Zobacz temat - [R75] Czujnik temperatury płynu chlodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik temperatury płynu chlodniczego

Pablo.Franek - Czw Lis 30, 2017 12:26
Temat postu: [R75] Czujnik temperatury płynu chlodniczego
Witam
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda podłączenie czujników temperetury od silnika. Mianowicie mam kolanko z bloku silnika i są wkrecone dwa czujniki jeden (brazowy) skierowany w stronę chłodnicy i drugi dosyć zamaskowany (niebieski) skierowany w dół. I właśnie ten niebieski u mnie nie jest podłączony i nie znalazłem do niego wtyczki (możliwe że została urwana, albo w tym silniku występuje tylko jeden czujnik a kolanko zostało wrzucone z innego modelu) tego nie wiem bo jestem właścicielem samochodu od 3 tygodni. Prisze o pomóc bo nie mogę kompletnie nic znaleźć w internecie. Szukałem po zdjęciach nawet oglądałem wiązki z allegro i wychodzi na to że w tym silniku jest tylko jeden czujnik. Również jak patrzyłem na schemat to jest tylko czujnik engine coolabnt temp.

dzelo23 - Czw Lis 30, 2017 15:45

https://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDgwMA==/z/QscAAOSwYIxX3E~g/$_20.JPG
Taki masz ten trójnik? Według rave 2 czujniki ma silnik 8 zaworowy.
W 75 z silnikiem 1.8 jest tylko jeden czujnik.

Pablo.Franek - Czw Lis 30, 2017 18:25

Tak właśnie taki mam i już miałem pruć wiązkę w poszukiwaniu urwanej wtyczki. Czyli wychodzi na to że ktoś założył inne kolanko, hmmm tylko po co? Jakby ktoś jeszcze mi to potwierdził kto posiada silnik 1.8 i mógł sprawdzić jak to wygląda u siebie to było by super :)
dzelo23 - Czw Lis 30, 2017 18:44

No to potwierdzam, jest tak w 1.8 i w 1.8turbo.
dimka0309 - Nie Gru 03, 2017 00:45

;)