Zobacz temat - [R45] Wymiana łożyska w przednim kole
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wymiana łożyska w przednim kole

Rov45 - Pon Wrz 05, 2016 18:38
Temat postu: [R45] Wymiana łożyska w przednim kole
Mam pytanie czy da radę wymienić samo łożysko w przednim kole czy muszę wymienić cała piastę?
iktorn73 - Wto Wrz 06, 2016 18:24

Wymieniasz samo łożysko,w InterCars 120zł firmy SNR. Musisz oczywiście zdjąć piastę i wyjąć pierścień zabezpieczający. Przy okazji sprawdzisz sobie sworznie :) i zerknij na stan osłony przegubu,w razie czego sobie wymienisz bo wszystko będziesz miał "na wierzchu".
Rov45 - Wto Wrz 06, 2016 20:20

OK, dzięki. Pytanie jeszcze takie, gdybym chciał zakupić całą piastę z łożyskiem to ile taka część kosztuje i czy w ogóle można gdzieś takie coś kupić. Wszędzie są, ale piasty tylne, w przodzie są takie same?
iktorn73 - Sro Wrz 07, 2016 18:52

Tylne są dostępne ponieważ tam nie wymienia się łożysk a jedynie całą piastę. Może nowe przednie gdzieś dostaniesz,chociaż wątpię, ale cena Cię na pewno zaskoczy :) . Wymień sobie łożysko z przodu,to nic trudnego, i będziesz miał nieduże koszty i markowe łożysko.
bociannielot - Sro Wrz 07, 2016 19:42

ja wymieniałem z przodu w 25 na jakieś sakura (?), niby japonskie, za +/-80pln 2szt i od 2-3 lat działają bez zarzutu :ok:
Excalibue - Czw Wrz 08, 2016 12:20

Jaki jest objaw padającego łożyska ?
Jeśli na zakręcie zaczyna mi huczeć rytmicznie buczenie to wina łożyska ?
Dźwięk niskiej czestotliwościi
Występuje tylko jeśli skręcam kierownicą w prawo.

bociannielot - Czw Wrz 08, 2016 13:33

Excalibue, nie jestem pewien czy łożystko by Ci nie chuczało przy skrecaniu w kazda stronę? może byc też przegub w sumie, może niech ktoś jeszcze się wypowie :ok:
Rov45 - Czw Wrz 08, 2016 14:12

Ja też kupiłem łożysko za 80zł, ale mechanik twierdzi że trzeba wymienić łożysko razem z piastę za 900zł
bociannielot - Czw Wrz 08, 2016 14:43

Rov45, może zmień mechanika?
iktorn73 - Czw Wrz 08, 2016 14:52

Jeśli chcesz sprawdzić łożysko to unieś auto z jednej strony,włącz silnik i bieg i rozpędź koło. Wyrzuć bieg,wyłącz silnik i posłuchaj czy koło buczy i wyje czy nie,tak samo zrób z drugiej strony. Jeśli to przeguby to będzie Ci strzelało przy ostrych skrętach w lewo lub prawo w czasie jazdy.
Rov45 - Pią Wrz 09, 2016 07:06

U mnie objawiało się to jakimś piszczeniem i metalicznym tarciem przy delikatnym skręcaniu, problem występował czasami. Wszyscy twierdzili, że łożysko jest dobre, a ja sie uparłem i teraz po wymianie problem ustał :)
Co do mechanika i nowej piasty wyraziłem "delikatne oburzenie" i jakoś wymienił samo łożysko. Przypuszczam, że chciał mnie naciągnąć na całą piastę z łożyskiem, bo nie miał prasy ani żadnego patentu do wymiany starego łożyska. No ale pomęczył się i jest gitara :)

Remigiusz - Pią Wrz 09, 2016 21:00

Rov45, Bo ogólnie żaden mankal nie przewiduje wyprasowania łożyska i niektóre auta tak tez maja ze trzeba cala piastę :neutral: Wiemy ze się da to zrobić ;)
maniu48 - Pon Wrz 12, 2016 21:35

NIedawno wymieniałem łozyska przednie u siebie w aucie. Niestety potrzebna jes prasa. Trzeba odkrecic całą zwrotnice i wyprasowac piaste z łożysk. Nic trudnego. A własnie, jesli bedziesz zmieniał tez dolne swożnie wahaczy to nie bierz tych najtańczych. Do silnikow 1.8 w góre stosowany były masywniejsze swoznie-16mm u góry swożnia i 15mm przy gwincie. wszystko co cieńsze urwie Ci sie.
Rov45 - Wto Wrz 20, 2016 15:01

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co może być powodem piszczenia przy skręcaniu (podczas jazdy), bo wymiana łożyska naprawiła szum, ale piszczenie jest nadal.
Kunce - Wto Wrz 20, 2016 17:46

Sworzeń ?
Rov45 - Wto Wrz 20, 2016 19:41

Dodam, że zrobiłem mały test - gdy podczas jazdy na delikatnym zakręcie, zaczęło piszczeć, wcisnąłem hamulec i wszystko ucichło.
iktorn73 - Czw Wrz 22, 2016 10:02

Zapewne klocki piszczą. Rozbierz zacisk,wyczyść wszystko i nasmaruj cylinderki hamulcowe oraz prowadnice. Sprawdź czy cylinderki nie stanęły na amen