Zobacz temat - [R400] Odkręciło się koło pasowe od wału
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Odkręciło się koło pasowe od wału

pawel711 - Nie Cze 17, 2007 20:16
Temat postu: [R400] Odkręciło się koło pasowe od wału
Witam, wczoraj w czasie jazdy, tak ok. 110 km/h odkręciło się koło pasowe od wału silnika i na skutek powstałego w ten sposób luzu na pasku wieloklinowym przestały pracować wszystkie urządzenia zasilane paskiem. Prawie natychmiast zagotowała się woda, po poczuciu lekkiej przycierki, wyłączyłem silnik, maska do góry i oględziny - widzę koło pasowe skośnie leży i cały gwint na wierzchu. Odholowałem roverka do warsztatu, jutro się okaże co mogło się wydarzyć. Czy ktoś słyszał o podobnym przypadku, czym to mogło być spowodowane i jakie konsekwencje dla silnika. Roverka kupiłem 6 czerwca 2007. Służył mi dzielnie całe 10 dni. Na pierwszej dłuższej wycieczce padł. Z góry dziękuję za informacje. Paweł.

Niestety skończyło się na wymianie jednego tłoka z pierścieniami oraz uszczelki pod głowicą - tłok dostał wodą i się trochę wypalił :mrgreen:

Brt - Nie Cze 17, 2007 21:05

Woda sie zagotowała, bo paskiem wieloklinowym jest zasilana pompa wody.
Co do przyczyny odkręcenia to może była po prostu za słabo dokręcona :( Dobrze, że pasek rozrządu nie przeskoczył. Oby tylko na poprawieniu gwintu i porządnym dokręceniu się skończyło (może na jakiś klej - Loctite albo cuś).

sTERYD - Pon Cze 18, 2007 00:49

Brt napisał/a:
może na jakiś klej - Loctite albo cuś

wiesz...tylko może ktoś będzie chciał to kiedyś odkręcić ;)

Brt - Pon Cze 18, 2007 09:11

Są na to sposoby :D Ten klej nie słuzy do sklejania, tylko do zabezpieczenia przed odkręcaniem :D Korzystałem z niego w maluszku, bo mi sieodkręcała jedna ze śrub od tłumika no i wywalało olej. Przykreciłem na Loctite'a i był spokój, a póxniej przy wymienie tłumika w miarę bezproblemowo się odkręciła :)