Zobacz temat - [R 200 '99] Opadające szyby z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 '99] Opadające szyby z tyłu

Paul - Sob Kwi 21, 2007 14:34
Temat postu: [R 200 '99] Opadające szyby z tyłu
Witam i o radę pytam :D
Od jakiegoś czasu opuszczają mi się tylne szyby (ręczne). Nie bardzo wiem, co z tym zrobić a nie chcę w ciemno kombinować. Ktoś już miał taki numer?
Szczegóły ;) : Co jakiś czas (zależy ile się jeździ) tylne szyby trzeba domknąć, bo opuszczają się od 0,5 do 1,5 cm. Nie chodzą jakoś b. lekko ani ciężko, wydaje się, że normalnie :(

Brt - Sob Kwi 21, 2007 14:43

Hej :) Też tak mam i ZTCP to nie tylko ja ;) Podejrzewam, że niewiele da się zrobić i pozostaje tylko od czasu do czasu dokręcić szybę do samej góry. Jak nasmarujesz mechanizm, to pewnie jeszcze szybciej będą opadać ;)
Paul - Sob Kwi 21, 2007 14:46

Brt napisał/a:
Hej :) Też tak mam i ZTCP to nie tylko ja ;) Podejrzewam, że niewiele da się zrobić i pozostaje tylko od czasu do czasu dokręcić szybę do samej góry. Jak nasmarujesz mechanizm, to pewnie jeszcze szybciej będą opadać ;)

Heh :( Tego się obawiałem. Jak mnie to ostatecznie wkurzy, to chyba zablokuję na fest ;) , tylko najpierw muszę jeszcze klimę przetestować po zimie :)

Kozik - Sob Kwi 21, 2007 16:45

A może ktoś kto siedzi z tyłu nogą zawadza i dlatego się opuszczają.
Ja takiego problemu nie mam :mad:

Paul - Sob Kwi 21, 2007 16:57

Kozik napisał/a:
A może ktoś kto siedzi z tyłu nogą zawadza i dlatego się opuszczają.

Nie ma takiej opcji, na to już wpadłem, ale z tyłu praktycznie nikt nie jeździ :)
To działa samoczynnie :( Czary :?:

Desper - Sob Kwi 21, 2007 19:04

Ten model tak juz chyba ma :mad: i nic chyba nie zrobisz
Szczęśliwi są ci którzy tak nie mają :lol:
Na pocieszenie mogę tylko dodać że znajomy ma Astre I sedana i też tak ma.
Pozdr.
Desper

Brt - Sob Kwi 21, 2007 19:15

Mi to tam wcale nie przeszkadza :) Po prostu jak zobaczę to dokręcę i już. Zwykle zauważam gdy jestem na myjce :D Podejrzewam, że pod wpływem drgań delikatnie się luzuje zębatka na przekładni i taka jest przyczyna opadania :)
PHJOWI - Sob Kwi 21, 2007 19:19

luz na zębadce powodował że opadały szyby w 200 klienta , wyminiłem na inną z ładną zębatką , i był spokój, ale jest jeszcze jedna część takie kułeczka plastikowe z linką, jeśli linka jest nadciągnięta to będzie robił to samo.
Paul - Sob Kwi 21, 2007 20:17

PHJOWI napisał/a:
, jeśli linka jest nadciągnięta to będzie robił to samo.

Masz na myśli rozciągniętą linkę, czy za słabo naciągniętą?

Viniu - Sob Kwi 21, 2007 22:46

U mnie na szczęście szyby z tyłu są na swoim miejscu... ale u brata w Cordobie jest ten sam problem, a nasila się jadąc po "kocich łbach"... i też nie może sobie z tym poradzić.