Zobacz temat - [R75] Hałas z koła i kontrolka Abs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Hałas z koła i kontrolka Abs

yankes18 - Wto Maj 14, 2019 01:02
Temat postu: [R75] Hałas z koła i kontrolka Abs
Witam. Od kilku dni po każdym uruchomieniu samochodu samochodu ABS działa przy każdym naciśnięciu hamulca nawet przy małej prędkości. Po kilku minutach wyrzuca błąd ABS i wtedy nie ma już wcale ABS. Komputer pokazuje czujnik lewy tył i stamtąd dobiega dźwięk szurania i jakby lekkiego hamowanie koła. Co może być przyczyną ? Skoro czujnik wywala na tym samym kole gdzie słychać dźwięk to stawiałbym na mechaniczne uszkodzenie a nie czujnika. Sprawdziłem zacisk hamulca roboczego nie jest zapieczony a ręczny łapie i odpuszcza. Czy mogło dojść do uszkodzenia koła ABS ? Jeżeli tak to jak zabrać się za wymianę ?

Pozdrawiam.

dawidd - Wto Maj 14, 2019 06:43

Zdejmuj tylna piastę i zobacz czy pierścień magnetyczny się nie rozsypał. Pewnie trzeba będzie cała piastę z łożyskiem wymienić, ale nie są b drogie.
yankes18 - Pon Maj 20, 2019 22:07

Dzięki za odpowiedz. To nie piasta ale szczęka hamulca ręcznego wyrwała się z tarczy kotwicznej. Śprężynka i bolec trzymający tarły o wnętrze tarczy. Nie jestem pewnie czy dam rade zamontować nowy bolec w tarczy kotwicznej czy będzie konieczna jej wymiana. Zdjęcia dla zainteresowanych tu : https://drive.google.com/drive/folders/1--U2snDeUwbIpDS09nDc5L2ZTP4F3isZ?usp=sharing
dawidd - Wto Maj 21, 2019 07:22

Ja bym zdjął tarcze kotwiczna, sklepał dziurkę żeby wróciła do swoich wymiarów i ewentualnie obspawał i zeszlifował.
sTERYD - Wto Maj 21, 2019 14:57

albo można i zaspawać.
yankes18 - Wto Maj 21, 2019 22:49

Dziękuje za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na rzeźbę i klepanie/spawanie tarczy. Ceny tarcz nowych są duże a używek mało ;) Czy z odpięciem linki ręcznego od tarczy kotwicznej jest jakiś z większy problem ? No i muszę rozwiązać problem świecącego się ABS, nic już koła nie hamuje pierścień ABS jest cały więc zostaje chyba tylko czujnik. :)