Zobacz temat - [R420] Podwyższone obroty silnika na biegu jałowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Podwyższone obroty silnika na biegu jałowym

GG - Nie Maj 27, 2007 18:13
Temat postu: [R420] Podwyższone obroty silnika na biegu jałowym
Stałem wczoraj w korku i zauważyłem, że obroty na biegu jałowym bardzo powoli acz systematycznie rosły. Od nominalnych doszły prawie do 2 tyś przez okres 10 min. Także wskazówka temperatury silnika podniosła się i ustabilizowała trochę powyżej zwyczajowego poziomu. Gdy wyjechałem z korka wszystko dosyć szybko wróciło do normy. Zauważyłem także, że po zapalaniu auta (nieważne czy na ciepłym czy zimnym silniku) oboty lubią sobie wzrosnąć powyżej tego co miałem do tej pory (do tej pory było jakieś 850 na ciepłym i 1100 na zimnym silniku). Odnotowałem również, że chwilke po zapaleniu obroty trochę się "bujają" +- 50 przez pare sekund potem się stabilizują. W czym może być problem?
piter34 - Nie Maj 27, 2007 22:31

Przyglądnij się czujnikowi temperatury, silnikowi krokowemu i przepustnicy.
GG - Pon Maj 28, 2007 07:47

A gdzie się znajduje czujnik temperatury i silnik krokowy i jak mogę je sprawdzić? A jeśli chodzi o przepustnice to na co zwrócić uwagę?
piter34 - Pon Maj 28, 2007 09:31

Pobierz sobie RAVE. Tam masz wszystko podane na tacy. ;-)
Ja aktualnie nie pamiętam.
Generalnie masz do wyczyszczenia krokowca + przepustnicę.
Czujnik temperatury masz do sprawdzenia albo miernikiem (on chyba jest po prawej stronie jak wychodzi wąż na chłodnicę z silnika) albo na kompie (u Midowicza nie powinno być drogo dla "klubowiczów")