Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 416si] problemy z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 416si] problemy z odpalaniem
Autor Wiadomość
r_miazga 



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Cze 29, 2015 17:44   [rover 416si] problemy z odpalaniem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie posty związanie z nieodpalaniem roverka 416 si ale podobnych objawów jak u mnie nie znalazłem. Mianowicie po przekręceniu kluczyka słychać pompę ale czasami zrobi normalne wziuuuuuuu i auto odpali i pojedzie i nie zgaśnie podczas jazdy a czasami zrobi trrrrrrrr i wtedy odpali na dwie sekundy i gaśnie. Czynność włączania zapłonu powtarzam tak długo aż pompa zrobi wziuuuuuuuuuu i można jechać. dodam że temperatura i ilość paliwa w baku nie ma tu znaczenia bo samochód płata figle na zimny i ciepłym, z pełnym i pustym bakiem. Co do samej pompy też różnie z nią bywa, czasami załapie za pierwszym razem czasami trzeba ją "prosić" dziesięć razy.
moje podejrzenia to czujnik położenia wału ale nie mam pojęcia jak go sprawdzić
dodam jeszcze że auto jest po przeglądzie i rozrządzie i lekkiej blacharce (żona w słupek wjechała). pierwszy objaw zauważył mój tata po odebraniu auta od mechanika (jakieś trzy tygodnie temu) a teraz bardzo się nasiliły. niestety teraz jestem w szwecji i dłubać sam nie mogę więc będę musiał instruować ojca. bardzo też mi zależy na czasie bo za trzy tygodnie wracam i zabieram roverka na wakacje.
Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 29, 2015 17:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Cze 29, 2015 18:13   

czujnik położenia wału nie ma nic do pompy. Stawiam na to, że powodem różnice w odgłosie może być albo zapchany przewód paliwowy, albo nieszczelny, albo zaworek przy listwie wtryskowej.
Sama pompa tez może być umierająca, ale nie koniecznie.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Victor1989 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 75
Skąd: Łask/Łódź



Wysłany: Pon Cze 29, 2015 21:10   

A jak z filtrem paliwa ? Ja jak w swoim zmieniłem po sprowadzeniu zza zachodniej granicy to się przeraziłem. Wyleciała rdza i czarna "mazia".

Koszt niewielki bo za filtr dałem 35-40zł
 
 
r_miazga 



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Lip 01, 2015 18:34   

filtr paliwa sprawdzony "na oko". Tata powiedział że nie odkręca bo się nie da. o dziwo żona twierdzi że usterka zniknęła i auto odpala normalnie
 
 
Victor1989 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 75
Skąd: Łask/Łódź



Wysłany: Czw Lip 02, 2015 08:43   

r_miazga napisał/a:
filtr paliwa sprawdzony "na oko". Tata powiedział że nie odkręca bo się nie da. o dziwo żona twierdzi że usterka zniknęła i auto odpala normalnie


bardzo mnie ciekawi jak można sprawdzić filtr paliwa na "oko" :D
 
 
r_miazga 



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:11   

zapytam taty :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lip 04, 2015 18:56 ]
właśnie odebrałem telefon od żony. po włączeniu zapłonu pompy nie słychać. czy zna ktoś kogoś z gdańska i okolic kto się tym fachowo i niedrogo zajmie? zrobił bym sam ale jak już pisałem jestem w szwecji a jak wrócę to potrzebuję auta

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2015 11:11 ]
Witam ponownie wczoraj wróciłem z niemiec nie wiem na jak długo i miałem trochę czasu żeby podłubać przy roverku. Sytuacja wygląda tak: pompa podaje paliwo bo auto odpala popracuje dwie sekundy i gaśnie, jak dodam gazu po odpaleniu to wkręci się do 4000 i gaśnie. zanim zacznę go rozbierać to chciałbym się dowiedzieć od Was co może być przyczyną
PS. jak już mu się uda odpalić i nie zgasnąć (co się rzadko zdarza) to pracuje normalnie

dłubałem przy aucie:
-pompa normalnie działa i podaje paliwo (po odpalenie na tą sekundę leci paliwo z listwy)
- po odłączeniu czujnika położenia wału auto nie odpala nawet na tą sekundę

rover był na serwisie w maju, czy oni mogli coś zepsuć bo problemy zaczęły się od tego serwisu

mi się pomysły kończą a wolałbym go do elektryka nie oddawać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [ Rover 416Si ] Pytanie odnośnie problemu z odpalaniem.
SaiTail Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Maj 31, 2016 20:06
Monotonny
Brak nowych postów [rover 45 idt] problemy z odpalaniem
Kleszcz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Sty 02, 2011 12:55
Kleszcz
Brak nowych postów [r45] Problemy z odpalaniem.
miuzziker Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Cze 19, 2012 20:12
bizon
Brak nowych postów [ 416 Si ] problemy z odpalaniem
Barosz1990 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 40 Nie Lut 20, 2011 10:52
polofix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink