Zobacz temat - felgi rover 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - felgi rover 75

marekmyszk - Czw Maj 31, 2007 22:26
Temat postu: felgi rover 75
witam
chce kupic nowe felgi do mojego rovera 75
za zadne skarby nie moge odczytac parametrow dotychczasowych felg
czy ktos wie jaki jest rozstaw srub ?
z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam
marek

Doleslaw - Czw Maj 31, 2007 22:41

marekmyszk napisał/a:
jaki jest rozstaw srub ?

5 x 100

Jeżeli chodzi o rozmiary, to można stosować od 6Jx15 (oryginalne stalowe) aż do 7,5Jx18 alu.
Niedawno był taki wątek: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15029

marekmyszk - Pią Cze 01, 2007 12:44

wielkie dzieki
rozumiem ze przy 15 calowych szerokosc rowniez moze byc od 6j do 7,5j ?
wiesz jaka szerokosc maja oryginalne felgi ? 6j ?
napewno nowe kupie troche szersze zeby przy oponach 205 nie bylo tak wielkiego balona
pozdrawiam

blanko - Pią Cze 01, 2007 12:52

zakladanie 15 do roverka mija sie z celem wyglada jakos dziwnie... wedlug mnie min to 17 i niskoprofilowe oponki:)
marekmyszk - Pią Cze 01, 2007 13:51

zbyt gowniane zawieszenie jest w tym samochodzie zeby na 17 jezdzic. Na bardzoby napierdzielalo caly czas na dziurach. to nie bmw
blanko - Pią Cze 01, 2007 14:38

hmm skoro tak twierdzisz... ja nim jeszcze nie jezdzilem wiec niewiem..
ale dzieki za info nie wiedzialem ze rowery maja tak slabe zawieszenie:(ze juz 17calowe fele i robi nam sie woz drabiniasty az mi sie wierzyc niechce
z drugiej strony 15 do tej klasy samochodu....sprawa gustu:)

Piotrass - Pią Cze 01, 2007 15:30

marekmyszk napisał/a:
zbyt gowniane zawieszenie jest w tym samochodzie zeby na 17 jezdzic. Na bardzoby napierdzielalo caly czas na dziurach. to nie bmw

Bardzo ciekawa opinia o tym,że R ma gówniane zawieszenie, nie to co BMW :) Próbowałeś jeździć R75 z 17stkami ?

marekmyszk - Pią Cze 01, 2007 15:40

moze sie zle wyrazilem
nie tyle co rover ma zle zawieszenie o ile ma złe wykonanie (co prawda ładnego) wnętrza, które po swoich latach i kilometrach zaczyna delikatnie trzeszczecz a nawet bympowiedzial pukac i stukac. Porownalem do bmw bo posiadam rowniez bmw z 87 roku i na kostce brukowej znacznie lepiej sobie on radzi niz r75. Moj R75 ma 8 lat. 101 tys km, wszystko serwisowane w aso wg ich zalecen i jest jak jest. Jezeli ktos mowi ze to najwyzsza klasa samochodu to znaczy ze albo sie oszukuje albo nigdy nie jezdzil niemieckim samochodem z wyzszej klasy (pomijam
wolkswagena).
pomimotego wszystkiego co napisalem bardzo lubie swojego roverka, ma klase i srodek jest 3 razy ladniejszy niz bmw nawet klasy 7
pozdrawiam

Rowan - Pią Cze 01, 2007 17:07

Powiem ci tak: To jest samochód z komfortowym zawieszeniem! Zakładanie dużych felg i niskoprofili do tego auta, na polskie drogi mija sie z celem!!! :!: :!: :!:
Piotrass - Pią Cze 01, 2007 17:23

marekmyszk napisał/a:
po swoich latach i kilometrach zaczyna delikatnie trzeszczecz a nawet bympowiedzial pukac i stukac.

Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie poczas jazdy po kostce brukowej jest naprawde cicho, nic nie trzeszczy, nie puka nie stuka - słychać poprostu tylko szum opon. Auto ma 7 lat i obecnie 87 000 przebiegu.
Pozdrawiam.

Rowan - Pią Cze 01, 2007 17:26

U mnie jest tak jak u przedmówcy jest po prostu extra. Nie jeździłem chyba samochodem z lepszym zawieszeniem (może oprócz Audi Q7 ale to inna bajka). Mój R ma 71 tyś. i jest z 2001r, od roku jest w (P)olsce.
Doleslaw - Pią Cze 01, 2007 17:53

marekmyszk napisał/a:
rozumiem ze przy 15 calowych szerokosc rowniez moze byc od 6j do 7,5j ?

Oczywiście że nie. Tylko 6J lub 6,5J. Tabelkę masz w instrukcji obslugi.

marekmyszk napisał/a:
które po swoich latach i kilometrach zaczyna delikatnie trzeszczecz a nawet bympowiedzial pukac i stukac. Porownalem do bmw bo posiadam rowniez bmw z 87 roku i na kostce brukowej znacznie lepiej sobie on radzi niz r75. Moj R75 ma 8 lat. 101 tys km, wszystko serwisowane w aso wg ich zalecen i jest jak jest. Jezeli ktos mowi ze to najwyzsza klasa samochodu to znaczy ze albo sie oszukuje albo nigdy nie jezdzil niemieckim samochodem z wyzszej klasy

Zamiast kupować nowe felgi powinieneś zainwestować w naprawę zrujnowanego zawieszenia. Wg mnie komfort i hałaśliwość zawieszenia w dobrze utrzymanym R75 można porownać z Mercedesem klasy E, natomiast jest lepszy niż w BMW 3 i 5. Jeździłem jednym i drugim, wiem co mówię.
marekmyszk napisał/a:
nigdy nie jezdzil niemieckim samochodem z wyzszej klasy (pomijam
wolkswagena).

Wyższa klasa to BMW 7, Mercedes S. Na pewno mają lepsze zawieszenie niż R75. No i pozostałe samochody klasy sredniej :twisted:

Lurz - Nie Sie 19, 2007 13:15

Więc i ja ma pytanko. Gdzie na oryginalnych felgach Rovera 75 jest napisane czy to są 6J czy 6.5J ? Mam 15 calowe z 8 grubymi "szprychami" i chcę dokupić oponki. Teraz mam 205/65 R15. Instrukcja w j.a. mówi że do 6.5J pasują i 195 i 205 a ta, którą mam (holenderska) że tylko 205 :?:
Brt - Nie Sie 19, 2007 13:20

Powinien gdzieś wewnątrz felgi być wybity rozmiar. a jak nie , to zawsze można samemu zmierzyć. Mierzysz serokość felgi, pomiedzy miejscami styku z oponą w cm, dzielisz zmierzoną wartość przez 2,54 i masz szerokość w calach ;)
specjal83 - Pon Sie 20, 2007 14:22
Temat postu: czy do r75 wejda felgi z cordoby 2003?
witam, mam pytanko mam na oku ladne alu-felgi,ktore jezdzily w cordobie 2003r rozstaw 5x100 odsadzenie 38 a otwor centrujacy 57,1mm i 63,4 (dane te zostaly mi przeslane na maila od kogos kto chce takie sprzedac)i moje pytanko jest takie czy by weszly do r75? pozdrawiam
piter34 - Pon Sie 20, 2007 17:02

specjal83 napisał/a:
witam, mam pytanko mam na oku ladne alu-felgi,ktore jezdzily w cordobie 2003r rozstaw 5x100 odsadzenie 38 a otwor centrujacy 57,1mm i 63,4 (dane te zostaly mi przeslane na maila od kogos kto chce takie sprzedac)i moje pytanko jest takie czy by weszly do r75? pozdrawiam

Felga nie może mieć dwóch różnych rozmiarów otworu centrującego :shock:
Albo ma 57,1 albo 63,4.
W R75 otwór ma 56,1mm, czyli możesz założyć felgę o większym otworze, tyle że wtedy niezbędne są tzw. pierścienie centrujące.

specjal83 - Pon Sie 20, 2007 17:40

piter34 napisał/a:
specjal83 napisał/a:
witam, mam pytanko mam na oku ladne alu-felgi,ktore jezdzily w cordobie 2003r rozstaw 5x100 odsadzenie 38 a otwor centrujacy 57,1mm i 63,4 (dane te zostaly mi przeslane na maila od kogos kto chce takie sprzedac)i moje pytanko jest takie czy by weszly do r75? pozdrawiam

Felga nie może mieć dwóch różnych rozmiarów otworu centrującego :shock:
Albo ma 57,1 albo 63,4.
W R75 otwór ma 56,1mm, czyli możesz założyć felgę o większym otworze, tyle że wtedy niezbędne są tzw. pierścienie centrujące.


no wlasnie nie wiem o co temu kolesiowi chodzilo przysylajac mi 2 rozmiary otworu centrujacego.
Rozumiem ze bez problemu jak dokupie pierscienie centrujace moge kupic te felgi? a te odsadzenie 38 bedzie pasowac? sory za takie glupie pytania ale nie chce zrobic skuchy kupujac felgi ktore mogly by nie pasowac, pozdrawiam

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 5:43 pm ]
specjal83 napisał/a:
piter34 napisał/a:
specjal83 napisał/a:
witam, mam pytanko mam na oku ladne alu-felgi,ktore jezdzily w cordobie 2003r rozstaw 5x100 odsadzenie 38 a otwor centrujacy 57,1mm i 63,4 (dane te zostaly mi przeslane na maila od kogos kto chce takie sprzedac)i moje pytanko jest takie czy by weszly do r75? pozdrawiam

Felga nie może mieć dwóch różnych rozmiarów otworu centrującego :shock:
Albo ma 57,1 albo 63,4.
W R75 otwór ma 56,1mm, czyli możesz założyć felgę o większym otworze, tyle że wtedy niezbędne są tzw. pierścienie centrujące.


no wlasnie nie wiem o co temu kolesiowi chodzilo przysylajac mi 2 rozmiary otworu centrujacego.
Rozumiem ze bez problemu jak dokupie pierscienie centrujace moge kupic te felgi? a te odsadzenie 38 bedzie pasowac? sory za takie glupie pytania ale nie chce zrobic skuchy kupujac felgi ktore mogly by nie pasowac, pozdrawiam


co do szerokosci felgi to ma ona 8j,:)

piter34 - Wto Sie 21, 2007 11:41

specjal83 napisał/a:
co do szerokosci felgi to ma ona 8j,:)

Przy takiej szerokości, to muszą być chyba jakieś 18 calowe. Dobrze myślę? :totalszok:

specjal83 napisał/a:
sory za takie glupie pytania ale nie chce zrobic skuchy kupujac felgi ktore mogly by nie pasowac, pozdrawiam

Dopytaj o ten otwór, bo takie dwuznaczne odpowiedzi mogą wzbudzić podejrzenia o inne elementy towaru/umowy.

specjal83 napisał/a:
a te odsadzenie 38 bedzie pasowac?

Felga może nieznacznie wystawać poza krawędź błotnika moim zdaniem.

specjal83 - Wto Sie 21, 2007 21:17

piter34 napisał/a:
specjal83 napisał/a:
co do szerokosci felgi to ma ona 8j,:)

Przy takiej szerokości, to muszą być chyba jakieś 18 calowe. Dobrze myślę? :totalszok:

specjal83 napisał/a:
sory za takie glupie pytania ale nie chce zrobic skuchy kupujac felgi ktore mogly by nie pasowac, pozdrawiam

Dopytaj o ten otwór, bo takie dwuznaczne odpowiedzi mogą wzbudzić podejrzenia o inne elementy towaru/umowy.

specjal83 napisał/a:
a te odsadzenie 38 bedzie pasowac?

Felga może nieznacznie wystawać poza krawędź błotnika moim zdaniem.


sa to felgi 17 calowe,a jak to jest z ta szerokoscia felgi, ze 17" wejda o szerokosci do 7,5 j a 18" do 8j (tak wyczytałem na forum) jesli 18"wejda to moim zdaniem 17 tez powinny wejsc o tej samej szerokosci, poprawcie mnie jesli sie myle...
co do odsadzenia to tak troszke kiepsko jakby felga wystawala wtedy kola moga trzec o krawedz blotnika hmm....

piter34 - Sro Sie 22, 2007 12:26

specjal83 napisał/a:
sa to felgi 17 calowe,a jak to jest z ta szerokoscia felgi, ze 17" wejda o szerokosci do 7,5 j a 18" do 8j (tak wyczytałem na forum) jesli 18"wejda to moim zdaniem 17 tez powinny wejsc o tej samej szerokosci, poprawcie mnie jesli sie myle...
co do odsadzenia to tak troszke kiepsko jakby felga wystawala wtedy kola moga trzec o krawedz blotnika hmm....

Przelicz sobie i sprawdź empirycznie lub porównaj z fabrycznym ET i szerokością felgi:

"Od połowy szerokości felgi (uprzednio przeliczonej na mm) odejmując wartość ET otrzymamy odległość ile felga będzie odsunięta na zewnątrz auta licząc od piasty."

PHJOWI - Czw Sie 23, 2007 23:55

zobacz te miodzio wyglądają :
freestyler - Nie Wrz 02, 2007 22:19

Piotrass napisał/a:
marekmyszk napisał/a:
po swoich latach i kilometrach zaczyna delikatnie trzeszczecz a nawet bympowiedzial pukac i stukac.

Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie poczas jazdy po kostce brukowej jest naprawde cicho, nic nie trzeszczy, nie puka nie stuka - słychać poprostu tylko szum opon. Auto ma 7 lat i obecnie 87 000 przebiegu.
Pozdrawiam.


dobrze ze nie masz ZT lub ZS lub ZR bo tam troche utwardzili zawias i juz nie mozna powiedziec ze jet komfortowo... :mad:

specjal83 - Pon Wrz 03, 2007 02:14
Temat postu: [r75] piekne felgi
witam, chce sie wszystkim pochwalic moimi nowo zakupionymi felami, sa to chromy 17' x7,5 et 40 sa poprostu zajefajne zdjecia przesle jak znajde aparat...pozdro
simon1986 - Nie Lut 14, 2010 14:41

Witam!
Podklejam się pod temat. Czy te felgi z oponkami będą mi pasowały do mojego R75?? FELGI 16' KOŁA ZIMOWE ALU 7.5X16 TE35 5X100 VW
http://allegro.pl/item901...5_5x100_vw.html

Markzo - Nie Lut 14, 2010 15:14

dopytaj się o wymiar otworu centrującego ;) powinny pasować ;)