Zobacz temat - [R75]zwarcie z alternatora Pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]zwarcie z alternatora Pomocy

Rover75turbiak - Czw Lut 28, 2019 21:35
Temat postu: [R75]zwarcie z alternatora Pomocy
Witam dziś zakładałem nowy alternator przy założeniu kabla plusowego śrubokrętem zrobiłem zwarcie plusa z mocowaniem alternatora . po tym zwarciu samochód już nie odpalił, straciłem iskrę na świecach pompa paliwowa nie załącza się , na krotko podłączajac chodzi normalnie ,straciłem dmuchawę ogrzewania wewnętrznego , nie mam oświetlenia w środku lampki nie działają ani po otworzeniu drzwi ani po naciśnięciu włącznika lampek oraz centralny zamek nie zamyka ani nie otwiera drzwi po naciśnięciu guzików na pilocie lampki kierunków świecą przy zamknięciu zapala się na liczniku czerwona dioda a przy otwarciu gaśnie . Ślinik kreci normalnie bezpieczniki sprawdzone wszystkie ,są cale ,ecu wyjęte oraz otworzone nie widać żadnych spalonych miejsc , przekażniki 3 sztuki żółte pod maska sprawdzone chodzą . Ręce mi opadają nie wiem co się stało może gdzieś są jakieś przekażniki które odpowiadają za to . silnik to 1,8 turbo .
SeniorA - Czw Lut 28, 2019 22:05

Bezpiecznik FL1 150 A w komorze silnika.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2019 22:05 ]
Rover75turbiak napisał/a:
bezpieczniki sprawdzone
sprawdź ten jeden zgodnie ze sztuką albo najlepiej wymień.
Rover75turbiak - Czw Lut 28, 2019 22:34

powiedz mi gdyby on byl przepalony to mial bym prad na bezpiecznikach i przekaznikach ?? bo prad do przekaznikow i bezpiecznikow dochodzi w skrzynce pod maska
SeniorA - Pią Mar 01, 2019 05:25

niekiedy tak jest , że uszkodzony bezpiecznik przerywa obwód dopiero pod obciążeniem. A on związany jest przez alternator z ECM , immo , stacyjką , zegarami itd. dlatego nic z tych rzeczy nie działa.
Rover75turbiak - Pią Mar 01, 2019 09:58

Zaraz idę sprawdzić nawine kawał drutu na chwilę i zobaczymy czy będzie przejście i czy daj Boże odpali.
SeniorA - Pią Mar 01, 2019 18:37

No i co
Rover75turbiak - Nie Mar 03, 2019 00:14

Temat można zamknąć jesteś mistrzem Seniora po zmostkowaniu tego bezpiecznik samochód odpala wszystko działa i jest cacy.