Zobacz temat - [ MG 45] nie działa pilot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ MG 45] nie działa pilot

corpse13 - Sob Sie 27, 2016 02:24
Temat postu: [ MG 45] nie działa pilot
Witam
Jak w temacie nie działa pilot brak jakiejkolwiek reakcji
Wróciłem z dwu tygodniowego urlopu . Chciałem odpalić auto aby podladowac troszkę akumulator . Przy próbie otworzenia auta z pilota nie było żadnej reakcji . Pierwsze co pomyślałem to bateria bo juz od początku miał problemy przy otwieraniu pilot łapał tylko z bardzo bliskiej odległości , po wymianie było tak samo , i nie musiałem nic synchronizowac działał ,lecz ciągle tylko z bliska . Ale tym razem po wymianie baterii nic się nie zmieniło żadnej reakcji . Czytałem juz paręnaście postów na forum i nic nie pomogło ani synchronizacja pilota ani inne opisane sposoby . Nie wiem co mam robić może któryś z was ma jakieś inne pomysły na aktywację tego pilota lub inne odpalenie auta . Jestem w kropce
Aa zapomniałem wspomnieć że po otwarciu pilota przy przyciskach cos się lepilo jak by jakiś sok czy jak a może to też z tej gumy która tam się znajduje (przyciski ) pilota po tych wszystkich próbach oczyscilem spirytusem ale to też nic nie pomogło . Prosił bym o pomoc w tym problemie . Jak można przywrócić pilota do poprawnego działania lub jak odpalić auto bez pilota .
Ps. Nie mam dodatkowego pilota ani codu czterocyfrowego
Czy taki cod można gdzieś znaleźć w aucie czy może on jest zapisany gdzieś
Pilot lukas 3txd
Na zdjęciach które były wystawie na aukcjach pojawiają się jakieś cztery cyfry może to ten cały kod

Lemur - Sob Sie 27, 2016 03:47

Te piloty czesto odmawiaja. Immo mozna obejsc na dwa sposoby, kodem ktorego nie masz lub wycieciem go z instalacji, wtedy mozna zamontowac jakas uniwersalna centralke otwierajaca drzwi. Bez wizyty u fachowca raczej nie obejdzie sie.
NiceMan - Sob Sie 27, 2016 09:15

Witam
Ja miałem często problemy z kluczykiem. Po pierwsze zobacz czy luty masz całe przy baterii te co trzymają baterię. Oglądnij dokoła.
Kolejna sprawa to najlepiej spirytusem i patyczkami obmyj dokładnie całego pilota. W środku uchwytu na baterię jak najbardziej porządnie umyj styki bo może być już stare zaśniedziałe i coś nie kontaktuje.
Może też być specjalny preparat do kupienia w sklepach elektrycznych na czyszczenie styków.
Jak czyścisz pilota to tylko i wyłącznie w rękawiczkach lateksowych. Możesz jeszcze wyciągnąć wpilota z obudowy i tak otwierać. Może obudowa się zwaliła!
Pilot mógł się rozkodować przez wyciągniętą baterię. Naciskaj przycisk zamykania i otwierania po ok 5-10x Najpierw np otwieranie potem zamykanie i znowu otwieranie. Może trzeba go kodować po wymianie baterii.
Z tego co wiem to koduje się go po naciśnięciu 5x zamykanie potem otwieranie.

Baw się dobrze :) Ja miałem kilka razy problemy z pilotem ;)

Edit:
Jak nie masz pod ręką spirytusu użyj wódki. Ale nie mocz go za bardzo tylko delikatnie przemywaj. Spirytus najbezpieczniejszy.
W Biedronce kupisz najtaniej xD W Lidlu 200ml spirytu po ok 20zł :)
Z doświadczenia wiem, że to co opisałem wyżej powinno pomóc przy pilotach.

Pozdrawiam

corpse13 - Sob Sie 27, 2016 10:59

Tu jest mały problem hehe ze z problemem raczej musze sobie poradzić sam obecnie jestem w Rzymie . Nie mam.nawet koma w tej chwili wszystko szukam na telefonie a nie ułatwia to wszystkiego . Musze jakoś odpalić te auto próbowałem już synchronizacja i nic próbowałem tez innych opisów . Oraz opis wymiany baterii tez nie pomógł .
Nawet dołączyłem akumulator na parę minut i próbowałem od nowa . Nie wiem co tu się mogło stać . Czy pilot tak z samego siebie może przestać działać . Hym jeśli odłączenie immobiliser będę mógł odpalić auto? . Chodź wolałbym żeby działał pilot :(
Ktoś z was ma może jakieś pomysły
P.s idę sprawdzić bezpieczniki
Wszystkie bezpieczniki są okey
NIEMEN dzięki za poradę zrobiłem tak jak pisałeś ale nic nie pomogło :(

Remigiusz - Sob Sie 27, 2016 13:09

Czasem te piloty tak padają podobne miałem w 25 gdzie nagle nie było reakcji na otwieranie auto dało się tylko zamykać z pilota. Po wymianie baterie całkiem przestał działać :-)

Dorwij kogoś z autocom i odczytaj kod 4 cyfrowy.

corpse13 - Sob Sie 27, 2016 13:29

Jak mam dorwać kogoś z autocom .
Jak można szczytach ten cod czy tylko przez kompa czy może na immobiliser jest napisany na wystawionych aukcjach widziałem zdjęcia immobiliser i tam występy wal jakiś czterocyfrowy ciąg numerów może to to?
Gdzie się znajduje immobiliser w mg 45 2003r ?
Jestem zza granicą i mam ograniczone ruchy

Lemur - Sob Sie 27, 2016 15:29

W razie gdyby udalo ci sie otworzyc auto z pilota i tym samym rozlaczyc immo to nie zamykaj wiecej juz pilotem tylko tradycyjnie kluczykiem w zamku drzwi. Kombinuj z pilotem, to chyba jedyna szansa. Jesli znasz jezyk wloski to moze poszukaj jakiegos elektronika ktory ci pomoze.
corpse13 - Sob Sie 27, 2016 17:51

Ktoś zna może ta stronę ktoś coś wie
Może jak odzyska cod to jakoś da rade iść do przodu
http://www.mgrovercodes.com/
Czy może są polskie takie strony?

sTERYD - Pon Sie 29, 2016 16:35

Lemur, wystarczy, że otworzysz grzwi kierowcy po wyłączeniu silnika i juz się immo uzbroi.
corpse13, szukaj nie gryzie, naprawdę.

corpse13 - Wto Sie 30, 2016 18:26

Nic nie udało się zrobić
Postanowiłem kupić ten cod do immo
Pytanie jak bede go już miał jak mam go wprowadzić gdzieś na forum widziałem i strukcje ale teraz nie mogę jej znalesc
Ktoś może wie co i jak?

[ Dodano: Pon Sie 29, 2016 19:42 ]
Trochę ciężko szukać mając tylko telefon

[ Dodano: Wto Sie 30, 2016 18:26 ]
Okey częściowo poradziłem sobie z problemem
Byłem u elektromechanika sprawdził pilota . Martwy nie wysyla żadnych sygnałów ni nawet po przelutowaniu i wyczysczeniu
Kupiłem wiec cod do Mimmo na tej stronie
https://www.radiocodes.co.uk/immobiliser-codes

Wysłali mi cod
Wprowadziłem go i autko pali lecz jest bez alarmu :(
Co ważne są dwie instrukcje wprowadzenia kodu
Angielska zaczyna się od włożenia klucza i przekrecenia w prawo i przetrzymania 5 sekund oczywiście ta u mnie nie działała
Jest druga która zaczyna się tak samo ale. Klucz trzeba przekręcić w lewo i przetrzymać pięć sekund i oczywiście procedura tak jak dalej jest napisane . I autko pali
Teraz musze dorobić pilota a jak już to lepiej dwa
Ok zamykam temat
Dzięki za porady