Zobacz temat - Mocowanie galki zmiany biegow - R600 a R200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Mocowanie galki zmiany biegow - R600 a R200

pawciu87 - Czw Maj 17, 2007 09:06
Temat postu: Mocowanie galki zmiany biegow - R600 a R200
Mam pytanie, zauwazylem ze w wersji silverstone R200 jest identyczna galka jak w R600 silverstone. Sam chce zalozyc inna skorzana galke do swojego roverka z firmy ktora robi na zamowienia - maja mocowania do R100,R200,R400 ale nie R600 i dlatego chcialbym wiedziec skoro galka z silverstona tu i tu jest taka sama, czy jest takie same mocowanie w tych dwoch modelach? chodzi mi o gwint, glebokosc, oraz mocowania galki do mieszka zeby nie opadal :neutral: prosze o pomoc... mile widziana dokumentacja fotograficzna :mrgreen:
piter34 - Czw Maj 17, 2007 13:14

Nie miałem najmniejszego problemu z przełożeniem gałki z R200 do R600.
Podejrzewam, że dotyczy to wszystkich roczników i wersji silnikowych.

pawciu87 - Pią Maj 25, 2007 20:20

dzieki piter34, :wink: a propos wlasnie przyszla do mnie galeczka do domu... niestety teraz nie jestem w stanie jej wymienic ;) ale jak wroce zabiore sie do pracy... i wymienie oryginalna skorzana galke ktorra srednio mi lezy ... jak bede na jakims spocie to oddam ja za przyslowiowe 3 gr, jakby ktos chcial z kolegow ;) w koncu pasuje do wiekszosci Roverkow i jest skorzana :razz: a ponizej pare fotyk nowego nabytku :wink:





Brt - Pią Maj 25, 2007 22:36

NA zlocie ją sobie obejrzę :D Też mam na taką chrapkę ;)
pawciu87 - Sob Maj 26, 2007 07:34

nie ma sprawy ;D oczywiscie sluze pomoca... :wink: ale troche jeszcze musze poczekac na montaz :neutral:
giewu - Sob Maj 26, 2007 08:40

całkiem fajne cacko ta nowa gałeczka :mrgreen:
pawciu87 napisał/a:
... z firmy ktora robi na zamowienia

a co to za firma ? ... czy mógłbyś jakieś namiary na nich podać ? ... czy napis w środku może być dowolny ? ... i tak niedyskretnie ;( jakie koszty takiej gałki ?

pawciu87 - Sob Maj 26, 2007 10:50

giewu napisał/a:
całkiem fajne cacko ta nowa gałeczka :mrgreen:
pawciu87 napisał/a:
... z firmy ktora robi na zamowienia

a co to za firma ? ... czy mógłbyś jakieś namiary na nich podać ? ... czy napis w środku może być dowolny ? ... i tak niedyskretnie ;( jakie koszty takiej gałki ?


tu masz np przykladowa aukcje tego Pana KLIK

wiece takze masz na www.galki.pl, musze przyznac ze kontakt bardzo szybki i fachowy, rozmawialem z gosciem na gg, podalem ze sa takie same mocowania jak do rovera 200, podajesz mu jaki chcesz rozklad biegow, jaka grafike(moze byc wymyslona przez Ciebie ;p ) oraz kolor podswietlenia... koszt galki to 95 zl z przesylka jesli chodzi o wplatee na konto, zrobienie galki to do 4 dni roboczych, po wlacie na konto kasy, na 3 dzien mialem ja w domu;] jest bardzo dobrze wykonana, solidna i juz nie moge sie doczekac montazu :mrgreen:

P.S. ja zrobilem tak ze kupilem galke na zwyklej aukcji i po prostu podalem pozniej(po wczesniejszym umowieniu) do jakiego auta chce, oraz parametry :wink:

Brt - Sob Maj 26, 2007 12:51

Widzę, że też gość robi grafiki. Pewnie ze zrobieniem loga Rovera nie byłoby problemu ;) I bursztynowe podświetlenie :D miodzio :)
giewu - Sob Maj 26, 2007 13:00

pawciu wielkie dzięki za namiary :mrgreen: ... za całkiem niedługo będę miał podobną ;)
pawciu87 - Sob Maj 26, 2007 13:10

nie ma sprawy :wink: :mrgreen: wlasnie o grafice rovera nie pomyslalem... ale ta tez wyglada super :mrgreen:
bialy114 - Sob Cze 09, 2007 20:51

pawciu87 napisał/a:
oddam ja za przyslowiowe 3 gr

za skórzaną ?
Baaardzo chętnie - kierownicę zmieniłem - a na gałkę czatowałem na allegro, z tym, że fabryczna mi leży i nie chcę innego modelu.
A jak nie da rady się zobaczyć na spocie to wyślesz ??

pawciu87 - Sob Cze 09, 2007 21:58

bialy114 napisał/a:
pawciu87 napisał/a:
oddam ja za przyslowiowe 3 gr

za skórzaną ?
Baaardzo chętnie - kierownicę zmieniłem - a na gałkę czatowałem na allegro, z tym, że fabryczna mi leży i nie chcę innego modelu.
A jak nie da rady się zobaczyć na spocie to wyślesz ??


kurcze jak pisalem nie ma mnie teraz w domu... a rodzinka raczej tego nie wysle, ale jesli chcesz to galeczka juz jest Twoja, tylko musisz troche poczekac, co do stanu, jest skorzana, stan idealny, oczywiscie jak pisalem dla roverkoviczow za free :grin: co Ty na to?

bialy114 - Nie Cze 10, 2007 10:06

pawciu87 napisał/a:
jesli chcesz to galeczka juz jest Twoja

Jasne, że chcę !!
Masz u mnie 6-pak - musisz tylko określić markę :mrgreen:
pawciu87 napisał/a:
musisz troche poczekac
- czekam do bólu.
Pozdrawiam

UncleAllEvil - Nie Cze 10, 2007 22:37

Ja ostatnio też namiętnie szukałem nowej gały gdyż oryginalna czarna (choć wygodna) niezbyt moim zdaniem pasuje do tak nobliwego autka :)
Szukałem skóry a najlepiej drewno/skóra, tą którą kupił pawciu87 też oglądałem ale znalazłem swój ideał:
http://www.allegro.pl/ite..._skorzana_.html
fotki dodatkowe poniżej. Pisałem już maila do sprzedawcy, ma logo Rovera :D
Trochę kosztowna ale widać, że nie byle co, boska gałka :)

Brt - Nie Cze 10, 2007 22:58

UncleAllEvil napisał/a:
boska gałka


Nooooo :D Chyba też sie skuszę :D

camaro17 - Sro Cze 25, 2008 18:08

A ja mam taką, moim zdaniem też ładnie wygląda z okleiną drewnopodobną.
bialy114 - Sro Cze 25, 2008 21:17

A ja wziąłem przykład z pawciu87 i zamówiłem podświetlaną wg mojego projektu (odwzorowane z tylnej klapy)
Tak to wygląda:

leniuch - Czw Cze 26, 2008 00:24

Brt napisał/a:
Widzę, że też gość robi grafiki. Pewnie ze zrobieniem loga Rovera nie byłoby problemu ;) I bursztynowe podświetlenie :D miodzio :)


Też bym sobie chetnie założył taką podświetlaną z logo Rovera.
Może gdyby uzbieralo się więcej chętnych to daloby się zlożyć zamowienie hurtowe i może uzyskać jakąś zniżke. Co o tym sądzicie ?

Brt - Czw Cze 26, 2008 07:22

jeden z klubowiczów - Skiba ma gałkę z logiem rovera i masz rację: miodzio :mrgreen: Chyba gdzieś się nawet chwalił nią na forum ;)
camaro17 - Czw Cze 26, 2008 09:23

A nikt nie napisze czy mu sie podoba moja gałeczka drewno+skóra.Zdjęcia zamieszczone wyżej.A co do tych podświetlanych z logiem Rovera to gusta są różne, moim skromnym zdaniem do eleganckiego i luksusowego wnętrza ROVERA nie pasuje. :!: :!:
bialy114 - Sob Cze 28, 2008 10:39

camaro17 napisał/a:
A nikt nie napisze czy mu sie podoba moja gałeczka drewno+skóra.

OK - mi się podoba.
Sam jednak wybrałem podświetlaną bo mam drewno na panelu nawiewów i przed pasażerem - koniec drewna w samochodzie.
Jeśli ktoś ma więcej, np w kierownicy :shock: (podobają mi się te kiery jak cholera :ok: ), cała konsola środkowa, boczki na drzwiach i na desce to oczywiście bardziej pasuje gałka z drewnem ( i skórą :razz: )

camaro17 - Sob Cze 28, 2008 21:13

Wielka racja, zgadzam się z tym. Już nie długo zamieszę zdjęcia takiej kierownicy bo właśnie taką sobie zamontuje.Już niedługo proszę o cierpliwość.
Pozdrawiam. :mrgreen:

fornal - Czw Lip 03, 2008 13:45

a jak wam sie to podoba

gałka

Czy przypasuje do rovera 200 i co z mocowaniem mieszka u gory bo nie ma tak jak w standardowej ze sie naciaga.

bialy114 - Czw Lip 03, 2008 16:15

fornal napisał/a:
Czy przypasuje do rovera 200

Napisali, że do każdego samochodu ze zwykłym wstecznym :idea:
fornal napisał/a:
co z mocowaniem mieszka u gory

Ja osobiście bym podarował sobie ten pierścień alu, który ma przykryć śrubki i na to miejsce naciągnął mieszek.

fornal napisał/a:
a jak wam sie to podoba

średnio, na jeża - jak masz dużo drewna (łącznie z kierownicą) to może nawet ładnie wyglądać. Sam kształt mi jakoś nie podchodzi. No i trzeba wziąc poprawkę na cenę - czasami warto zapłacić więcej niż potem się wkurzać, że gałka się luzuje, odkręca albo wyciera.
Twoje auto - Ty decydujesz :razz:

kowal_mar - Pią Wrz 05, 2008 23:24

a jak podłączy podświetlanie w tej gałce?
KRYS - Nie Wrz 07, 2008 13:20

Tu stary temat i gałeczka najlepsza na świecie

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=17919