Zobacz temat - [R75] Zastawki w kolektorze ssącym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zastawki w kolektorze ssącym

Filipek - Sro Maj 03, 2017 15:56
Temat postu: [R75] Zastawki w kolektorze ssącym
Hej,
Wszystkim bo jeszcze mnie tu nie było :) . Piszę z problemem dotyczącym Rovera 75. Byłem u mechanika i ten wskazał, że mój rover przymula ( przy starcie), gdyż ma uszkodzone metalowe zastawki w kolektorze ssącym. Pytanie czy można je hmm otworzyć, aby były cały czas otwarte? Czy może można gdzieś kupić te zastawki? Może jakiś mechanik robi coś takiego na ternie Warszawy.

Bieri13 - Sro Maj 03, 2017 16:23

Wątpię, żebyś miał metalowe, no chyba że ktoś już coś zmieniał.
Oryginalne są plastikowe, jak cały kolektor.

Słyszałeś coś lub czytałeś o silnikach sterującymi dolotem (czyli tymi łopatkami)?

AdaskoC - Sro Maj 03, 2017 16:25

Można zrobić by były cały czas otwarte, ale nie jest do dobre wyjście.

Samych klapek nie wymienisz. I jeśli klapki nie stukają to nie ma sensu nic tam ruszać. Musisz wymienić lub naprawić układy nimi sterujące.

Filipek - Sro Maj 03, 2017 16:43

Słyszałem o silniczku jednakże według komputera widać, że te plastikowe zastawki nie otwierają się rónomiernie i jedna się otwiera, druga zamknięta więc wszystko wskazuje na to. Znajomy wspominał właśnie o tym, aby to otworzyć raz na zawsze i niech spada. Myślałem nad kupnem całego kolektora, ale to jak widzę spory koszt. A ten układ sterujący to ma jakąś nazwę jak to szukać na allegro ? Może od tego zacznę...
AdaskoC - Sro Maj 03, 2017 17:21

Filipek napisał/a:
A ten układ sterujący to ma jakąś nazwę


Potocznie nazywane Silniczek/moduł VIS

Filipek - Sro Maj 03, 2017 19:14

Dzięki popaczam :) pytanie czy z wymianą dam sobie radę sam czy lepiej mechanik? I jak nie, to czy znacie jakieś mechanika w Warszawie?
AdaskoC - Sro Maj 03, 2017 21:00

Jeśli chodzi o moduły VIS to samemu wymienisz, jeśli posiadasz wkrętak gwiazdkowy i odrobinę zdolności manualnych.
Alex_Tom - Sro Maj 03, 2017 21:45

Są dwa moduły. Balance oraz Power. Power u mnie działa a na Balance jeżdżę cały czas otwartym. Nie polecam. Auto jedzie ale mam wrażenie, że silnik powinien inaczej się zachowywać. Chyba, że mi się wydaje.
Filipek - Sob Maj 06, 2017 06:37

Oki podjadę jeszcze od polecanego tutaj British Car jestem umówiony na 22 maja. Niech on jeszcze przeleci go komputerkiem powiem co i jak i zobaczymy może to jednak nie to. :)