Zobacz temat - [R600] Moj rover 620Si jest nadsterowny(!)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Moj rover 620Si jest nadsterowny(!)

mzganiacz - Sob Kwi 21, 2007 13:47
Temat postu: [R600] Moj rover 620Si jest nadsterowny(!)
Jeżdząc po mieście moim roverkiem 620 zauważyłem że nosi mi tyłek na zakrętach (czy w lewo czy w prawo) - i to nie przy jakichś zawrotnych prędkościach tylko normalnie jadąc za szeregowymi samochodami po wrocławskich ulicach. Najmocniej zarzuciło mnie wczoraj podczas pokonywania brukowanej 90siatki. Mam letnie 195/60/15 amortyzatory spoko, wymienione łączniki tylnego stabilizatora, hamulce okej a jednak ten samochód jest nadsterowny co jest dziwne przy konstrukcjach przednionapędowych. To nie jest jakieś subiektywne uczucie - naprawdę poważnie mnie zarzuciło przy końcu zakrętu - tak że musiałem kontrować by nie wpaść na sąsiedni pas :/ Czy ktoś z was ma podobne doświadczenia z R600? Dodam że auto nie jest krzywe ani nic - jest "w rodzinie" od 2001, pochodzi z pażdziernika 95, sprowadzone do Polski w całości po stłuczce przodu w 98.

:shock:

Kozik - Sob Kwi 21, 2007 14:12

Sprawdzałeś ciśnienie w oponach???
Może opony mają inny bieżnik?
A próbowałeś przełożyć tył na przód czy będzie tak samo?
Co do zarzucania to mnie też zarzuca ale jak jadę na wysokich obrotach z dużą prędkością i spuszczę z gazu na zakręcie ale jak dodaję gazu to już wraca tył na swoje miejsce. Mi to akurat na rękę :mrgreen:

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 2:22 pm ]
Jest jeszcze inna kwestia nie jest jeszcze dość ciepło a opony letnie bardzo dobrą przyczepność mają dopiero od temperatury 15 stopni. A jak są twarde opony to tak się może dziać, ja jak przywiozłem samochód z włoch to nie dało się jeździć takie były twarde opony, wymieniłem jest lepiej.

piter34 - Pon Kwi 23, 2007 16:27

mzganiacz napisał/a:
Czy ktoś z was ma podobne doświadczenia z R600?

Ja czuję dziwne ruchy tylnej osi tylko podczas szybszego skośnego przejeżdżania przez poprzeczne nierówności (przy założeniu, że pokonuję zakręt).

marcel_n - Pon Kwi 23, 2007 20:14

piter34 napisał/a:
Ja czuję dziwne ruchy tylnej osi tylko podczas szybszego skośnego przejeżdżania przez poprzeczne nierówności (przy założeniu, że pokonuję zakręt).



U mnie to samo :wink:

Adolf - Pon Kwi 23, 2007 21:28

sprawdź tylne wahacze..
jeśli są wybite gumy w wahaczach to auto koszmarnie się prowadzi..

ja właśnie czekam na powerflexy, bo obecnie z moim ledwo sobie daję radę.. :wink: