Zobacz temat - [R75] Jaka tarcza sprzęgła przy Dwumasie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaka tarcza sprzęgła przy Dwumasie?

keda - Wto Sie 02, 2016 15:12
Temat postu: [R75] Jaka tarcza sprzęgła przy Dwumasie?
Witam wszystkich forumowiczów:)

Właśnie jestem na etapie montowania dwumasy którą wymieniałem ze względu na wytarty wieniec, po zdemontowaniu docisku wraz z tarczą sprzęgła, zauważyłem że na obecnej tarczy sprzęgła (która jest bez sprężyn) rowki już są słabo widoczne, a grubość tarczy to około 5,4-5,5 mm.

I tutaj pojawia się problem bo gdy wpisałem w google tarcza sprzęgła do rovera 75 CDT to wyskakują tarcze zawierające sprężyny.

Jaka tarcza według waszych doświadczeń i wiedzy powinna być zamontowana przy dwumasie, ze sprężynami czy może bez?


W załączniku zdjęcie obecnej jaką ja mam.

Pozdrawiam! :)

wellman - Wto Sie 02, 2016 15:26

Widziałem sprzęgła kilku producentów przeznaczone go R75 CDT, miały różne ilości sprężyn, jedne cztery, inne sześć, ale nie spotkałem jeszcze takiej, co by nie miała wcale.

Osobiście też wybrałbym taką ze sprężynami. Zawsze to dodatkowy element w procesie tłumienia. Choć akurat ja to mało wiem, może w takiej bez sprężyn użyta jest jakaś inna magia, o której jeszcze nie słyszałem. :P

keda - Wto Sie 02, 2016 15:51

Z tego co wiem to gdy jest koło dwumasowe które ma w sobie tłumienie drgań to wtedy tarcza sprzęgłowa nie posiada sprężyn...

Wybitnym specjalistą w tej dziedzinie też nie jestem.

wellman - Wto Sie 02, 2016 15:56

Hm. Dwumas do naszych CDT jest chyba tylko jeden - LuK - i ten sprężyny ma. Z resztą dwumas to się chyba bez sprężyn nie obejdzie.

Tak więc mam nowy dwumas ze sprężynami i mam sprzęgło ze sprężynami. Nic złego się nie dzieje. Nadto, patrząc po zdjęciach, nie widzę w aktualnej ofercie sprzęgła bez sprężyn, w każdym razie nie w PL. Znalazłem jedno na ebay.co.uk. ;-)

keda - Wto Sie 02, 2016 16:04

No i widzisz :)

Pomogłeś :)

Uderzam do Adama po tarcze :)

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam

Chociaż sprawdziłem w RAVE, i tam tarcza jest bez sprezyn...

Juz sam nie wiem

prebenny - Wto Sie 02, 2016 18:02

keda różnica jest tylko taka, że jak masz tarczę ze sprężynami to dwumas ma trochę 'łatwiej'.