Zobacz temat - [Freelander TD4] Wyłączanie turbiny,check engine,spadek mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander TD4] Wyłączanie turbiny,check engine,spadek mocy

Seraphim - Sob Lut 13, 2016 09:30
Temat postu: [Freelander TD4] Wyłączanie turbiny,check engine,spadek mocy
Witam. Niedawno miałem problemy z turbiną, ale się uspokoiło na kilka miesięcy, teraz znowu wyszło. Uruchamiam, mam kopa, ale jak przekroczę pewne obroty to zapala się check engine. Silnik zaczyna tyrkotać na wyższych obrotach i traci moc. Chciałbym najpierw zacząć od wymiany filtra paliwa, później jak nie pomoże to pompę paliwa, albo już udam się na warsztat tylko mam te obawy, że naprawy mogą być liczone w tysiącach, a to może być pierdół. Chciałbym potwierdzenia, czy dobry tok obieram.Przebieg 170k km. EGR wywalony, jest bypass zamontowany. I pytanie, czy pompa paliwa znajduje się w tym samym miejscu co filtr paliwa tj. w nadkolu?
Winu - Sob Lut 13, 2016 10:42

Zamiast wkładać tysiące, może lepiej podjechać na kompa za stówkę lub dwie i przeczytać o co mu chodzi.

Pompa jest w nadkolu.

Problemów może być milion. Od filtra, przez pompę, do czujnika na listwie wtryskowej, przez pompę wysokiego ciśnienia, wiązkę wtrysków, na zaworach podciśnieniowych i uszkodzonej zmiennej geometrii skończywszy.

Skoro tyrkocze - wygląda na problem z którymś wtryskiwaczem,wiązką.

Seraphim - Sob Lut 13, 2016 12:03

Na niskich i średnich obrotach nie tyrkocze.Wygląda tak, jakby mu paliwa brakło bo go wkręcam na obroty to wkręca, przy wysokich obrotach zaczyna tyrkotać, dławić się, odpuszczam gaz, to wraca do niższych obrotów,łapiąc czkawkę że spada poniżej biegu jałowego, dusi się, dusi i po chwili wraca do normalności.