELPHI kosztuje 150 zł. Komputer nie odczytuje prawidłowo sygnału z koła i głupieje, przez to masz problemy z hamulcami i tyrkotanie ABS-u , po czym zapala się kontrolka podczas jazdy . Po ponownym rozruchu kontrolka gaśnie do momentu hamowania (nie zawsze) , ale problem będzie się nasilał. Odłącz wtyczkę lewego ABS-u pod maską i sprawdz wtedy prawidłowe działanie hamulców.

[ Dodano: Pon Paź 17, 2016 09:08 ]
Po odłączeniu wtyczki hamulce powinny prawidłowo działać i możesz śmiało jeździć - ja tak śmigałem przez 2 miesiące- nie masz tylko ABS-u.
_________________
SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ , TO WŁAŚCICIELE O NIE ŹLE DBAJĄ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcem
pielgrzym249 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lut 02, 2012 11:40
SmoK
Brak nowych postów [r 75] problem z hamulcem ręcznym
kamil900 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Maj 26, 2018 08:50
0L0
Brak nowych postów [Rover 75] kontrolka abs kontrolka trakcji kontrolka ręczneg
lukasz-89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2022 11:06
lukasz-89
Brak nowych postów [R75] Problem z kontrolką ABS i i AIRBAGU.
Lorik1000 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Cze 08, 2012 18:58
ENU
Brak nowych postów [R75] Problem z kontrolką paliwa
satan Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 18, 2010 12:59
satan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink