Zobacz temat - [R75] Tylna lampa stop na szybie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tylna lampa stop na szybie

szudi - Pią Maj 04, 2007 23:28
Temat postu: [R75] Tylna lampa stop na szybie
Witam
Mam pytanie odnośnie rovera 75, zauważyłem ze zawsze świecą mi dwie diody w tylniej lampie stop na szybie, czy to jest normalne??? Jeśli naduszę stop to wszystkie diody świecą normalnie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

piter34: popraw tytuł wątku tak, aby był zgodny z zasadami kącika

PHJOWI - Nie Maj 06, 2007 23:48

wysusz samochód po lakierniku i powinno pomóc albo gdzieś nie masz przykreconej masy
szudi - Pon Maj 07, 2007 22:05

Dziękuje za wskazówki, wystawię auto na słońce i zobaczymy, może się uda, było by super!!! Tylko tak się zastanawiam czy ta zwara nie przyczyni się do następnych usterek??? Czy komputer wykryje tą usterkę?? Proszę o odp. Pozdrawiam
PHJOWI - Pon Maj 07, 2007 22:21

zależy od czego nie bedzie masy , gdyż są podzielone te masy , do poszczególego urządzenia. MOŻE BYĆ usterka w module świateł.
drooid - Pon Maj 07, 2007 22:44

Lampki diodowe stopu łączone są grupami równolegle. Prawdopodobnie też masz podzielone na grupy (po 2 diody). Jeśli inne grupy świecą to nie ma innego wyjścia jak utlenione luty (no... ew padła któraś z 2 łączonych w szereg w tej grupie diod). Jeśli nie pomoże nic innego (suszanie) musisz rozmontować światło i przytknąć lutownicą do tych zimnych lutów. Potem maznąć to wszystko dla zabezpieczenia lakierem.
szudi - Czw Maj 10, 2007 20:03

Witam
W tym problem ze wszystkie diody świecą przy stopie, a dwie z nich świcą się nawet gdy auto jest wyłączone i zamkniety bez naciskania stopu, te świecenie jest takie minimalne, prubowałem z grzaniem opalarką ale nic z tego jak świeciły tak świecą. Ogólnie są one nie do rozkręcenia. Na dzień dzisiejszy je odłączyłem, boje się ze to jakaś zwara. Może by czeba iść kierunkiem PHJOWI, tylko gdzie znajduje się ta masa??? Moze ktoś ma jakis pomysł??????? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!!!

Marian_K - Pią Maj 11, 2007 12:04

szudi napisał/a:
wszystkie diody świecą przy stopie, a dwie z nich świcą się nawet gdy auto jest wyłączone i zamkniety bez naciskania stopu
Według Rave do tego światła idą tylko dwa przewody, więc podział na obwody musi następować wewnątrz obudowy. Tak więc bez rozbierania światła chyba się nie obejdzie...

Pozdrawiam!

drooid - Pią Maj 11, 2007 12:50

Nie trzeba roznierać świateł. Wystarczy je odłączyć i podłączyć bezpośrednio pod inne źródło zasilania. Jeśli odłączone nie świecą, a podłączone świecą wszystkie to samo światło jest OK. Trzebaby najpierw wziąć miernik i sprawdzić przy wyłączonym stopie czy jest napięcie na światełku diodowym i pozostałych stopach.
Jeśli świecą światła stop gdy nie powinny świecić (lub jest na nich nawet znikome napięcie) to znaczy, że pojawia się w obwodzie prąd który nie powinien się pojawiać. Przyczyny trzeba szukać głębiej - może kwestia iskrzenia na przekaźniku :roll:

Marian_K - Pią Maj 11, 2007 13:32

drooid napisał/a:
Jeśli świecą światła stop gdy nie powinny świecić (lub jest na nich nawet znikome napięcie) to znaczy, że pojawia się w obwodzie prąd który nie powinien się pojawiać. Przyczyny trzeba szukać głębiej - może kwestia iskrzenia na przekaźniku
No właśnie z tym prądem to nie bardzo wiadomo co powinno być , a co nie... Wspomniane światło stopu zasilane jest z modułu LSM przez dwa tłumiki/dławiki. Niestety nie mogę znaleźć w Rave gdzie te tłumiki się znajdują - czy przed światłem czy może wewnątrz jego obudowy. W module LSM nie ma natomiast żadnych przekaźników - wszystkie połączenia realizowane są na tranzystorach mocy, a więc z tym prądem to już nie jest tak jak w przekaźniku "0" lub "1". Nie wiadomo też jakie napięcie powinno dochodzić do tego światła ...
Moim zdaniem trzeba rozebrać światełko.

PHJOWI - Sob Maj 12, 2007 15:53

jaki problem możesz się ze mną umówić, mam na stanie inny stop to się sprawdzi czy walnięta jest twoja lampka.
szudi - Pon Maj 14, 2007 19:26

Bardzo dziękuje za wszelkie wskazówki, napewno skorzystam z pomocy PHJOWI jak znajdę troszkę wolnego czasu. Jeszcze raz dziękuje panowie!!!!!!!!!! :)