Zobacz temat - [R200] Rover 214SI brak kodu immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Rover 214SI brak kodu immo

noyss - Sro Lis 25, 2015 18:25
Temat postu: [R200] Rover 214SI brak kodu immo
Witam, kupiłem miesiąc temu Rover 214SI i przestał mi działać zamek centralny co za tym idzie nie mogę odpalić pojazu ze względu na immobiliser. Moje pytanie do Was gdzie mogę znaleźć kod do rozbrojenia tego ustrojstwa? Nie dostałem z samochodem karty kodowej. Dysponuję laptotem i załóżmy, że mogę go podłączyć do samochodu.
Sk133 - Sro Lis 25, 2015 19:19

Ja bym poszukał ASO:

https://www.roverki.eu/in...aso-w-polsce/10

Gdzieś czytałem że kod można odczytać jakoś z tabliczki znamionowej, ale tutaj niech wypowiedzą się koledzy którzy mają wiedzę na ten temat.

BigBoyPL - Sro Lis 25, 2015 19:39

Kod EKA powinien być na kartce tego stylu:

Raz widziałem że ktoś miał blaszkę z 4 cyfrowym kodem na zapasowych kluczykach ale nie wiem czy to był oryginał.
Sam nic nie zrobisz.
Albo laweta i jedziesz do kogoś, albo wysyłasz immo do kogoś, albo wycinasz immo przez wysłanie ecu, albo kupujesz zestaw startowy czyli ecu, immo i piloty.
Jeśli mieszkasz blisko kogoś może ci się poszczęści i przyjedzie do ciebie.

sknerko - Sro Lis 25, 2015 22:50

Żadnym kompem sam tego nie ugryziesz. napraw pilot i będzie OK, zapewne trzeba cały przelutować lub wymienić przyciski przerabiałem to w moim R200 i poprzednim Freelanderze. Spróbuj skontaktować się z kolegą SyntaX on ma kompa do diagnozowania Land Roverów i chyba roverka też, to ci może kod odczyta z auta.
Harry - Czw Lis 26, 2015 07:59

BigBoyPL napisał/a:
Raz widziałem że ktoś miał blaszkę z 4 cyfrowym kodem na zapasowych kluczykach ale nie wiem czy to był oryginał.

ta blaszka to numer klucza, żeby można było dorobić

noyss napisał/a:
Dysponuję laptotem i załóżmy, że mogę go podłączyć do samochodu.

sknerko napisał/a:
Spróbuj skontaktować się z kolegą SyntaX on ma kompa do diagnozowania Land Roverów i chyba roverka też, to ci może kod odczyta z auta.


Syntax ma autocoma ( tak pamiętam) , tak samo jak ja. Nie zawsze poprawny kod generuje autocom

sknerko - Czw Lis 26, 2015 08:35

Harry napisał/a:
Syntax ma autocoma ( tak pamiętam) , tak samo jak ja. Nie zawsze poprawny kod generuje autocom
ale spróbować nie zaszkodzi co? :)
Harry - Czw Lis 26, 2015 10:40

nie zaszkodzi :wink: