Zobacz temat - [r75] Podgrzewana kierownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Podgrzewana kierownica

dawidd - Czw Sty 19, 2017 07:07
Temat postu: [r75] Podgrzewana kierownica
Cześć
Jest zima to musi być .... a może nie ?
Wczoraj pomyślałem ze fajnie by bylo mieć elektrycznie podgrzewana kierownice. Kiera i tak mam do obszycia wiec może wcześniej by ja przerobić na podgrzewana. Tylko czego uzyc do grzania? Sa maty grzewcze, sa druty grzewcze ale drut jest dosc gruby, a mata nie wiem jak by sie nawijała, pewnie kiepsko na okrągła kierownice. A może ktoś juz w tym temacie coś osiągnął?

longer86 - Czw Sty 19, 2017 09:22

Myślałem nad tematem, trzeba by zainwestować i sprawdzić jakas stara kiere z BMW jak to jest rozwiązane, podejrzewam ze jest drut grzewczy wciśnięty lekko w piankę pod skorą na kierownicy. Tylko zanim sie weźmiesz za zakupy, darcie skory itd. Obmyśl skuteczny plan na zasilanie
prebenny - Czw Sty 19, 2017 09:25

Ja myślę, że największym problemem nie jest sama mata/drut tylko jak je zasilić.
dawidd - Czw Sty 19, 2017 10:14

faktyczne, puszczenie zasilania w tasmie którą leci tez sterowanie poduszki nie jest ani rozsądne ani bezpieczne
dj_darco - Czw Sty 19, 2017 11:12

chyba że zrezygnujesz z multifunkcji na kierownicy :)
longer86 - Czw Sty 19, 2017 11:27

Tylko do grzania kierownicy trzeba by puścić kable o nieco większym przekroju niz multifunkcja. To tak z rozsądku;)

[ Dodano: Czw Sty 19, 2017 11:27 ]
Co do zasilania etc...

Czy nasze taśmy pod kierownica pochodzą od bmw?

http://forum.e46fanatics.....php?p=12187683

Po krótkiej lekturze można wywnioskować ze jest to element stosowany od x lat w bmw różnych modelach, jesli nasz tez z bmw to kto wie czy z serii 7 podszedlby do nas i klopot z glowy ;)

dj_darco - Czw Sty 19, 2017 11:28

ewentualnie można by było rozebrać jakąś starą spiralę i założyć dodatkowo drugą do kasety. Osobiście nie robiłbym tego :)