Zobacz temat - [R75] Wyciek-pomoc w rozpoznaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek-pomoc w rozpoznaniu

polonia33 - Nie Wrz 04, 2016 10:42
Temat postu: [R75] Wyciek-pomoc w rozpoznaniu
Witam wszystkich, zmieniałem w weekend lampy w swoim CDT, i zauważyłem wyciek z jakiegoś cienkiego przewodu, płyn o kolorze zielonym( z tego co wiem ten kolor posiada olej sprężarki klimy i mam też taki płyn chłodniczy).
Poniżej załączam zdjęcia. Czy ktoś wie jak nazywa się ten przewód i za co on odpowiada?

I jeszcze drugie pytanie, od strony kierowcy za lampą wisi mi mała wtyczka która po rozejrzeniu się nie pasuje do niczego, czy ktoś wie od czego ona jest? Poniżej zdjęcia.

wellman - Nie Wrz 04, 2016 12:27

Najbardziej pasuje chyba rzeczywiście olej z układu klimatyzacji. Na Twoim miejscu bym to wszystko w miarę solidnie oczyścił, wtedy odpalił, włączył klimę i obserwował, co się dzieje. Chyba, że klima już Ci nie działa ze względu na zbyt niskie ciśnienie, wtedy - jeśli to rzeczywiście z klimy - nic nie zobaczysz.

Natomiast ten przewód... nie mam pomysłu, ani to od spryskiwaczy reflektorów (nawet nie ta strona), ani od samopoziomowania. Może to pozostałość po jakiejś kombinacji poprzedniego właściciela?

pietjak - Nie Wrz 04, 2016 13:50

Kup żarówkę UV za 3 zł i poświeć.

Dobry olej klimy zwykle świeci w świetle UV - właśnie w celu weryfikacji szczelności układu.

polonia33 - Nie Wrz 04, 2016 17:43

wygląda to jak by z tego przewodu ciekło(tylko na nim znajduje się największa ilość oleju,obok widać jak by było tylko pochlapane),ale jest on na tyle cienki,że ciężko powiedzieć za co on odpowiada, i na dodatek znajduję się stosunkowo daleko od sprężarki klimy więc trochę to dziwne. Z klimą miałem problem(wyłączała się powyżej 2,5tyś obrotów) ale po spuszczeniu czynnika(5 kliknięć śrubokrętem) nie wyłączyła się ani razu,chłodzi i jest odpukać wszystko ok.
A co do tego kabelka, to szukałem chyba z pół godziny miejsca w które by mogło by pasować to wejście ale nic nie znalazłem,wygląda na oryginał bo jest razem z wiązką bez żadnego rzeźbienia, i taką kostkę w kilku miejscach w Roverze już widziałem,np przy lusterku fotochromatycznym. Może coś by zaczęło dodatkowo działać po znalezieniu gwiazda od tego :)

mocu - Nie Wrz 04, 2016 20:28

W okolicy tego przewodu jest filtr oleju (odpada, nie ten kolor) i zbiorniczek płynu wspomagania kierownicy. Sprawdz w jakim kolorze masz płyn. Ale chyba będzie czerwony... Nie poci się wąż idący od tegoż zbiorniczka?
sTERYD - Nie Wrz 04, 2016 21:19

Sika Ci z chłodnicy, albo spod tego plastikowego kolekttorka na górze
polonia33 - Pon Wrz 05, 2016 18:55

w weekend będę miał wolną chwilę to przeczyszczę te miejsce i będę obserwował, ciekawe cóż to takiego tam się dzieje...