Zobacz temat - [R75] Strasznie terkocze przy Skręcaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Strasznie terkocze przy Skręcaniu

darekkojak1 - Nie Mar 13, 2016 12:18
Temat postu: [R75] Strasznie terkocze przy Skręcaniu
Witam,pojawił sie u mnie taki problem,strasznie mi terkocze podczas jazdy i skrecie w prawa strone,w lewa tez ale jakby mniej,dwa tygonnie temu wymienialem sworznie wachaczy i było ok.Na postoju przy zapalonym silniku jak krece kierownica w lewo to przy samym koncu jest takie dosc glosne pukniecie,w prawo juz tego nie słychac co to moze byc,wiem ze mam do wymiany prawa strone wachacza tuleje,lub caly wachacz.Co moze byc przyczyna przegub ,sprezyna,łozysko amortyzatora czy cos innego,jak moge to sprawdzic mniej wiecej przed domem,bo jestem za granica obcnie.Dodam jeszcze ze mam nowy amortyzator lewy od strony kierowcy ,a ten pojedynczy stuk słychac jakby własnie z tej i jakby w przegubie ale moge sie mylic.
longer86 - Nie Mar 13, 2016 12:42

bardziej chaotycznego opisu nie widziałem.

1 amortyzator nowy? a drugi stary szmelc zostawiłeś?

przeguby terkotają głównie podczas jazdy i przy skręconych kołach jeśli są do wymiany.

Pojedyncze puknięcie może być spowodowane wywaloną końcówką drązlka kierowniczego.

skoro masz do wymiany tuleję wahacza lub sam wahacz to o jakich sworzniach piszesz, że wymieniłeś a sworznie w przednim zawieszeniu nie są wymienne, tylko kpl. z wahaczem

darekkojak1 - Nie Mar 13, 2016 12:56

wymienilem koncowki drazka kierowniczego,opisalem jak umiem najlepiej,terkocze jak skrecam w prawo z mala predkoscia najczesciej bardzo glosno ,w lewo troche mniej ale tez.Jak jade prosto to jest ok.Pod domem krecilem kierownica i jak skrecam w lewo to jest jeden taki strzal gdy kola sa juz na max skrecone.Mam 900km do domu to troche sie martwie czy dojade.
Dominoz - Nie Mar 13, 2016 13:37

darekkojak1, bankowo przeguby. Mam to samo u siebie.
wellman - Nie Mar 13, 2016 13:39

Może być wahacz, u mnie się kiedyś tak z dnia na dzień objawił - losowe stuki, czasem przy jeździe na wprost, czasem na zakrętach, czasem przy kręceniu kierownicą na postoju, ale nie zawsze. Pojedyncze, czasem krótkie terkotanie, a czasem cisza. Wyraźnie gorzej, gdy było sucho, gdy było mokro - lepiej.

Może być łożysko amortyzatora, też pasowałoby pod ten opis. Może być też sprężyna i to chyba wizualnie sprawdzić najłatwiej.

Choć tak czy inaczej do takiej diagnozy najlepiej zabrać się z kanału lub podnośnika i w pobliżu szarpaków. Tylko gdzie w niedzielę znajdziesz otwartą OSKP.

darekkojak1 - Nie Mar 13, 2016 16:18

no tak i do tego w DE

[ Dodano: Nie Mar 13, 2016 16:18 ]
wiec nikt nie ma jakiejs madrej rady jeszcze jak to zdiagnozowac