Zobacz temat - [Mg ztt]Wyciek z odpowietrznika sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Mg ztt]Wyciek z odpowietrznika sprzęgła

Kalwar - Pon Lut 25, 2019 17:16
Temat postu: [Mg ztt]Wyciek z odpowietrznika sprzęgła
Zauważyłem, że zbiera się kropla prawdopodobnie z połączenia odpowietrznika z rurką jest to możliwe?? Przy odpowietrzaniu zauważyłem też że odpowietrznik się obraca na tej rurce czy to normalne? Czy znalazł ktoś sposób na wymianę samego odpowietrznika?
marcin.misek - Pon Lut 25, 2019 20:35

Kalwar napisał/a:
jest to możliwe??

Skoro sie zbiera - to jest to mozliwe.
Kalwar napisał/a:
czy to normalne?

Nie.
Kalwar napisał/a:
Czy znalazł ktoś sposób na wymianę samego odpowietrznika?

Stosowano rózne metody, ale najskuteczniejsza zawsze byla wymiana calosci.

Kalwar - Pon Lut 25, 2019 20:59

Czyli zostaje na początek wariacja z klejami
pawel_cz - Pon Lut 25, 2019 22:13

Utnij odpowietrznik, załóż złączkę hydrauliczną taką jak do hamulców, zaciskarką zrób końcówkę. Jak dobrze pamiętam 7mm. Do tego łącznik, a do łącznika odpowietrznik hamulcowy. Miałem to samo. Trochę trudny dostęp, dobrze mieć małe zaciskarki do przewodów. Ale się da. Od roku spokój z wysprzęglikiem i mikro wyciekami z połączenia rurki z odpowietrzaczem. Uwaga, rurka wysprzęglika jest stalowa, a nie miedziana, warto obejrzeć, czy po zaciśnięciu nie pojawiły się pęknięcia itp. Tak to powinno wyglądać. Zdjęcie z tego forum, ale z innego postu. U mnie jest identycznie.

https://www.dropbox.com/s...uu_611.jpg?dl=0

Absolutnie niczym tego nie klej. Bawiłem się w kleje dwuskładnikowe i inne pomysły. Płyn hydrauliczny to zawsze zdemolował. Zaliczyłem sprzęgło w podłodze na skrzyżowaniu. Na szczęście w nocy :D

Kalwar - Sro Lut 27, 2019 18:06

O takie coś Mi właśnie chodziło.

[ Dodano: Wto Lut 26, 2019 05:06 ]
Dzięki

[ Dodano: Sro Lut 27, 2019 18:06 ]
No i lipa nikt nie chce się podjąć zarobienia przewodu bo ..... stalowy :cry: a zestaw do zagniatamia za drogi żeby do jednego przewodu kupować. Czy takim zwykłym najtańszym to się ogarnie czy szkoda kasy wywalać?

MaReK - Sro Lut 27, 2019 19:08

Nigdy mi się nie rozpadł wysprzęglik od strony odpowietrznika, więc nie miałem potrzeby kombinowania. Zawsze możesz zmienić wysprzęglik, a w wolnej chwili naprawić obecny i mieć w zapasie, jeśli uważasz, że on jest jeszcze sprawny w całości.
Kalwar - Sro Lut 27, 2019 19:27

Miałem zamiar wymienić wysprzęglik przy okazji wymiany sprzęgła.Trochę roboty przy tym jest dlatego też wolałbym zostawić wymianę jako ostateczność:( pokombinuje jeszcze i jak nic nie wymyślę to niestety zrobię jak należy.
MaReK - Sro Lut 27, 2019 20:32

Jeśli wymieniasz sprzęgło, to masz wszystkie zabawki na wierzchu. Wysprzęglik, sprzęgło, docisk, dwumasa, uszczelniacz skrzyni - jedna robota.