Zobacz temat - [R45] Kolektor wydechowy, Dziwne dzwięki, katalizator, obd..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Kolektor wydechowy, Dziwne dzwięki, katalizator, obd..

notokey - Sro Lis 04, 2015 21:47
Temat postu: [R45] Kolektor wydechowy, Dziwne dzwięki, katalizator, obd..
Witam, mam kilka pytań

1. Czy kolektor od R45 1.4 lub 1.8 będzie pasował do 1.6 ? Bo na allegro od 1.6 tylko jeden jest czy dwa i takie jakieś nieciekawe a nowy 400 zł. Pytam bo ostatnio musiałem swój spawać lekko a i doszło do tego, że jak chodzi na wolnych i wduszam pedał gazu odczuwam lekką dziurę (wduszam mocno gaz i jakby po sek dwóch dostaje powera, ale najpierw tak jakby się zapowietrza).

2. Podczas jazdy i tylko jazdy dzwoni/stuka/rezonansuje ale tylko do 2-3 tysięcy obrotów potem jest już normalnie cicho a wkurzające jest to bardzo, dodam tylko, że zaczęło się to dziać po wymianie sondy lambda przy ów kolektorze wydechowym. Na kanale ruszaliśmy autem na boki nic nie słychać, odpalony silnik gazowanie nic nie słychać tylko podczas jazdy.

3. Wie, ktoś gdzie kupić osłonę termiczną do R45 1.6 ? Na allegro nigdzie nie ma, a na innych stronach też ciężko znaleźć ... Bo może to jest powód ów brzęczenia, trzyma się na dwóch śrubach a jedna część osłony od strony pasażera jest wyrwania tzn blacha jest wyłamana

4. Jakiego kupić kata do mojego r45, zapala mi się kontrolka check o katalizatorze, chyba to był błąd P0420 Catalyst Efficiency Low Fault Bank... może być takie coś np. http://allegro.pl/zamienn...5760716898.html ?

5. Podpinam kabel OBD pod gniazdo i nie może wykryć auta, na innym działa, co tam mogło się popsuć ?

6. Po wymianie skrzyni biegów, sprzęgła, pompki sprzęgła i zastąpieniu wysprzęglika linką przy puszczaniu pedału sprzęgła coś tak stuka jakby jakiś plastik bo to nie jest dźwięk metaliczny.

7. Po wymianie podsufitki nie działa mi podświetlenie kabiny, jak dokręcałem to wzależności jak mocno śrubę przykręciłem to działało lub nie, ale teraz nie działa w ogóle, a żarówka i bezpiecznik są ok


Chyba wszystko jak na razie hehe, pozdrawiam