Zobacz temat - [R75] Kilka błędów do wyjaśnienia KV6 2.0
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kilka błędów do wyjaśnienia KV6 2.0

Koenig - Sro Kwi 20, 2016 22:56
Temat postu: [R75] Kilka błędów do wyjaśnienia KV6 2.0
TOAF odczytał mi kilka błędów, niestety wracają, dlatego proszę o pomoc w wyjaśnieniu co może być ich przyczyną i jak się ich pozbyć. Są na forum tematy o tych błędach ale nie wszystkie są wyjaśnione lub dokończone.



P0481 - w zeszłym roku wymieniałem rezystor, bo nie było pierwszego biegu. Zrobiłem teraz test biegów i wszystkie 3 działają. Co może znaczyć ten błąd?

P0300 to wiem, muszę wymienić świece i przewody. Czy P1319 ma też coś z tym wspólnego czy oznacza coś innego?

P1471 i P1473 - odnosi się do jednego VIS-a czy do obydwu? VIS Balance chyba poległ, tym bardziej że nie świeci na nim kontrolka. Na testowanie TOAF-em również nie odpowiada. Natomiast VIS Power podczas testowania pracuje.

Poza tym mam jeszcze: BF błąd pamięci eeprom w module wskaźników, nieprawidłowe lub niepełne kodowanie. Coś skopałem podczas kodowania?

sTERYD - Czw Kwi 21, 2016 10:05

Koenig napisał/a:
Poza tym mam jeszcze: BF błąd pamięci eeprom w module wskaźników, nieprawidłowe lub niepełne kodowanie. Coś skopałem podczas kodowania?

Nic,- to błąd wynikający z dołożenia na wyświetlaczu opcji licznika cyfrowego. Nie było jej fabrycznie i suma kontrolna się nie zgadza.

Koenig - Pią Kwi 22, 2016 11:53

OK, dzięki wielkie. Czyli BF się nie przejmuję.
A coś w sprawie pozostałych błędów podpowiecie?

MaReK - Pią Kwi 22, 2016 11:55

Musiałby się wypowiedzieć jakiś znawca V6 ;)
AdaskoC - Pią Kwi 22, 2016 13:45

Koenig napisał/a:
P0300 to wiem, muszę wymienić świece i przewody. Czy P1319 ma też coś z tym wspólnego czy oznacza coś innego?


Z tym jestem na świeżo od około dwóch godzin :)
W jednym aucie od długiego czasu były te dwa błędy, wymiana cewek, świec i przewodów nie pomogła. Ostatnio auto raz na jakiś czas lubiło nie odpalić czy na zimnym, czy na ciepłym to samo.

Dziś zdechł kompletnie i błędy znów te same.
Podjechałem, wymieniłem czujnik wałka rozrządu, po zresetowaniu sterownika odpalił od razu. Błędy po usunięciu nie wróciły, wcześniej nie dało się usunąć ich.

Koenig - Pią Kwi 22, 2016 14:14

No to mnie pocieszyłeś :mrgreen:
Póki co nie ma problemów z odpalaniem ani na zimnym ani na ciepłym. Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika?

SeniorA - Pią Kwi 22, 2016 14:31

Koenig napisał/a:
P0300 to wiem, muszę wymienić świece i przewody. Czy P1319 ma też coś z tym wspólnego czy oznacza coś innego?
te błędy są powiązane i mówią o błędach faz zapłonu
Koenig napisał/a:
P1471 i P1473 - odnosi się do jednego VIS-a czy do obydwu?
jeden do jednego, drugi do drugiego ( oba zamknięte )

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2016 14:31 ]
Koenig napisał/a:
Co może znaczyć ten błąd?
brak sterowania 2 biegu.
Koenig - Pią Kwi 22, 2016 14:34

SeniorA napisał/a:

Koenig napisał/a:
P0300 to wiem, muszę wymienić świece i przewody. Czy P1319 ma też coś z tym wspólnego czy oznacza coś innego?
te błędy są powiązane i mówią o błędach faz rozrządu


OK, dzięki, Mam więc nadzieję że wymiana świec i przewodów pomoże. Zrobię to wkrótce wraz z wymianą rozrządu.

SeniorA napisał/a:
Koenig napisał/a:
P1471 i P1473 - odnosi się do jednego VIS-a czy do obydwu?
jeden do jednego, drugi do drugiego ( oba zamknięte )


Mam VIS-y od kolegi dzieju, jak napisałem wcześniej na Power kontrolka świeci i na testowanie TOAF-em odpowiada, natomiast Balance chyba skapitulował... trochę za szybko jak dla mnie...

SeniorA - Pią Kwi 22, 2016 14:39

Koenig napisał/a:
Zrobię to wkrótce wraz z wymianą rozrządu
to nie jest związane z mechaniką rozrządu a z fazami zapłonu , ja to nazwałem ogólnie .
0L0 - Pią Kwi 22, 2016 14:43

sTERYD napisał/a:
Koenig napisał/a:
Poza tym mam jeszcze: BF błąd pamięci eeprom w module wskaźników, nieprawidłowe lub niepełne kodowanie. Coś skopałem podczas kodowania?

Nic,- to błąd wynikający z dołożenia na wyświetlaczu opcji licznika cyfrowego. Nie było jej fabrycznie i suma kontrolna się nie zgadza.

Czy ten błąd wyskakuje jak się coś w zegarach modziło? czy nie ma to żadnego znaczenia i po prostu tak ma być? ...bo mam to samo ;)

Koenig - Pią Kwi 22, 2016 15:06

SeniorA napisał/a:
Koenig napisał/a:
Zrobię to wkrótce wraz z wymianą rozrządu
to nie jest związane z mechaniką rozrządu a z fazami zapłonu , ja to nazwałem ogólnie .


Tak, tak, rozumiem to :) chodziło mi o to że zrobię to przy okazji wymiany rozrządu.
Ten drugi bieg wentylatora też mnie zastanawia, bo podczas testowania pracuje... Podobnie jak VIS Power...

bajowsado - Pią Kwi 22, 2016 16:49

U mnie też jest stały błąd wentylatorów a wszystkie biegi działają jak należy. Więc sobie to odpuściłem. Z Visów mam ten sam błąd co Ty, ale niestety Power zdechł całkiem, albo problem z instalacją, bo na podmiankę inny też nie działał, tylko cyka przekaznikiem.