Zobacz temat - [MG ZT 190] Czek po montażu LPG, kody błedów :D
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] Czek po montażu LPG, kody błedów :D

slax - Sob Sie 20, 2016 23:25
Temat postu: [MG ZT 190] Czek po montażu LPG, kody błedów :D
Bry

Po montażu LPG pojawił się problem w postaci Czeka na zegarach, poza tym auto jedzie normalnie. Splanie ok 13l LPG wydaje się w normie.

TOAF wywala błędy jak na foto, ma to chyba związek z którąś z sond. Ktoś wie czy po prostu problem twki w strojeniu gazu, czy gazman coś spartolił przy podłączaniu? Dodam ze lampka nie zaświeciła się od razu, autko po odebraniu od gazmana zrobiło ze 150 km, i wtedy wywaliło czeka.

Może problem jest w świacach, przewodach, wiadomo ze LPG więcej wymaga, a nie zaglądałem tam jeszcze




z góry dzięki

pozdro

[ Dodano: Sob Sie 20, 2016 23:25 ]
Dobra wygląda na to ze to win strojenia. skasowałem korekty w TOAFie i udało się skasować czeka, już się nie pojawia, zrobię z 50km na pB, zobaczymy co bedzie. Ale pewnie czek wróci. Ciekawe co jest skopane, bo auto jedzie na LPG jak powinno wg mnie. Nic trzeba będzie Gazmana pomęczyć :D

Swoją drogą, TOAF to swietna rzecz, chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Jestem dziś na weselichu, w pracy :D , i już zdążyłem podłubać jednemu z gości w 75tce :D

manuel - Sob Sie 20, 2016 23:34

U mnie też jeździło ok a był check engine - mieszanka była za bogata i sonda lambda sypała błędami.
PiotrVN - Pon Sie 22, 2016 11:25

Warto jeszcze mieć wgląd ( inerfejs ) do gazu .. jak już bawisz się TOAF-em to szybko się dopatrzysz błędów

u mnie zaraz po montażu siadło ciśnienie na parowniku
kwestia ponownej regulacji

i ponad 12 tysi km jest OK

R75 - Pon Sie 22, 2016 23:36

napraw sobie VIS (p1472) będzie więcej mocy, możne i trochę spalanie będzie niższe, chociaż i tak wynik masz b.dobry :)
slax - Wto Sie 23, 2016 17:40

Visami wiem ze trzeba się zając :D , tymczasem byłem już u gazownika, chłopina podstroił i już błędów nie wywala :D
dj_darco - Pią Sie 26, 2016 11:28

Mi też sypało błędem jak stroiłem sobie gaz :P Ogólnie wina była w ciśnieniu minimalnym przy którym ma przełączyć automatycznie na PB
Jaki masz sterownik ??

slax - Pią Sie 26, 2016 16:41

qboxa od staga :D
dj_darco - Pią Sie 26, 2016 19:35

No to kup sobie interfejs bluetooth i ściągnij sobie od producenta oprogramowanie na komputer, dodatkowo na androida i pełna kontrola sprzętu :)
slax - Pią Sie 26, 2016 20:14

dj_darco, Tak tez zrobie bankowo :D