Zobacz temat - [R75] Remont, Świece, głośnik cofania, kable, mechanik Łódź
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Remont, Świece, głośnik cofania, kable, mechanik Łódź

montrey - Nie Lut 14, 2016 21:20
Temat postu: [R75] Remont, Świece, głośnik cofania, kable, mechanik Łódź
Witam, minęła mi chęć sprzedania mojego roverka 75 1.8 lpg automat i postanowiłem go trochę wyremontować.
1. Jakie świece do silnika 1.8 120km z lpg? znalazłem tylko jakies Boscha za 37 zł sztuka i zdaję mi się, ze to trochę za drogo. Polecicie cos?
2. Jakie kable dokladniej polecacie?
3. głośnik czujnika cofania? ma ktoś na zbyciu? czy uniwersalny nad się?
4. katalizator. jest wybebeszony i zaślepiony. Czy opłaca się montować uniwersalny za 220 zł?
5. Polecicie jakiegoś niedrogiego specjaliste od roverów z Łodzi?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

j0zek - Nie Lut 14, 2016 21:32

Ja polecam świece NGK lub Beru. Ceny będą właśnie w tych rejonach 35-50 zł.
paolinio - Pon Lut 15, 2016 17:18

Beru mają zdecydowanie lepszą opinie, ja mam u siebie zamontowane świece denso, to dobre świece w rozsądnej cenie. Jeżdżę bez kata ktoś przedemną się go pozbył więc chyba nie ma potrzeby go montować.Przy wymianie kabli wypadałoby ocenić stan cewek bo one też lubią świrować.
sknerko - Pon Lut 15, 2016 19:35
Temat postu: Re: [R75] Remont, Świece, głośnik cofania, kable, mechanik Ł
montrey napisał/a:
Witam, minęła mi chęć sprzedania mojego roverka 75 1.8 lpg automat i postanowiłem go trochę wyremontować.
1. Jakie świece do silnika 1.8 120km z lpg? znalazłem tylko jakies Boscha za 37 zł sztuka i zdaję mi się, ze to trochę za drogo. Polecicie cos?

Ja polecam championa sa w landstore lub NGK ale sa droższe. I tylko i wyłącznie platynowe na innych są cyrki sprawdzone w Freelanderze 1.8 i r45 1.8
montrey napisał/a:
2. Jakie kable dokladniej polecacie?
NGK inne u mnie jakoś nie współpracowały
montrey napisał/a:
3. głośnik czujnika cofania? ma ktoś na zbyciu? czy uniwersalny nad się?
tylko oryginalna używka niestety
montrey napisał/a:
4. katalizator. jest wybebeszony i zaślepiony. Czy opłaca się montować uniwersalny za 220 zł?
Opłaca sie bez katalizatora moc jest mniejsza o kilkanaście koni Markzo to udowodnił a u mnie w Freelu było czuć bez hamowni utratę mocy
montrey napisał/a:
5. Polecicie jakiegoś niedrogiego specjaliste od roverów z Łodzi?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
niestety nie kojarzę nikogo z tamtad
sash997 - Pon Lut 15, 2016 19:51

hmm chyba do wymiany świec,przewodów i wspawania kata nie trzeba specjalisty od Roverów? chyba że chcesz dodatkowo przejrzeć auto czy coś sprawdzić? jeśli nie to każdy mechanik zrobi takie rzeczy :)
adibeat - Pon Lut 15, 2016 21:41

Takie rzeczy powinien zrobić każdy mechanik. W Łodzi robiłem swoją erkę w HMH. Teofilów.