Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] problem z elektroniką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] problem z elektroniką
Autor Wiadomość
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:46   [MG ZT-T] problem z elektroniką
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam.
Elektronika zaczęła mi wariować po umyciu podwozia (chyba) karcherem w okolicach osłony silnika. Nie działają kontrolki kierunkowskazów (kierunki działają normalnie) i nie słychać tego charakterystycznego dźwięku, klima wyświetla Er (po teście wywaliło FC 21 i FC 22), nie działa zamykanie z kluczyka (z przycisku w konsoli wszystko działa, otwieranie z kluczyka też OK) i nie uzbraja się alarm - nie mrugają kierunki, nie aktywuje się dioda w zegarach.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 5A (teoretycznie takie zasilają zegary) i nic.
Pomocy.
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 20, 2012 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:53   

Test klimy robiłeś przy słabym świetle, dlatego wywaliło ci błędy czujnika nasłoneczbienia.
Ja bym nic nie grzebał skoro po myciu się tak stało
Postawić na słońcu i wysuszyć. Chyba, że otwory odpływowe w grodzi ( podszybie) masz zatkane i zalałeś komputer.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 21:00   

Temat podszybia znam, sprawdzam regularnie. Podejrzewam jednak jakiś bezpiecznik. Klimę sprawdzałem jak było jasno i dopiero po tym jak wywaliło po włączeniu zapłonu dwa napisy Er. No i te kontrolki kierunków. Co do mycia to nie mam pewności, skąd tam jakieś przewody? Do zegarów ??
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 21:45   

Pieta napisał/a:
Postawić na słońcu i wysuszyć
tak jest.
W R75 jest instalacja multipleksowa a centrum komunikacji są zegary i woda pod wysokim ciśnieniem może zrobić spustoszenie nawet myjąc podwozie a zwłaszcza karcherem.Takie mycie może zniszczyć np. czujniki temperatury zewnętrznej (klima), cofania ,abs.
Sprawdź czy wyskoczył nowy błąd w pkt.14 komputera diagnostycznego.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 13:46   

Dobra, nie bijcie :grin: Tak naprawdę to trochę opłukałem z boku spód auta, nie odkręcając nawet osłony silnika. Nie wchodziłem pod auto i stąd moje zdziwienie, że coś tak czułego jest umieszczone w takim miejscu. Zastanawiam się nad wodą bo dzień wcześniej była u nas potężna burza z ulewą i gradem. Auto schnie od wczoraj. Sprawdzałem grodź, rozebrałem konsolę środkową, sprawdziłem okolice BCU, prawie wszystkie bezpieczniki i standardowo napęd navi i zmieniarkę cd w bagażniku. Wszędzie sucho jak pieprz. Dziś na chwilę zadziałały kontrolki kierunków i klima. Za karę nie działa zmieniarka (czasem audio jej nie widzi wcale, a czasem mam komunikat o braku magazynka), dodatkowo nie sygnalizuje otwarcia drzwi (wszystkich), pokrywy i klapy bagażnika, nie zapala się kontrolka długich i wentylator włącza się zaraz po odpaleniu silnika. Test wskaźników (punk 2.0 w teście kompa) przebiega prawidłowo. Nie mam pomysłu na dalsze działania. Podsuszam troszkę dmuchawą okolice BCU. Zobaczymy co z tego wyniknie...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 15:18   

HarryVip napisał/a:
Nie mam pomysłu na dalsze działania.
sprawdzić kody
błędów w pkt.14 w komputerze i podać jakie są.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 25, 2015 15:12   Re: [MG ZT-T] problem z elektroniką

HarryVip napisał/a:
Witam.
Elektronika zaczęła mi wariować po umyciu podwozia (chyba) karcherem w okolicach osłony silnika. Nie działają kontrolki kierunkowskazów (kierunki działają normalnie) i nie słychać tego charakterystycznego dźwięku, klima wyświetla Er (po teście wywaliło FC 21 i FC 22), nie działa zamykanie z kluczyka (z przycisku w konsoli wszystko działa, otwieranie z kluczyka też OK) i nie uzbraja się alarm - nie mrugają kierunki, nie aktywuje się dioda w zegarach.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 5A (teoretycznie takie zasilają zegary) i nic.
Pomocy.


Ja mam dokładnie to samo a nie lałem wody od spodu. tylko z góry / z boku całe auto . Który element elektroniki moze odpowiadać za tyle roznych podzespołów. ?
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lip 25, 2015 15:23   

Ja miałem takie objawy jak jechałem na ślub Zukowatego i z pod kościoła już nie odjechałem, winna była oberwana cela w akumulatorze Było 12V ale jak przekręcałem kluczyk napięcie spadało i koniec nie chciał palić nawet na kablach. Zanim ruszyłem to szalała elektronika, klimatronik wariował i zmieniał dmuchawę, kierunki zachowywały się jak u HarryVip, alarm nie zamykał auta itp.
Może u was masa straciła kontakt z blachą hm...
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 26, 2015 09:23   

sknerko napisał/a:
Ja miałem takie objawy jak jechałem na ślub Zukowatego i z pod kościoła już nie odjechałem, winna była oberwana cela w akumulatorze Było 12V ale jak przekręcałem kluczyk napięcie spadało i koniec nie chciał palić nawet na kablach. Zanim ruszyłem to szalała elektronika, klimatronik wariował i zmieniał dmuchawę, kierunki zachowywały się jak u HarryVip, alarm nie zamykał auta itp.
Może u was masa straciła kontakt z blachą hm...


a właśnie... jak przekręcę kluczyk to czasami miga czerwona kontrolka od akumulatora( wcześniej świeciła caly czas) , po odpaleniu gaśnie i niby jest ok.

Moze faktycznie gdzies masa jest zalana... tylko gdzie ..
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 27, 2015 08:54   

Johnny napisał/a:
Moze faktycznie gdzies masa jest zalana... tylko gdzie ..
A ja obstawiam kończący się akumulator, tylko nie mów ze jest nowy czy coś bo nowe też bywają wadliwe lub się psują. Wystarczy że będzie lekko kiepski amortyzator i aku się potrafi rozlecieć a zupełnie nie dawno czytałem o tym jak to Centra Futura padła w tydzień od zakupu. Podmień na inny aku i potestuj bo moim zdaniem to on.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lip 27, 2015 09:16   

Stawiam na masy przy nogach kierowcy.
Masę łatwo sprawdzić. -Podłącz komputer i sprawdź odczyty napięcia w różnych modułach i porównaj z pomiarem na akumulatorze multimetrem. Nie powinno być rozbieżności większych niż 0.2V jak są gdzieś brakuje styku.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 09, 2015 18:25   

sknerko napisał/a:
Johnny napisał/a:
Moze faktycznie gdzies masa jest zalana... tylko gdzie ..
A ja obstawiam kończący się akumulator, tylko nie mów ze jest nowy czy coś bo nowe też bywają wadliwe lub się psują. Wystarczy że będzie lekko kiepski amortyzator i aku się potrafi rozlecieć a zupełnie nie dawno czytałem o tym jak to Centra Futura padła w tydzień od zakupu. Podmień na inny aku i potestuj bo moim zdaniem to on.


akumulator ma rok i to centra futura. zamienie od innego auta i zabacze.
a pozniej pojade na komputer i zobacze te pomiary tak jak radzi sTERYD

[ Dodano: Czw Sie 06, 2015 20:23 ]
Cytat:
Podmień na inny aku i potestuj bo moim zdaniem to on.


wymieniłem na nowy i nie pomoglo.

Cytat:
Podłącz komputer i sprawdź


mechanik podłączył komputer i powiedział ze wszystko jest ok tylko nie może połączyć się z klima i uznał ze to sterownik od klimy najprawdopodobniej jest spalony.

Robił z komutera testy zarowek nad zagarami i wyswietlaly się wiec nei sa spalone zarowki.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2015 18:25 ]
Przedwczoraj, nie wiadomo skąd i dlaczego, nagle wszystko wróciło do normy.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 09, 2015 19:29   

Kanaliki odpływowe w podszybiu masz drożne?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 07:50   

Johnny napisał/a:
Przedwczoraj, nie wiadomo skąd i dlaczego, nagle wszystko wróciło do normy.


Zapewne wyschło :)

Posprawdzaj wszystkie odpływy, jak Koledzy radzą. Ja u siebie walczyłem długo, aż po kolei wszystkie odpływy doprowadziłem do kultury i obecnie NIC NIE ŚWIRUJE nawet po ulewach :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
wyrzy90 



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 1



Wysłany: Sob Sie 22, 2015 12:08   

Witam, mam problem z komputerem silnika i EWSem no i całym tym pakietem do odpalenia auta coś jest z nim nie tak i auto przez to wszystko nie chce odpalać wiec potrzebuje jakiegoś serwisu który mi go zakoduje odpowiednio albo kupić cały pakiet startowy nowy tylko że numer mojego komputera to NNN000500, sorki że tutaj ale nie mogłem stworzyć nowego tematu.

[ Dodano: Sob Sie 22, 2015 12:08 ]
jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc co do poprzedniego postu, mam nadzieję że pomożecie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
Lesnik985 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Kwi 22, 2014 07:18
mimo66
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką.
benben Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Kwi 17, 2010 08:00
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
maraka Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 11, 2009 23:08
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem z elektroniką
sad200 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Wrz 27, 2010 21:55
PD
Brak nowych postów [R75] Problem z elektronika?
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 28 Nie Lut 08, 2009 23:41
patrysgn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink