Zobacz temat - [R75] Problem ze spalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze spalaniem

greaseless - Sob Cze 02, 2007 12:21
Temat postu: [R75] Problem ze spalaniem
moj rover jest w automacie w ciagu ostatniego miesiaca jezdze tylko po miescie caly czas na klimie dodam ze staram sie jezdzic ekonomicznie spalanie przyrawia mnie o zawrot glowy 11 litrow /100km dodam ze wymienione sa wszystkie filtry i olej czy to normalne?
Rowan - Sob Cze 02, 2007 15:00

Ale spalanie jest "rzeczywiste"(czytaj: sprawdzone przy dystrybutorze) czy to odczyt z kompa?
greaseless - Sob Cze 02, 2007 15:22

z komputera
Rowan - Sob Cze 02, 2007 15:26

No to tym sie nie przejmuj, u mnie jest to samo, było już o tym na forum, PHJOWI pisał że w naszych kompach zawiesza się coś i pokazują oszukane spalanie. Zaobserwuj spalanie rzeczywiste(przy dystrybutorze).
greaseless - Sob Cze 02, 2007 15:30

jednak spalanie na komputerze jest rzeczywiste sprawdzalem po ilosci przejechanych kilometrow
Marian_K - Sob Cze 02, 2007 23:46

11 litrów to trochę sporo. U mnie max. 9 litrów w zimie i na krótkich odcinkach, ale ja nie mam skrzyni automatycznej. Być może ona tyle pożera?
ENU - Nie Cze 03, 2007 01:58

9-11 litrów ? :mrgreen:
Ja tez tak chcę
Po postach widze jednak ze to duże spalanie diesla, czy aby na pewno?. Ten samochód jednak ma spora mase i sie zastanawiałem Sam czy nie kupić Roverka CDI ale ta ilosc koni mnie odstraszyła skutecznie :grin:

riki - Nie Cze 03, 2007 09:57

11 litrów?
to poważny wynik.
największe spalanie zanotowałem w granicach 7,5l
a tak na co dzień 6,6l (tyle na kompie i tyle samo przy dystrybutorze)
p.s
dodam, że do wyniku przyczyniają się częste przejazdy przez autostradę na odcinku 70km z prędkością dużo powyżej 130km/h

greaseless - Nie Cze 03, 2007 21:28

ENU napisał/a:
9-11 litrów ? :mrgreen:
Ja tez tak chcę
Po postach widze jednak ze to duże spalanie diesla, czy aby na pewno?. Ten samochód jednak ma spora mase i sie zastanawiałem Sam czy nie kupić Roverka CDI ale ta ilosc koni mnie odstraszyła skutecznie :grin:


mowisz ze to duza masa ?
jezdze tez mercedesem sprinterem max slinik 2,2 CDI w miescie pali mi maxymalnie 10 litrow zaladowany towarem skrzynia biegow automatyczna
sprinterem na trasie schode do 8.5 a roverem 9.5

jarema - Pon Cze 04, 2007 11:21

to u ciebie musi być coś ewidentnie nie tak. masa tak owszem duża bo ja ostatnio ważyłem i wyszło mi 1575kg i 116KM to wydawac by się mogło mało ale spoko. ja mam spalanie teraz w cyklu mieszanym na poziomie 6,5-7litrów a na trasie schodzę do 5,7. na trasie jeżdżę między 100-130km/h więc wydaje mi się że jest to niezły wynik. tak myślę że może ci nie spala tego paliwa i pluje w wydech.ja u siebie miałem przypadek że się przewody na wtryskach poluzowały i się trochę sączyło, najpierw w obrębie tych plastikowych obudów, potem po bloku a następnie kapało z osłony silnika. miałem ubytek jakieś około litra. może warto sprawdzić czy masz wszędzie sucho.