Zobacz temat - [Rover 416] zakup
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 416] zakup

jacek99 - Sro Lut 24, 2016 07:14
Temat postu: [Rover 416] zakup
Jadę obejrzec dziś takowy ,na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
Krzysi3k - Sro Lut 24, 2016 13:20

Standardowo jak w każdym samochodzie - blacha, podłużnice, zawieszenie.
W benzyniaku dodatkowo zwróć uwagę na silnik - one dość często łapią HGF, czyli head gasket failure - wydmuchuje uszczelkę głowicy, więc sprawdź czy nie ma majonezu w oleju lub oleju w zbiorniczku wyrównawczym.

Revolt - Sro Lut 24, 2016 17:06

-ruda na nadkolach
-pociągnij sobie za każdą klamkę zewnętrzną. Jeśli tylko jedna zostanie Ci w ręce to bierz auto w ciemno :smile:

jacek99 - Czw Lut 25, 2016 07:17

No niestety nie wyszło ,choć przyznaję że autko bardzo fajne ,
Dziś jadę zobaczyć Roverka 220 sdi z 97 ,z tego co poczytałem dość zacny silniczek a może ktoś z tego zacnego forum nim pomyka, jakieś wasze opinie ,będę wdzięczny ..

Krzysi3k - Czw Lut 25, 2016 18:27

L-seria, czyli 2.0 SD/SDi/iDT to chyba jedna z najbardziej udanych serii silników w nowożytnej historii Rovera - jeździłem dieselkiem 10 lat, polecam :D

Jednak każdego da się zajeździć, dlatego sprawdź przede wszystkim:
- czy nie kopci - jeśli tak to na jaki kolor:
- czarny dym - możliwe dziury w układzie dolotowym - ciśnienie doładowania ucieka - albo z drugiej strony - leją wtryskiwacze (choć nie jest to częsta usterka w tych silnikach)
- biały dym - uszczelka pod głowicą - bardzo rzadkie w tym silniku, wręcz niespotykane :P
- niebieski dym - pali olej - albo turbina jest na dobiciu i pluje do dolotu, albo co gorsza silnik do remontu

Najlepiej zdjąć rurę od IC (dłuższą np.) i sprawdzić czy nie ma oleju. Jak dasz radę możesz zdjąć rurę dolotu i pomacać czy nie ma luzu na turbinie. Szczególnie poprzecznych (tzn. czy wirnik nie lata w puszcze).

Sprawdź poza tym czy nie ma problemu z odpalaniem na zimnym. W najlepszym wypadku świece żarowe, w najgorszym silnik nie ma sprężania. Choć sprzedawcy często odpalają przed przyjazdem kupującego i po kilku minutach dużo lepiej pali, a nie jest widocznie ciepły.

Sprawdź czy ruda go nie zjada. Zamek klapy bagażnika, nadkola, progi, rogi drzwi.

jacek99 - Czw Lut 25, 2016 21:51

No i mam :grin: ,mój pierwszy Roverek ,fakt że muszę włożyć troszkę pracy w niego ,
Silnik jest na półsyntetyku ,zbiera sie dość zacnie ,blacharsko też nawet nieźle,na tą chwilę mam problem z centralnym ,musiałem odpiąć centralny od drzwi kierowcy bo zablokowały cały samochód, niestety nie mogę otworzyć teraz tych drzwi ,brak podświetlenia konsoli ,mam nadzieję że to tylko bezpiecznik ,reszta wyjdzie w praniu :wink: