Zobacz temat - [416si] nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416si] nie odpala

r_miazga - Pon Lis 02, 2015 10:52
Temat postu: [416si] nie odpala
Witam, wiem że jest to już nie wiadomo które zapytanie o nie odpalaniu ale sprawdziłem już sporo i dalej nic.
Sprawa wygląda tak: jedziemy wczoraj z żoną, żona przejeżdżając przez próg zwalniający zredukowała do 2 i już nie pojechał dalej tylko zgasł. pojechałem po 5l paliwa i po kilku próbach odpalił, krztusił się na wolnych obrotach i zgasł po 30s, dziś dolałem jeszcze 15l (pokazuje już pół baku) i silnik nawet nie "gdaka". dodam że jakieś 6 tygodni temu miał wycięte immo, iskra jest, paliwo leci z wężyka przelewowego, a instalację sprawdziłem całą zanim wywaliłem immo. wydaje mi się że wtryski nie podają paliwa do cylindrów ale nie mam pojęcia dlaczego.

prosił bym o szybką pomoc bo w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie do szwecji i nie chciałbym zostawić żony bez auta, a do warsztatu wolał bym nie bo za wywalenie immo zapłaciłem 320 pln i aż boję się ile mogą wziąć za samą diagnozę.

PS. czy może być taka sytuacja że przelew puszcza całe paliwo z powrotem do baku i na listwie nie ma ciśnienia?

Adrian - Pon Lis 02, 2015 11:36

Zdejmij obudowę paska rozrządu i popatrz, czy tam nic się nie zadziało złego..
r_miazga - Sro Lis 04, 2015 14:42

Rozrząd jest nowy (5 miesięcy) ale zdejmowałem osłonę i wszystko w najlepszym porzadku

[ Dodano: Sro Lis 04, 2015 14:42 ]
Rover nie zaskoczył nawet na samo starcie i z braku czasu i chęci został z holowany do elektryka. diagnoza: palec rozdzielacza. (200pln diagnoza 20pln palec.)
temat do zamknięcia

AndrewS - Sro Lis 04, 2015 21:24

ładna kasa za diagnozę

skoro wina palca, to dlaczego pisałeś wyżej
r_miazga napisał/a:
iskra jest
??
r_miazga - Sro Lis 04, 2015 21:34

bo była sprawdzana przed kopułką