Zobacz temat - [R75] kierunkowskazy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kierunkowskazy

Maciej23 - Pią Kwi 15, 2016 22:58
Temat postu: [R75] kierunkowskazy
Witam ponownie, po serii awarii które usunąłem sam oraz z pomocą forumowiczów trafiła mi się kolejna zagadka... Podczas jazdy włącza się i gaśnie lampka sygnalizująca przepaloną żarówkę a przy włączeniu kierunkowskazu (obojętnie lewy czy prawy) migają bardzo szybko jakby któraś z żarówek była przepalona ale po sprawdzeniu okazuje się że wszystkie świecą. Czasem kierunkowskaz miga jeszcze szybciej niż przy przepalonej żarówce, a teraz prawy kierunek raz na jakiś czas przestał się wyłączać po wyprostowaniu kierownicy...
wellman - Sob Kwi 16, 2016 00:15

Maciej23, uszkodzona manetka od kierunków, zaśniedziały LCM. Tu bym szukał. Na początek podłącz TOAF-a i sprawdź błędy w module świateł, to może dużo powiedzieć.
dawidd - Sob Kwi 16, 2016 06:49

Maciej23 napisał/a:
prawy kierunek raz na jakiś czas przestał się wyłączać po wyprostowaniu kierownicy..
manetka uszkodzona
christopher7 - Sob Kwi 16, 2016 07:19

zaśniedziały ścieżki na LCM + popsuta manetka...
Maciej23 - Sob Kwi 16, 2016 18:43
Temat postu: [R75]
To pięknie. Teraz po dniu bez neta i kombinacji przy aucie udało mi się naprawić trochę kierunki. Otóż dziś przepaliła mi się postojówka z tyłu a jadąc po nową, kierunki nagle zaczeły działać normalnie. A po wymianie żarówki działa kierunek w lewo a prawy miga bardzo szybko ale po wyprostowaniu kierownicy wraca prawidłowo gdy wyjmę postojówkę znów działają kierunki...cyrk poprostu...
longer86 - Sob Kwi 16, 2016 19:03

Może masz gdzies zwarcie, albo zasiedziałą kostkę w którejś lampie?
pablo - Sob Kwi 16, 2016 19:35

Ja bym jeszcze same gniazda żarówek przeczyścił , mogły też przyśniedzieć, zwiększa się wtedy rezystancja i komp może błędy dostawać że z żarówką coś nie tak.
Maciej23 - Sob Kwi 16, 2016 19:50
Temat postu: [R75]
Za tydzień wiozę kumpla do ślubu a tu takie akcje... czyściłem gniazda ale nie pomogło. Spróbuje jeszcze jutro rano coś pokombinować...
wellman - Sob Kwi 16, 2016 20:23

Mimo wszystko obstawiałbym moduł świateł, a w temacie kierunków i skręconej kierownicy - manetkę.

Jak chcesz się szybko przekonać to albo z kimś z forum na szybko się podmień, albo kup z allegro jakiś (drogie nie są) i zobacz. Jak po podłączeniu problem minie to tylko TOAF-em zaprogramować i gotowe.

Maciej23 - Nie Kwi 17, 2016 14:10
Temat postu: [R75]
Całkowicie zgłupiałem... dziś rano wszystko grało, wymieniłem żarówki postojowe na nowe i kierunkowskazy działają jak należy chociaż nie wiem co one mogą mieć ze sobą wspólnego. Kierunek odbija, nic się nie przycina, migają z normalną częstotliwością... pewnie elektryka wariuje.
prebenny - Nie Kwi 17, 2016 14:14

Wody nigdzie nie masz? Podszybie drożne itp?
AdaskoC - Nie Kwi 17, 2016 14:23

Moim zdaniem warto zajrzeć do lamp tylnych, rozebrać wtyczkę i dobrze piny przeczyścić oraz piny w lampie
Maciej23 - Czw Cze 16, 2016 17:32
Temat postu: [R75]
Podszybie sprawdzałem przy okazji wcześniejszej usterki i przy okazji wyczyściłem kanały i było sucho. Tylne,przednie i boczne lampy także sprawdzałem i przeczyściłem. Wszystko było ok. Jeśli znów zaczną się jakieś cyrki to sprawdzę moduł świateł. Byle w dniu ślubu z auta nie zrobiła się choinka :o

[ Dodano: Czw Cze 16, 2016 17:32 ]
Małe odświeżenie tematu. Wszystko grało do wczoraj, od tego czasu prawy kierunkowskaz miga bardzo szybko podczas hamowania a gdy się zatrzymam to czasem miga normalnie do tego po skręcie i wyprostowaniu kierownicy dźwignia odbija ale kierunek nadal miga jak oszalały i dopiero po paru ruchach dźwignią się uspokaja...pisaliście że może to być manetka więc mam zamiar ją kupić i wymienić. Tu mam pytanie, czy wystarczy zdjąć kierownice i dojście jest dobre czy są tam jakieś 'niespodzianki' i czy wystarczy podmienić starą manetke na nową i wszystko będzie grać czy muszę coś jeszcze zrobić?

prebenny - Czw Cze 16, 2016 19:52

Wystarczy zdjąć tę plastikową obudowę kolumny (na dole chyba 2 śrubki i zatrzask wzdłuż) i sama manetka na 4 śrubkach jest przykręcona. Max 15 minut ;)
Maciej23 - Czw Cze 16, 2016 21:54
Temat postu: [R75] kierunkowskazy
Aha, czyli samej kierownicy nie muszę zdejmować? I podpinam nową manetkę i wszystko gra?