Zobacz temat - [R620] Stuki z lewej strony, szarpanie kierownicy, półoś?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Stuki z lewej strony, szarpanie kierownicy, półoś?

zuber84cool - Sro Maj 11, 2016 20:12
Temat postu: [R620] Stuki z lewej strony, szarpanie kierownicy, półoś?
Witam,

W Roverze 620 mojego brata pojawiły się stuki z lewej strony podczas wolnej jazdy na wprost, stukanie podobne do tego które pojawia się przy zniszczonym przegubie zewnętrznym, tylko, że nie stuka przy skręcie a w czasie normalnej jazdy na wprost oraz pojawia się szarpanie kierownicą przy 80-100 km/h. Podejrzewam, że może to być problem z lewą półosią, tylko nie jestem pewien czy to przegub wewnętrzny czy podpora z łożyskiem. Myślałem nad wymianą całej półosi z podporą, tylko nie mogę takiej znaleźć, może ktoś ma na zbyciu? byle by sprawna.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Kam971 - Czw Maj 12, 2016 01:46

ja posiadam od SDI
zuber84cool - Nie Maj 22, 2016 11:32

Od SDI nie pasuje to co innego, tylko i wyłącznie od wersji benzynowych ze skrzynią manualną. Najlepiej jakby było coś w okolicach Zgierza koło Łodzi.

[ Dodano: Nie Maj 22, 2016 11:32 ]
Ok, nie ma sensu szukać półśrodków i wałkować temat, postanowiliśmy, że do wymiany od razu idą wszystkie przeguby wewnętrzne i zewnętrzne bo już dokonywały żywota oraz łożysko podpory. Przy okazji wymieniona w końcu będzie maglownica, od dawna już miała luz, stukała i ciekła, jeszcze tylne górne wahacze bo też swoje zrobiły. Jak zrobić to raz a dobrze.

slax - Nie Maj 22, 2016 11:40

To podpora kolego, miałem tak samo u siebie w byłym 600 1.8, jak coś półoś z podpora pasuje także z accorda 6gen
zuber84cool - Nie Maj 22, 2016 12:09

Dzięki kolego za cenne info, chodzi o Accorda 6 w wersji z silnikiem benzynowym tak?. Tak czy siak części już dawno zamówione, jak wspomniałem i tak do wymiany idą przeguby oraz łożysko podpory.
slax - Nie Maj 22, 2016 12:37

Tak z benzynową f seria, ja tez wpierw wymieniałem łożysko samo ale długo nie wytrzymało... Na szrocie trafiłem na accorda 6gen i zaryzykowałem bo wyglądało to tak samo jak u mnie, podpasowało jak ula i spokój na amen :d