Zobacz temat - [R75] oslabienie po wymianie pompy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] oslabienie po wymianie pompy

tmk752 - Sob Cze 10, 2017 16:05
Temat postu: [R75] oslabienie po wymianie pompy
Po wymianie progowej na pierburga zauwazylem oslabienie. Toaf pompa 4,2 bara. Trzeba wgrac mapy silnika na nowo?
MaReK - Sob Cze 10, 2017 18:54

Nie trzeba.

Zaloguj parametry podczas jazdy.
Spróbuj odpiąć przepływomierz i sprawdź jak wtedy jedzie.

tmk752 - Nie Cze 11, 2017 13:22

Dzięki. Jest gdzieś jakiś tutorial jak krok po kroku wyczyścić przeplywke?
prebenny - Nie Cze 11, 2017 14:54

U mnie czyszczenie przepływki nie pomogło.
MaReK - Nie Cze 11, 2017 17:42

Przepływomierz możesz wykręcić bez zbędnych kombinacji. Musisz mieć tylko odpowiedni klucz, który podejdzie na łby tych śrub, które go trzymają do obudowy filtra powietrza.

Jak wyjmiesz, to masz go w całej okazałości. Możesz wyczyścić siatkę, możesz go wykręcić od góry i spróbować wyczyścić za pomocą preparatu do czyszczenia przepływomierzy. Z doświadczenia jednak wiem, że ten zabieg nie pomoże ;) Niektórzy myli w ultradźwiękowej myjce, ale to podobny efekt jak zaciśnięcie morsa na przewodzie paliwowym ;P

tmk752 - Nie Cze 11, 2017 20:51

Wypialem przeplywke (chyba przeplywke) i auto nie wystartowalo. Zastanawiam sie o co chodzi bo moc mam od 1700 rpm a ponizej jest mega mul,
MaReK - Nie Cze 11, 2017 23:32

Na wypiętej przepływce auto musi odpalić i sprawiać wrażenie żwawszego. Może ciut więcej palić i lekko przy dużym obciążeniu zadymić. Może odłączyłeś układ paliwowy ;) Pokaż na fotce co odłączyłeś.

Ten efekt występuje niezależnie od użycia klimatyzacji? Te silniki generalnie nie są żwawe od dołu. Dopiero po czipku albo oszukaniu pompy CR może się trochę poprawić dynamika poniżej 1800.

tmk752 - Wto Cze 13, 2017 21:52

A być może bo najłatwiej dostępna po ściągnięciu plastikowej obudowy. Tam w rejonie wlasnie kolektorow wtryskow wpinana jakby na wprost. Wtyczka z pinem blokującym, plastikowa, ze 3 zylowa, kolorowe miała otuliny. nawet jeśli to ja wyczyscilem i lepiej się zbierał. Efeky placebo? Jaki koszt jest wymiany filtra odmy?
MaReK - Sro Cze 14, 2017 01:24

Spójrz na obrazek, który załączyłem i wskaż co dokładnie już odpinałeś i czyściłeś ;)