Zobacz temat - [Rover 420] Kontrolka ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420] Kontrolka ABS

Sebol91 - Nie Sty 14, 2018 15:01
Temat postu: [Rover 420] Kontrolka ABS
Witam
Mam problem z Kontrolką ABS
pompa Abs u była wymieniana i nadal sie świeci
mechanik mówi że czujnik ABS u jest walnięty drugi mówi że pompa do wymiany i została zmieniona i nadal sie świeci kontrolka byłem na komputerze i nie mogą się połączyć nie wiem co mam już zrobić
kazdy inny mechanik i inne teorie
Pozdrawiam i prosze o rady

iktorn73 - Wto Sty 23, 2018 11:38

A czemu wymieniałeś pompę? One rzadko padają. Najpierw sprawdź czujniki. Mierzysz ich rezystancję omomierzem,czyli zwykłym miernikiem,zakres tolerancji to około 800-1,5. Potem sprawdź koronki ABS przy kołach. A potem trzeba zacząć się martwić :) .
Sebol91 - Nie Sty 28, 2018 19:48

iktorn73 napisał/a:
A czemu wymieniałeś pompę? One rzadko padają. Najpierw sprawdź czujniki. Mierzysz ich rezystancję omomierzem,czyli zwykłym miernikiem,zakres tolerancji to około 800-1,5. Potem sprawdź koronki ABS przy kołach. A potem trzeba zacząć się martwić :) .


:) mechanik mi kazał wymienić , każdy inny mechanik mówi co innego byłem na komputerze z nim i nikt nie mógł sie połączyć już nie wiem co mam zrobić
czujniki też były zmieniane

bociannielot - Pon Sty 29, 2018 10:08

Sebol91, przecież w Twoim silniku wystarczy zworkę z kabelków zrobić i Ci wybłyska za free kody błędów :| w tym modelu często pada masa od ABS, może masz koronki wywalone na przegubie, na pewno masz wujowego mechanika i jak już zauważyłeś na pewno pompa ABS nei była problemem
iktorn73 - Pon Sty 29, 2018 11:15

Komputer często nie chce się łączyć z tym rocznikiem :) . Sprawdź czujniki miernikiem,to nic nie kosztuje. Potem sprawdź koronki,też koszt zerowy :) . A tacy mechanicy co wróżą z kart powinni płacić za bezpodstawne wymiany.