Zobacz temat - [R75] Auto wariuje podczas zamykania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Auto wariuje podczas zamykania

GRPac - Nie Paź 09, 2016 12:15
Temat postu: [R75] Auto wariuje podczas zamykania
Witam wszystkich.
Nabyłem swoją autko ok 2 tygodnie temu i pojawił się poważny problem.
Kilka dni temu dostałem telefon z parkingu strzeżonego,że moje auto jest otworzone...nie wierzyłem,jednak faktycznie wszystkie 4 szyby ,szyberdach oraz zamki były otwarte.
Posiedziałem chwilę w samochodzie ,zamknąłem go i ponownie wszystko zaczęło się otwierać.Przycisk zamykania drzwi od środka również przestaje działać,ale kiedy akumulator jest wyłączony na kilka godzin to sytuacja się wydłuża i np. auto zaczyna wariować kilka godzin od zostawienia go na parkingu a nie od razu.

Sytuacja wygląda teraz tak ,że podczas zamykania auta wszystkie szyby się otwierają z szyberdachem , auto wydaje ciągle dźwięki jak przy zamykaniu i kierunkowe światła migają.
Na ten moment jedyny mój sposób na zamykanie auta,to wyłączenie akumulatora i zamknięcie go ręcznie.

Miałem szczęście ,że nie padał deszcz tamtej nocy,bo gdyby padał to lekko mówiąc nie byłoby fajnie.
Macie może jakieś pomysły,co tutaj mogło nawalić ?
Z góry dzięki za pomoc.

dj_darco - Nie Paź 09, 2016 12:42

do sprawdzenia zamek od strony kierowcy. prawdopodobnie zawilgnął i styka sobie kiedy mu się podoba... :-|

[ Dodano: Nie Paź 09, 2016 12:42 ]
masz funkcję otwierania szyb za pomocą kluczyka ? jeśli tak to wyłącz to za pomocą TOAF unikniesz powodzi w samochodzie. takie tymczasowe rozwiązanie

GRPac - Nie Paź 09, 2016 13:21

Cytat:
masz funkcję otwierania szyb za pomocą kluczyka ? jeśli tak to wyłącz to za pomocą TOAF unikniesz powodzi w samochodzie. takie tymczasowe rozwiązanie

Takiej funkcji nie mam.
dj_darco napisał/a:
do sprawdzenia zamek od strony kierowcy. prawdopodobnie zawilgnął i styka sobie kiedy mu się podoba... :-|

Jak się do tego zabrać i samemu wg warto to robić,czy lepiej pojechać do elektryka żeby się tym zajął ?

dj_darco - Nie Paź 09, 2016 14:51

Jeśli nie masz takiej funkcji to nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jedyne co przychodzi mi do głowy to uszkodzony sterownik. Musisz podłączyć samochód do komputera. Jak coś będzie nie tak to na TOAF ie to pokaże
dzelo23 - Nie Paź 09, 2016 15:02

Szukajka nie gryzie https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84800 pierwszy znaleziony temat
GRPac - Sob Paź 15, 2016 00:30

Poczytałem troszkę i generalnie póki co problem lekko zmalał. Auto wariuje po 3h orientacyjnie,więc na noc i tak wyłączam akumulator.
W przyszłym tygodniu znajomy fachowiec będzie oglądał auto,także okaże się co i jak.
Dodam adnotacje co i jak za kilka dni i dziękuje za porady:)