Zobacz temat - [MG ZS] nie działa prędkościomierz, obrotomierz i licznik km
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] nie działa prędkościomierz, obrotomierz i licznik km

daniello - Czw Maj 05, 2016 06:42
Temat postu: [MG ZS] nie działa prędkościomierz, obrotomierz i licznik km
Panowie, mam kolejny problem niestety. Już kilka razy podczas jazdy zdarzyło się, że padł mi licznik- tj tylko prędkościomierz, obrotomierz i licznik km, podświetlenie, temperatura i wskaźnik paliwa działało normalnie. Zawsze jednak po kilku/kilkunastu sekundach problem rozwiązywał się sam. Miałem tak jak dobrze pamiętam 2 razy.
Ale dziś, przed chwilą wracając z pracy sytuacja powtórzyła się i tak zostało- nie działa. Pytanie czy za te parametry odpowiedzialny jest typowo impulsator przy skrzyni (jeśli tak jak wygląda/gdzie szukać), jeśli nie, to co może być nie tak???

Dzięki za odpowiedź

-_Zielarz_- - Czw Maj 05, 2016 21:40

U mnie tylko obroty niedomagały i trzeba było czasem walnąć w kokpit, by ruszyły ;)

Problemem był zimny lut. Zdemontowałem zegary, zabrałem do domu, przygrzałem wszystko z nową cyną i problem znikł.

daniello - Sob Maj 07, 2016 20:22

I chyba tak zrobie :razz: tym bardziej ze jestem na swiezo z takimi rzeczami- wczoraj w fordzie montowalem centralny z pilotem ;)

[ Dodano: Sob Maj 07, 2016 20:22 ]
Ok, problem rozwiązany w 20 minut- powodem niedomagań była luźna niebieska wtyczka z jednym przewodem- który widocznie odpowiadał za w/w wskazania.