Zobacz temat - [R75] Sprężyny od innego samochodu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sprężyny od innego samochodu?

MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 12:33
Temat postu: [R75] Sprężyny od innego samochodu?
Witam. W nocy z soboty na niedziele pękła mi przednia sprężyna. I zastanawiam się czy będą pasować od jakiegoś innego samochodu. U wujka w warsztacie się przewala dużo sprężyn w całkiem dobrym stanie to może bym jakąś wykorzystał. Wie ktoś coś na ten temat?
MD - Pon Sty 18, 2016 12:38

MokraWoda, nie jestem pewien, ale chyba od Vectry C kombi pasują, choć będą ciut miększe.
prebenny - Pon Sty 18, 2016 12:48

MD tylne od Vectry pasują ale przednie?
MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 12:49

No właśnie, chodzi mi o przednią.
longer86 - Pon Sty 18, 2016 12:57

Ja nic nie znalazłem, o bmw zapomnij tam jest inna poducha, trzeba by wyciągnąć i szukac porownawczo, ale to jak igla w stogu siana i jak juz to obie wymień, albo kup używkę za 50 zl
MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 13:02

Chyba szybciej będzie kupić nową. 150 zł około w intercarsie najtańsza. Gorzej z wymianą, bo nie mam ściągaczy. A nie wiem czy do mechanika dojadę około 3km. Sprężyna pękła gdzieś na dole, bo widać to jak się spojrzy nad kołem. Ale dosyć mocno strzela przy skręcaniu i ściąga w prawo.

Myślicie, że dam radę? :D
http://zapodaj.net/3098312f5120b.jpg.html

sknerko - Pon Sty 18, 2016 13:18

bardzo powoli ale to bardzo powinieneś dać rade ale zawsze może wystrzelić i nie daj Bóg w oponę
MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 13:34

No właśnie... A dziś w nocy musiała się trochę zruszyć bo samochód ciut mocniej opadł niż wczoraj wieczorem. No i błoto w okolicach koła na śniegu :P
dorotamax1 - Pon Sty 18, 2016 14:59

MokraWoda napisał/a:
Chyba szybciej będzie kupić nową. 150 zł około w intercarsie najtańsza. Gorzej z wymianą, bo nie mam ściągaczy. A nie wiem czy do mechanika dojadę około 3km. Sprężyna pękła gdzieś na dole, bo widać to jak się spojrzy nad kołem. Ale dosyć mocno strzela przy skręcaniu i ściąga w prawo.

Myślicie, że dam radę? :D
http://zapodaj.net/3098312f5120b.jpg.html

Ale kup też odboje i osłony i nasz spokój na parę lat.

MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 15:36

Odkręciłem koło, i zauważyłem, że widać kulki od łożyska. Wszystkie na swoim miejscu ale widoczne. W takim przypadku łożysko też do wymiany?
SeniorA - Pon Sty 18, 2016 15:39

MokraWoda napisał/a:
Gorzej z wymianą, bo nie mam ściągaczy. A nie wiem czy do mechanika dojadę
do wymiany sprężyny nie musisz jechać autem
MokraWoda - Pon Sty 18, 2016 15:50

Zrobię sam, pożyczyłem ściągacze. Na jutro rano będzie sprężyna z inter carsu. 130 zł sobie policzyli.
SeniorA - Pon Sty 18, 2016 16:01

łożysko od Citroena SNR M259.01
zedziczek - Pon Sty 18, 2016 19:36

Dzięki Senior, ta od cytryny to mniej niż połowa ceny przyda sie na przyszłość, szkoda że swoje wymieniłem już:/
SeniorA - Wto Sty 19, 2016 15:30

Żeby była jasność ,łożysko od Citroena , to łożysko kolumny Mac Phersona.
MokraWoda - Wto Sty 19, 2016 15:47

Mam pytanko. Wyjąłem amortyzator, założyłem sprężynę. I teraz, jak włożyć amortyzator w zwrotnice? Brakuje jakies 5-6 cm. Zacisnąć sprężynę? Czy jest jakiś inny sposób?
prebenny - Wto Sty 19, 2016 15:53

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=532841#532841


apples napisał/a:
1. Odkręcasz koło.
2. Odkręcasz dwie tuleje prowadzące (zdjęcie 1) które mocują zacisk hamulcowy do jarzma zacisku. Jarzmo pozostaje przykręcone do zwrotnicy.
3. Odkręcasz śrubę ściskającą zwrotnice z amortyzatorem (zdjęcie 3).
4. Odkręcasz śrubę mocującą sworzeń wahacza do zwrotnicy (zdjęcie 2).
4. Zbijasz zwrotnicę z amortyzatora (zdjęcie 3). Wbij klin w szczelinę w zwrotnicy aby trochę rozgiąć uchwyt i uwolnić amortyzator.
5. Odkładasz zwrotnicę na bok z uwagą na przewód czujnika ABS, czujnika klocków hamulcowych i przewód hamulcowy.
6. Popuszczasz główną nakrętkę łączącą amortyzator z poduszką (zdjęcie 4).
7. Odkręcasz trzy śruby od poduszki MacPhersona i wyciągasz całość na zewnątrz nadkola (zdjęcie 5).
8. Zakładasz ściągacze do sprężyn na sprężynę i ją ściskasz do momentu aż będzie się luźno obracać.
9. Odkręcasz do końca nakrętkę łączącą amortyzator z poduszką i wymieniasz sprężynę.
9. Składasz wszystko w odwrotnej kolejności.
Aby wcisnąć amortyzator w zwrotnicę podkładasz klocek pod wahacz. Opuszczasz trochę auto aby go wcisnąć lub wbijasz go młotkiem. Dół amortyzatora posmaruj trochę smarem lub olejem by łatwiej wszedł.

MokraWoda - Wto Sty 19, 2016 17:51

Poradziłem sobie. A sprężyna pękła mi na środku i na dole :-|