Zobacz temat - [R75]Dźwięk dochodzący prawdopodobnie z okolic kolektora/VIS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Dźwięk dochodzący prawdopodobnie z okolic kolektora/VIS

daniel18c - Nie Gru 04, 2016 22:31
Temat postu: [R75]Dźwięk dochodzący prawdopodobnie z okolic kolektora/VIS
Witam, borykam się z tym problemem już od jakiegoś czasu. Dźwięk, taki śmiesznie metaliczny ustępuje do stopnia znośnego po przejechaniu iluś kilometrów. Przy odpaleniu rzędzi niesamowicie, aż wszyscy patrzą co to jedzie dziwnego. Wrzucę na youtube ten filmik i tutaj dorzucę, myślę, że będzie tam można dokładnie się dosłyszeć o co mi chodzi.

I mam założony gaz, więc gdzieś tam lekkie cykanie to są wtryski, chodź wydaje mi się że i tak coś klepie w nim. Co myślicie?
https://www.youtube.com/w...1IL7PGw9ZQ&t=1s

AdaskoC - Nie Gru 04, 2016 22:42

Płyn chłodniczy Ci ucieka przy termostacie, prawdopodobnie niepoprawnie zamontowany... tak już przy okazji :)
columbus73 - Nie Gru 04, 2016 23:03

Zrzuć pasek PK z z alternatora i reszty i go odpal . Jak hałas zniknie to szukaj przyczyny na tym co napędza ten pasek . Jak nie zniknie dalej bym szukał przy rolkach z rozrządu .
daniel18c - Pon Gru 05, 2016 09:40

Czyli cos w okolicach rozrządu szukać.. tylko na zimnym tzn po przejechaniu kilometrów i co ciekawe nie zawsze więc poszukam.

Co do płynu, to wiem, w czwartek już jadę do tego co mi robił termostat (zamontowany został bez rurek, a mówiłem że rurki też więc pewnie to to). Przy okazji właśnie mi się basenik nagrał. :)

columbus73 - Pon Gru 05, 2016 18:50

Mi to słychać na zdychającą pompe wspomagania , ale ja juz słuch mam nie ten.
daniel18c - Wto Gru 06, 2016 21:50

kurcze no kompletnie nie wiem co myśleć, każdy myśli co innego.. a jakby pompa zdychała, to chyba byłyby jakieś objawy nie? Poza tym później to też słychać ale lekko i to tak przy około 1800 obrotów, tylko wtedy i trzeba sie przysłuchać.
columbus73 - Wto Gru 06, 2016 23:08

Z pompami wspomagania tak bywa najpierw zaczynają tylko hałasować . Nie twierdze że to na pewno pompa . Zrób sprawdzian bez paska i sukcesywnie zawężaj krąg podejrzanych :mrgreen:
karol77787 - Sro Gru 07, 2016 06:37

Mi też to slychac na pompę wspomagania. Zima dwa lata temu jak temperatura spadła to tak zaczelo rzęzić. Pomogła wymiana płynu wspomagania, a w końcu regeneracja malowniczy bo płyn uciekał i przy niskim stanie też rzęziło. Sprawdzałeś wogóle jego poziom?
daniel18c - Pią Gru 09, 2016 14:52

No właśnie chyba jednak pompa, ale to trzeba sprawdzić. Nie ma żadnych innych objawów, również stan jest na poziomie, choć dzisiaj akurat sprawdzę przy dolewce chłodniczego.
Miałem wcześniej białego r600 i tam też była taka sytuacja że było mało płynu, ale tam był całkowicie inny dźwięk. Możliwe, że w R75 byłby inny?

karol77787 - Pią Gru 09, 2016 15:18

daniel18c napisał/a:
No właśnie chyba jednak pompa, ale to trzeba sprawdzić. Nie ma żadnych innych objawów, również stan jest na poziomie, choć dzisiaj akurat sprawdzę przy dolewce chłodniczego.
Miałem wcześniej białego r600 i tam też była taka sytuacja że było mało płynu, ale tam był całkowicie inny dźwięk. Możliwe, że w R75 byłby inny?

tego nie wiem, ale miałem podobny dźwięk zimą się zaczął jak temperatura spadła, płyn był zasyfiony i jego wymiana jak pisalem pomogła